+0 850 532 15 22[email protected]

İzmir Uçak Bileti Sorgula

  • uçak bileti

İzmir Hakkında

İzmir, Ege’nin incisi olarak kabul edilen, Ege Bölgesi’nin de en yoğun nüfusa sahip şehridir. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken İzmir, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Antik kentleri ve tarihi yapılarıyla da yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezinden uzakta yer aldığından ulaşım sırasında şehir içi ulaşımda hizmet veren Taksi, Otobüs, Havataş, Metro, Araç Kiralama, Transfer seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Taksi

Adnan Menderes Havalimanı içerisinde direk olarak havalimanına bağlı olarak hizmet veren taksiler ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.  7/24 taksilerin yer aldığı havalimanında taksi beklememek için havalimanı taksi durağını telefonla arayarak da taksi isteyebilirsiniz.

Otobüs

Adnan Menderes Havalimanı’ndan 200, 202 ve 204 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. 24 saat boyunca hizmet veren otobüsler aracılığıyla şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Adnan Menderes Havalimanı’ndan 200 nolu otobüs ile Mavişehir semti, 202 numaralı otobüsle Alsancak- Cumhuriyet Meydanı ve 204 nolu otobüsle Bornova- Metro- Otogar’a s gidebilirsiniz.

Havataş

Havaş otobüsleri İzmir’de şehir merkezi ve diğer beldelere de hizmet vermektedir. Havataş ile Çeşme, Alsancak, Karşıyaka- Mavişehir, Kuşadası ve Aydın’a ulaşabilirsiniz. Tam olarak hat ve güzergâh bilgisi için havalimanı resmi web sitesini veya Havataş resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Havalimanı çıkışında direk olarak metroyla da şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Kuzey ve Güney yönünde toplamda 31 farklı durağa hizmet veren metro ile dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Metro hattının diğer toplu taşıma araçlarına aktarmalarında kolaylık sağlanabilmesi için metro hattında 15 farklı noktadan aktarma olanağı bulunmaktadır. Aliağa, Biçerova, Hatundere, Menemen, Ulukent, Egekent, Çiğli, Mavişehir, Salhane, Halkapınar, Kemer, Şirinyer, Semt Garajı, Esbaş, Sarnıç noktalarından metro ile havalimanına gelebilir veya ters yönde havalimanından bu noktalara aktarma yapabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan geçerek Aliağa veya Torbalı yönüne giden metro hattı da yine gideceğiniz yere göre şehir merkezine ulaşımda kolaylık sağlamaktadır.

Araç kiralama

Adnan Menderes Havalimanı’ndan çıkış veya giriş noktalarıda yer alan seyahat acentalarına da bağlı olarak hizmet veren araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak da dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Araç kiralama prosedürleri tamamlandıktan hemen sonrasında aracınızı teslim alabilirsiniz.

Transfer

Adnan Menderes Havalimanı’ndan transfer hizmeti için biletinizi satın aldığınız modabilet.com web sitesinden talep etmeniz gerekmektedir. Firma yetkilileri ile iletişime geçerek talebinizi iletmeniz durumunda havalimanı çıkışınızda karşılanarak konforlu ve lüks araçlarla gitmek istediğiniz yere kadar sizlere eşlik edilmektedir. Transfer hizmetinden sadece talep etmeniz doğrultusunda yararlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve transfer hizmetinizi talep etmek için modabilet.com firma yetkililerimizle iletişime geçiniz.

Hava Durumu

Ege bölgesinde yer alan İzmir’ de aşırı soğukların görülmemektedir. Fakat kış aylarında İzmir ziyaretlerinizde denizden gelen soğuk havadan etkilenmemek için atkınızı ve şapkanızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ege kıyılarında bulunan İzmir’de Akdeniz iklim etkileri görülmektedir. Yaz mevsimi sıcak, bahar mevsimleri de yağmurlu ve ılıktır.

Gezilecek yerler

İzmir’in coğrafi konumu itibariyle ve verimli topraklarından ötürü de en eski yerleşim yerlerine sahip şehirlerimizden birisidir. Yapılan araştırmalara göre Demir çağında ilk yerleşim izleri görülen şehir de antik kentlerden Efes en çok ziyaret edilen ve görülmesi gereken antik kentler arasındadır. Ayrıca şehir içinde de Kızlarağası Hanı, Kadifekale, İzmir Saat Kulesi, Gemi Müzesi, Yamanlar Dağı, BaşdurakCamii ve Şirince Köyü İzmir’de gezilecek yerler arasındadır.

Alışveriş

İzmir’de alışveriş yapabileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Alışveriş merkezilerinin yanı sıra Alsancak ve Mavi Şehir bölgelerinde merkezi caddeler de alışveriş yapabileceğiniz yerlerdendir. Bunlara ek olarak yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaları da bulabileceğiniz BOSPA- Bostanlı Pazarı ve Kemeraltıda İzmirde ucuz alışveriş adresi olarak gösterilmektedir.

Ne, Nerede Yenir

İzmir’de Alsancak ta bira içilir, Kordon da ise midye yenir. Bilinen bir gerçeklik var ki çekirdeğe İzmir’de çiğdem denir ve sabahları boyoz ile kahvaltı yapılır. Boyoz’u ekmek fırınlarında bulabilirsiniz. Börek ve katmer karışımı bir hamur işi olan boyoz İzmir’e özeldir. Bunun yanı sıra yöresel ege yemekleri sebze ağırlıklı olup, yemek yanında meze olarak da sunulmaktadır. İzmir Kordon boyunda midye yenir ama balığın yeride başkadır. Tercih size kalmış.

Gece Hayatı

İzmir’de büyük ve yenilikçi bir şehir olmasından dolayı oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir. Sabaha kadar açık olan barları ve restoranları ile 7/24 eğlenebilirsiniz. Barlar sokağında içkinizi yudumlarken canlı müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebilir,  türkü barlarında türkü eşliğinde halay çekebilir daha çok popüler kültüre yönelik bir eğlence anlayışınız varsa sabaha kadar dans ederek eğlenebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

İzmir’de taksilerden ziyade toplu taşıma araçları ile şehrin her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarında e-bilet uygulaması bulunmaktadır. Bu nedenle de gezi süreniz boyunca kullanabileceğiniz bir kart veya e-bilet almanız yol masrafınızı azaltacaktır.

İklim koşulları gereği de yaz mevsiminde güneş çarpmasından etkilenmemek üzere hazırlıklı olmanızı ve güneş kreminizi her mevsim yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz.

Dönemsel olarak pansiyon, otel ve butik otellerde doluluk oranı %100’ü bulmasından kaynaklı da önceden rezervasyon yaptırmanız bir sorun yaşamamanız için İzmir’de dikkat etmeniz gerekenler arasındadır.

Konaklama

İzmir’de şehir içinde konaklayabileceğiniz 50’den fazla otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz butik otellerde internet üzerinden bulabilir veya rezervasyonunuzuyaptırabilir veya uçak biletinizi de alabileceğiniz modabilet.com web sitesi üzerinden seyahat acentası yetkilimizle de görüşerek istekleriniz doğrultusunda sizlere uygun konaklama hizmeti alabileceğiniz düzenlemeler yapılabilir. Dilerseniz tüm otel konaklamalarınızı modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

>