+0 850 532 15 22[email protected]

Türk Hava Yolları

  • uçak bileti

Türk Hava Yolları Künye Bilgileri

Kuruluş Uçak Sayısı Uçuş Noktaları IATA Kodu Merkezi
1933 340 Uçak 300 Nokta TK İstanbul

 

 

Türk Hava Yolları En Ucuz Yurt İçi Uçak Biletleri

 

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
İstanbul
Adana
03.11.2017
THY
90 TL
Antalya
İstanbul
13.01.2018
THY
110 TL
İzmir
Antalya
12.12.2017
THY
65 TL
İstanbul
İzmir
10.12.2017
THY
67 TL
Ankara
İstanbul
23.01.2018
THY
74 TL
Adana
İzmir
17.01.2018
THY
94 TL
Trabzon
Antalya
12.12.2017
THY
89 TL
İstanbul
Trabzon
27.01.2018
THY
94 TL

 

 

Türk Hava Yolları En Ucuz Yurt Dışı  Uçak Biletleri

 

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
İstanbul
Moskova
17.11.2017
THY
435 TL
Amsterdam
İstanbul
11.12.2017
THY
436 TL
İstanbul 
Frankfurt
15.11.2017
THY
406 TL
İstanbul
Berlin
20.12.2017
THY
434 TL
Stuttgart
İstanbul
03.11.2017
THY
488 TL
Ankara
Batum
15.01.2018
THY
721 TL
Adana
Paris
17.02.2018
THY
755 TL
İzmir
Amsterdam
18.01.2017
THY
953 TL

Türk Hava Yolları ( THY ) Hakkında

Türk Hava Yolları 1933 yılının Mayıs ayından itibaren gittikçe büyüyen bir hava yolu şirketi olarak Türkiye’ye ve diğer ülkelerle de ortaklaşa uçuş anlaşmaları ile hizmet vermektedir. Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı olarak hizmet veren hava yolu şirketi Avrupa, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kuzey ve Orta Afrika, , Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika ya kadar bir çok kıtaya hava yolu taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin en iyi hava yolu firmasının yanı sıra Avrupa’da 5. Dünya’da en iyi 4. Hava yolu şirketidir.

THY Miles & Smiles Programı

THY Miles & Smiles programı müşteri odaklı ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde hazırlanan Türk Hava Yollarının yanı sıra Anadolu Jet ve diğer Star Alliance üyesi olan diğer hava yollarına ait uçak biletlerinin ücretsiz veya indirimli olarak alınmasını sağlayan ayrıca program dahilinde olan otellerde konaklama, araba kiralama işlemlerinde kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Miles & Smiles kartı ile yaptığınız harcamalarda da mil puanı kazanabilir ve bu puanları anlaşmaları yerlerde harcama yaparak da yine mil puanı kazanmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır.

Miles & Smiles kapsamında THY müşterilerine sunulan Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus isimli dört farklı kart seçeneği bulunmaktadır. Online olarak da başvuru yaptıktan sonra kartınızın adresinize gelmesi sonrasında kullanabilir ve otomatik olarak Miles & Smiles programına dahil olmuş olarak Miles & Smiles avantajlarından yararlanabilirsiniz.

THY Bagaj Kuralları

THY yolcularına sunduğu bagaj hizmetine ait bagaj kuralları, bagajınızı taşınması ve bagaj sınıfında kabul edilmesi için uyulması gereken kurallar dahilindedir. THY bagaj kuralları arasında yer alan ilk kural bagajınız da yasaklı sayılan eşyaların bulunmamasıdır. Bu tür deki eşyalar tespit edildiğinde bagajınızdan çıkartılması istenmektedir. Değerli eşyalarınızı kayıtlı bagaj kapsamında veya kabin bagajınız olarak da yanınızda uçağa alabilirsiniz bu konuda herhangi bir yaptırımı bulunmayan THY kabin bagajlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Bagajınızın kesinlikle kabul edilmediği durumlar arasında bagaj olarak niteliğinde olmayan çuval, bidon gibi eşyalar yer almaktadır. Ayrıca akıcı veya yanıcı maddeler, seyahat ettiğiniz ülkenin kanunlarına aykırı eşyalar bagajınızda bulunuyorsa, tek bir parçanın ağırlığı 32 kilogramı geçiyorsa ve boyutları taşıma kurallarına uygun değilse bagajınız uçakta taşınmaz.

