+0 850 532 15 22[email protected]

Antalya Uçak Bileti Sorgula

  • uçak bileti

Antalya Hakkında

Antalya, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Turizm açısından her mevsim oldukça hareketli olan Antalya deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada yaşamak isteyen tatil severlerin ziyaret ettiği bir şehirdir.

Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezinden uzakta yer almasından dolayı taksi, otobüs, havataş, metro, araç kiralama ve transfer hizmetleri ile şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da taksiler iç ve dış hat çıkış kapılarının olduğu bölgede bulunmaktadır. Direk olarak sırada bekleyen herhangi bir taksiyle anlaşarak Havalimanı’ndan taksi ile şehri merkezine gidebilirsiniz. Antalya Havalimanı’na hizmet veren taksi duraklarının telefon numaralarına havalimanı resmi web sitesinde yer alan ulaşım sekmesinden ulaşabilir ve taksi bulamadığınız, göremediğiniz durumlarda telefonla da hizmet talep edebilirsiniz.

Otobüs

Antobüs adı altında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan Antalya Havalimanı ve Şehir merkezine hizmet veren otobüslerde yine çıkış kapısının bulunduğu otobüs duraklarında yer almaktadır. İki tam otobüs biletinin kullanılarak Antobüs hizmetinden faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinden ve Antalya Havalimanı’ndan karşılıklı seferlerle hizmet veren otobüsler 600 ve 800 nolu otobüslerdir. Otobüslerin hat güzergahı hakkında bilgi almak için Antobüs uygulaması veya havalimanı resmi web sitesinde ulaşım sekmesinden otobüs güzergahına ulaşabilirsiniz.

Havataş

Havataş direk olarak havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet veren servislerdir. Antalya Havalimanı’ndan çıkarak Serik Caddesi (Çevre Yolu), Gazi Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Antalya Otogarı, Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Bulvarı, 5M Migros AVM duraklarına kadar hizmet veren Havataş servis ücreti ve sefer saati bilgileri için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine Antray ile hizmet vermek üzere çalışmalar devam etmektedir. Meydan durağına kadar verilen Antray hizmeti uzatılarak havalimanına kadar getirme çalışmaları devam etmektedir. Çalışmalar tamamlandığında Havalimanından şehir merkezine kadar Antray ile aktarma yapmadan direk olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Antalya Havalimanı’ndan araç kiralama seçenekleri de bulunmaktadır. Rent a car firmalarının bulunduğu bölgede istediğiniz model ve seçeneğe göre aracınızı kiralayarak Antalya şehir merkezine seyahat edebilirsiniz.

Transfer Hizmetleri

Transfer hizmetleri sadece modabilet.com dan bilet aldığınız durumlarda firma yetkilileri ile iletişime geçtiğiniz durumlarda verilmektedir. Transfer hizmetinde VIP veya havalimanından alınarak istediğiniz yere götürülmenizi kapsayan seçeneklerden birini de tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve anlaşma için modabilet.com yetkilileri ile iletişime geçmeniz yeterlidir. İstekleriniz doğrultusunda anlaşılan hizmet karşılığında dilediğiniz yere rahat ve konforlu bir şekilde transferiniz modabilet.com tarafından sağlanacaktır.

Hava Durumu

Antalya’da yaz mevsimi çok sıcakken, baharlar normal sıcaklıklarda seyretmektedir. Kış mevsimi ise yağmurlu ve ılıktır. Akdeniz iklimi etkisinde olan Antalya’da mevsime göre hareket ederek yanınızda duruma göre giyebileceğiniz kıyafetler bulundurmanızda fayda var. Aşırı aklın kazaklara ve montlara pek ihtiyaç duymayacağınız bir şehir olan Antalya’da hava durumunu daha net öğrenmek için internet üzerinden araştırma yapabilir ve seyahatiniz bir sürprizle karşılaşmamak için hazırlıklı gidebilirsiniz.

Gezilecek yerler

Antalya’da şehir merkezinde özellikle görmeniz gereken yerler arasında eski şehir olarak da bilinen Kale İçi yer almaktadır. Tarihi dokusu bozulmadan kalan Kale İçi ‘n de gezebilirsiniz. Kafelerin, barların ve restoranların yer aldığı Kale içi dışında, falezlerde deniz keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca Antalya Kent Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi ve Müzesi, Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, Oyuncak Müzesi’de Antalya’da gezilecek yerler arasındadır. Olimpos, Kaş, Kemer gibi tatil beldeleri de gidebileceğiniz yerler arasındadır.

