+0 850 532 15 22[email protected]

Kahramanmaraş Uçak Bileti

  • uçak bileti

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş Türkiye Cumhuriyeti'nin Akdeniz Bölgesindeki bulunan önemli kentlerindendir. Kurtuluş savaşındaki milli mücadelede göstermiş olduğu başarısından dolayı TBMM tarafından 'Kahraman' unvanı verilmiştir. Şehri Hititler kurmuşlardır, daha sonra sırasıyla Asurlar, Persler, Romalılar, Araplar, Selçuklular, Memlüklüler, Dulkadiroğulları, Osmanlı gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında yapımı bitmiş ve hizmete başlamıştır. Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Sivil kategorisinde olup iç hatlar hizmeti sunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için servis, taksi, transfer ve araç kiralama hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında uçak iniş saatlerinde iç hatlar çıkış noktasında taksi hizmeti bulunmaktadır. Taksi bulunmadığı durumlarda 0536 729 45 45 numarayı arayarak taksi çağırabilirsiniz. Havalimanında iniş saatinde mağdur olmamak için taksi durağı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otobüs

Kahramanmaraş Belediyesinin sağlamış olduğu belediye otobüsleri havalimanı çıkış noktasında bulunmaktadır. Yine de uçak kalkış ve iniş saatlerinden birkaç saat önce 0531 723 69 85 numaralı telefonu arayarak hizmet ile alakalı detaylı bilgi alabilir, otobüs çağırabilirsiniz.

Havataş

Havalimanında Havataş hizmeti bulunmamaktadır.

Metro

Kahramanmaraş şehrinde metro hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için araç kiralamak isteyen yolcular, uçak inişinden sonrasında havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofislerine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.  Havalimanında 5 adet araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Bunlardan biriyle önceden iletişime geçerek işlemlerinizi başlatabileceğiniz gibi modabilet.com yetkilileriyle de [email protected], iletişim sekmesinde yer alan iletişim formu aracılığıyla veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu da arayarak araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer hizmetinden faydalanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Transfer hizmeti özel bir hizmet olup, sadece talep eden yolculara verilmektedir. modabilet.com web sitesinden uçak biletinizi alsanız da almasanıza [email protected], iletişim sekmesinde yer alan iletişim formu aracılığıyla veya +0 850 532 15 22 telefon numarasını arayarak havalimanından transfer hizmeti talep edebilirsiniz.

Hava Durumu

Şehir konum itibariyle 3 bölgeye de sınırı vardır. Bu yüzden oldukça değişken bir iklimi vardır ama genellikle Akdeniz İklimi hâkimdir.  Karasal iklim ise kuzey tarafları gidildikçe gözükmektedir. Yıllık ortalama yağış miktarı Türkiye'nin ortalamasından fazladır. En çok yağışı kış aylarında almaktadır. Kahramanmaraş’ da görülen en yüksek sıcaklık 45 ⁰C, en düşük sıcaklık ise -10 ⁰C’dir

Gezilecek yerler

Akdeniz Bölgesindeki önemli şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş doğası, tarihi, medeniyetlerin bıraktığı yapıları, mimarisiyle gezip görülebilecek yerler arasındadır. İlk olarak Kahramanmaraş Kalesini gezebilirsiniz. Kahramanmaraş Müzesi de en önemli gezilecek yerler arasındadır. Tarihi Ceyhan Köprüsü, Abdülhamit Camii, Kurtuluş Müzesi, Hurman Kalesi görmeniz gereken önemli tarihi yapılarıdır. Kapıçam Tabiat Parkı, Yavşan Yaylası, Kumaşır Gölü, Tekir Yeşilgöz Mesir Yeri, Kazman Bağları, Çokran Şelalesi görebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır.  Mağara turizmine ilgili olan ziyaretçiler Direkli, Bulut Deliği, Döngel,  Gümüşkaya, Savruk, Ashab-ı Keyf gibi mağaraları ziyaret edebilirler. Ekinözü içmeleri, Büyük Kızılcık içmesi ve kaplıcaları da gezebilirsiniz. Kış sporlarına ilginiz varsa ve kışın Kahramanmaraş'a geldiyseniz Erciyes Kayak Merkezi'ne gidebilirsiniz.

 

Alışveriş

Kahramanmaraş şehrine özgü olan dövülerek işlenen bakır eşyalar, ağaç oyma tekniğiyle yapılmış el oyması ahşap eşyalar, sim ve sırmanı ile yemeni isimli deri ayakkabılara ek olarak yiyecek ve giyecek alabilirsiniz. Tarihi pazarlarıyla da alışverişinizin keyfini çıkarabileceğiniz Kahramanmaraş’ta Büyük Kapalı Çarşı, Mazmanlar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı,  Çinli Çarşı şehir merkezindeki bazı pazarlardandır. Şehirde iki tane de büyük AVM olan Piazza ve Arnella 'dan da alışverişiniz yapabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir?

Kahramanmaraş yöresel yemekleri ve tatlılarıyla zengin bir mutfağa sahiptir. Tarhana, ekşili çorba, Maraş paçası, simit köftesi, içli köfte, kısır, biber dolması, pancar sarması, şebit, saç kavurması, kırma, hapısa, Maraş dondurması tadacağınız yemeklerden birkaçıdır. Çamlıca restoranda bu lezzetlerden tarhana çorbası, kuzu tandır,  içli köfte yiyebilirsiniz. Yeşil Vadi Restoranda bir çok yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Efendioğlu, Maraş Kültür Evi, Turaç Ocakbaşı, Kavurmacı Serdar Usta, Barıtcıoğlu, Tuğra Restoran bu tatları tadabileceğiniz yerler arasındadır. Kahramanmaraş Dondurmacısından da şehrin meşhur dondurmasını tadabilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

Şehrin gece hayatı ziyaretçilerle birlikte oldukça hareketlidir. Şehirde eğlenebilmek için her tarzda mekan bulunmaktadır. David People Cafe, Red Pub, Kalsedon Bar, Deniz Türkü Bar, Barikat Bar, Almina night Clup bunlardan bazılarıdır.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Şehri kışın ziyaret edecekseniz, soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle kalın giysilerinizi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca özel aracınızla seyahat ediyorsanız kar lastikleriniz ve zincirlerinizi de yanınızda bulundurmanız yoğun kar yağışı altında rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlayacaktır.

Kış sporlarından dolayı yoğun olan Erciyes'te tatil yapacaksanız otel rezervasyonu yapmanızı öneririz.

Şehir içinde toplu taşıma araçlarıyla hemen hemen şehrin bütün tarihi yapılarına ve gezilecek yerlere ulaşım sağlanabilmektedir. E-bilet kullanabileceğiniz gibi nakit olarak da araç içinde ücretinizi ödeyebilirsiniz.

Konaklama

Kış turizminin yoğun olduğu bölgede konaklama hizmetleri oldukça gelişmiştir. Her bütçeye uygun konaklama yeri bulunmaktadır.  Ramada Hotel, Kentpark exclusive Hotel, Saffron Hotel, Sular Hotel, Arsan Hotel, Elbistan Garden Hotel bunlardan bazılarıdır. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 


 

 

>