Kayıtlı Bagaj

THY kayıtlı olarak kabul edilen ve sorumluluğu tamamen THY ait olan bagaj türüdür. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra check-in sırasında kabul edilen ve üzerine yolcu bilgilerinin içerdiği etiket apıştırılan kayıtlı bagajlarda belirlenen ağırlıkların dışında ise ücret ödemeniz gerekmektedir. Bilet üzerinde belirtilen ağırlığı aşan bagajlar için yurt içi uçuşlarda 6 TL alınmaktadır. Yurt dışı uçuşlarda ise bölgelere göre değişken bir bagaj ücret tarifesi uygulayan THY ücretleri bölgelere göre 3 Euro ile 30 Euro arasında farklılık göstermektedir.  

Türk Hava Yollarında yurt içi bagaj ağırlıkları biletinizin sınıfına göre de farklılık göstermektedir. Eğer Business sınıfından biletiniz var ise yetişkinler için bagaj ağırlığı 30 kilogram iken ekonomi sınıfında bagaj ağırlığı 20 kilogram, promosyon biletlerde ise bu miktar 15 kilogramdır. Bebek ve çocuklar için yurt içi bagaj ağırlığı standart olarak 10 kilogram kadardır.

Yurt dışı uçuşlarda THY Business yolcu bagajları 30 kilogram, Comfort ve Ekonomi sınıfı yolcularının ise bagaj ağırlıkları ise 20 kilogram olarak belirlenmiştir. THY yolculuk edecek çocuk ve bebekler içinse bagaj miktarı yurt içi uçuşlarında belirlendiği gibi 10 kilogram ve ekstradan puset, katlanabilir bebek arası ücretsiz olarak taşınmaktadır.

El Bagajı

Türk Hava Yolları El bagajı veya kabin bagajı olarak bilinen bagaj uygulamasında bagaj ağırlığı 8 kilogramdan fazla ise bu durumda bagaj kayıtlı bagaj kapsamında kabul edilmektedir. Ayrıca yine bagaj boyutları 55x40x23 cm fazla ise yine kayıtlı bagaj kapsamında kabul edilip yolcunun koltuğunun altında veya üst bagaj rafında taşınmasına izin verilmemektedir.

El bagajları da THY check-in görevlileri tarafında ağırlığı kontrol edilip üzerine etiket yolcu bilgilerinin yer aldığı etiket yapıştırıldıktan sonra yolcuya teslim edilir ve Türk Hava Yolları el bagajlarında herhangi bir hasar veya sorun durumunda sorumluluk kabul etmemektedir.

THY Uçuş Noktalar

Türk Hava Yolları yaptığı ortaklaşa uçuş anlaşmaları ve üye olduğu hava taşımacılığı programlar dahilinde yurt içi ve yurt dışında toplamda 284 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Türk Hava Yollarının uçuş noktaları arasında İstanbul başta olmak üzere Adıyaman, Antalya, Batman, Ankara, Çanakkale, Dalaman, Diyarbakır, Elâzığ ,Erzincan, Hatay, Denizli, Eskişehir, Samsun, Tekirdağ, Adana, Bursa, Erzurum, Gaziantep  gibi toplamda 43 farklı şehir yer almaktadır.

Türk Hava Yolları Londra, Paris, Viyana, Roma, Addis Abada, Bahreyn, Hong Kong, New York, Bakü, Berlin, Münih, Kahire, İskenderiye, Cibuti, Brüksel, Varşova, Kazan, Belgrad, Atina, Selanik, Milano, Napoli, Dublin, Tiflis, Medine, Bağdat, Erbil, Delhi, Frankfurt içinde yer aldığı 235 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

THY ile seyahat etmek ve THY ait ucuz uçak bileti için modabilet.com web sitesini ziyaret edebilir ve Türk Hava Yolları uçak biletinizi alabilirsiniz. Dilerseniz gideceğiniz yer için tüm otel konaklamalarınızı modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

Diğer Hava Yolları

» Onur Air                                          » Pegasus

» AtlasGlobal                                     » SunExpress

» Anadolu Jet                                    » Borajet

>