Alışveriş

Antalya’da alışveriş yapabileceğiniz alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Bunlar DeepoOutlet Center, Carrefour, Laura, Migros,Markantalya, Özdilek Park, Shemall’dir. Ayrıca şehir merkezinde Güllük Caddesinde ve Işıklar Caddesi’nde de alışveriş yapabileceğiniz birbirinden farklı pazarlar yer almaktadır. Ramazan ayı döneminde kurulan şehir merkezindeki festival alanında da birbirinden farklı ürünleri bulabilirsiniz. Antalya’da alışveriş yapabileceğiniz semt pazarları da bulunmaktadır. Semt pazarlarının yerini şehrin resmi web sitesinden bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz. Gıda’dan tekstile kadar birçok ürünün satıldığı yerel pazarlarda tatilcilerin alışveriş yapabileceği yerler arasındadır. 

Ne, Nerede Yenir?

Antalya bir Akdeniz şehri olarak en çok balık ve balık ürünleri tüketilmektedir. Fakat özellikle şehir merkezinde yer alan Paçacı Şemsi’de tereyağlı çorbalarından içebilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde yer alan dondurmacılardan bu şehre özgü tahinliden, kavunluya, keçi sütü dondurmasından, bitter çikolatalı dondurmaya kadar birçok dondurmayı da yiyebilirsiniz. Antalya’da yapılan ve tahinli piyazı ve tahinli kabak tatlısını da yine şehir merkezinde MarkAntalya alışveriş merkezinin sokağında yer alan restoranlarda tadabilirsiniz.

Gece Hayatı

Antalya’da gece hayatı barların ve kafelerin çoğunlukta yer aldığı Kale içinde hareketli ve sabaha kadar sürmektedir. Şehir içinde yer alan ve eski şehri içinde tarihi dokununiçinde bulunan rakı ve balık ikilisiyle fasıl eşliğinde keyiflenebileceğiniz, Tek Tekcilerde farklı kokteylleri içebileceğiniz, sabaha kadar dans edebileceğiniz barlar bulunmaktadır. Canlı müziğinde bulunduğu barlar da sabaha kadar eğlenebilirsiniz. İstediğiniz saatte dışarı çıkabileceğiniz Antalya’da adli vakalara oldukça az rastlanmaktadır.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Antalya’ ya hangi mevsimde giderseniz giden yanınızda muhakkak güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanız gerekmektedir. Özellikle yaz mevsiminde neminde etkisiyle hissedilen sıcaklık50 dereceden fazladır bu nedenle de öğle sıcağında dışarı çıkmamanızı öneririz.

Antalya’da gece hayatı oldukça hareketli ve eğlencelidir. Fakat gittiğini mekânlarda yoğunluktan kaynaklı normalden daha fazla ücret ödememek için fişinizi ve hesap listesinizi de kontrol etmeniz gerekmektedir. Taksiler oldukça ucuz olup, taksiye binmeden önce anlaşma yapmanız da bütçenizi sarsmadan seyahat etmenizi sağlayabilir. Sabaha kadar çalışan KL08 aracı ile şehrin bir ucundan öteki ucuna gidebilirsiniz. Fakat belirli bir saatten sonra saat başı hizmet veren otobüsü fazla beklememek için saatlerine dikkat etmeniz de Antalya’da dikkat etmeniz gereken önemli noktalardandır.

Konaklama

Antalya’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır. Şehir içinde konaklayabileceğiniz lüks otellerin yanı sıra şehir içinde butik otellerde hizmet vermektedir. Olimpos, Çıralı gibi beldelerinde de pansiyon hizmeti veren birçok yer bulunmaktadır. Tercihlerinize göre önceden internet araştırması yaparak kalacağınız yeri seçebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için erken rezervasyon hizmetinden faydalanabilir veya modabilet.com aracılığıyla da konaklamak istediğiniz yerin özelliklerine göre yerinizi ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz tüm otel konaklamalarınızı modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>