+0 850 532 15 22[email protected]

Tokat uçak bileti

  • uçak bileti

Tokat Hakkında              

Tokat, Orta Karadeniz Bölgesi’nde, Yeşilırmak Havası üzerinde yer almaktadır.  5. yüzyılda kurulduğu bilinen şehir, 12. ve 13. yüzyıllarda kervan yollarının geçtiği bir bölgede olması sebebiyle Anadolu’daki en önemli sitelerinden biri konumuna gelmiş ve kısa sürede gelişmiştir.  Şehir, Türkiye’nin Meyve Bahçesi olarak anılmaktadır.

Tokat Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Uzun zaman boyunca yapımı beklenen Tokat Havalimanı, hizmete açıldıktan sonra tasarruf tedbirleri gereği 2002 yılında hava trafiğine kapatılmış, 2006 yılında ise tekrar hizmet vermeye başlamıştır. Şehir merkezine uzaklığı 20 kilometre olan havalimanı Tokat- Turhal karayolu üzerindedir. Turhal ilçesine uzaklığı 25 kilometre olan havalimanından şehir merkezine taksi, otobüs, Havataş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanına özel olarak hizmet veren taksiler aracılığıyla şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tokat Havalimanı çıkışında uçak iniş saatlerine göre hazır olarak bekleyen taksilerle şehir merkezine ulaşabileceğiniz taksi bulamamanız durumunda mağdur olmamanız için havalimanına hizmet veren veya şehir içinde hizmet veren taksi duraklarını arayarak uçak iniş saatinize göre de taksi çağırabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanı’ndan şehir merkezine Tokat-Turhal arası hizmet veren minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Uçak iniş saatlerine göre de hizmet veren bu minibüslerle Tokat Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Havataş

Tokat Havalimanı’ndan şehir merkezine Havataş araçları hizmet vermemektedir. Havataş araçlar Sivas Havalimanı’ndan Tokat şehir merkezine kadar hizmet vermekte olup yolculuk süresi 90 dakika olarak belirlenmiştir.

Metro

Şehirde henüz metro planlaması bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Tokat Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisleri bulunmamaktadır. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için araç kiralamak isterseniz şehir merkezinde hizmet veren araç kiralama ofisleriyle telefonda görüşerek bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek de araba kiralama işlemleriniz için bilgi alabilir ve araç kiralayabilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Transfer hizmeti modabilet.com tarafından müşterilerine sunulan özel bir hizmet olup, +0 850 532 15 22 numaralı telefondan arayarak, [email protected] ‘a mail atarak veya web sitesinde yer alan iletişim formunu doldurarak yetkililerle iletişime geçebilir, transfer hizmeti talep edebilirsiniz. Transfer hizmeti havalimanından alınmanız ve istediğiniz noktaya kadar konforlu bir şekilde seyahat etmenizi sağlayan bir hizmettir.

Hava Durumu  

Tokat’ta hava durumu yakın çevresinde yer alan Sivas’a göre daha ılımandır. Karadeniz ve İç Anadolu arasında geçiş bölgesi olmasından kaynaklı kış mevsimi de İç Anadolu’da yer alan diğer illere göre daha az soğuk olmaktadır. Kışları karlı ve yağışlıyken, yaz mevsimi de sıcak olan şehir de her mevsim de yağış görülmektedir.

Gezilecek yerler

Şehirde günümüze kadar ulaşan Osmanlı ve Selçuklular Dönemi’ne ait birçok mimari eser bulunmaktadır.         Tokat Müzesi, Tokat tarihi açısından önemli eserlere ev sahipliği yapan yerelrden birisi olarak görülmesi gereken yerlerden birisidir. Ayrıca şehrin simgesi olan Saat Kulesi, Bağlıca Mağarası, Selçuklu döneminden kalan Mahperi Hatun Kervansarayı ve Tokat Kalesi’de gezilecek yerler arasındadır. Her mevsim açık olan fakat kış mevsimlerinde daha çok ziyaret edilen Reşadiye ve Sulusaray kaplıcaları da gidebileceğiniz yerler arasındadır.

Alışveriş             

Tokat’ da yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı tarihi Taşhan, Yeraltı Çarşısı, Çekenli İş Merkezi’nde ve Novada alışveriş merkezinde alışveriş yapabilirsiniz. Yöresel ürünler için haftanın belirli günlerinde kurulan halk pazarlarını da ziyaret edebilirsiniz. El yapımı hediyelik eşyalar, doğal köylerde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin yaptığı yiyecekleri de yine bu pazarlarda bulabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir?        

Tokat’ta özellikle Tokat Kebabı’nı tatmalısınız. Her mevsim aynı lezzette olmayan bu kebap kuzu etinden yapılmaktadır. Tokat Kebabını Ballıca Restoran’da tadabilirsiniz, ayrıca Tokat Kalesi çevresinde yapılan Türk kahvesinden ve meşhur tokat sucuğunu da bu bölgede tadabilirsiniz. Tokat ili baklasıyla ünlü bir şehir olduğundan Tokat Kebabını da yiyebileceğiniz, Pirhan Restoran, sultan Restoran ve Ata Ocağı Restoran’da farklı yöresel lezzetleri de tadabilirsiniz.

Gece Hayatı     

Tokat’ da gece hayatının olduğu pek söylenmese de şehir içinde yer alan pavyonlarda ve Mavi (Blue) Bar güzel zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Gece hayatı anlayışınız içerisinde alkol yoksa şehir içinde yer alan oyun salonları ve kafelerde gayet güzel zaman geçirmenizi sağlayabilir.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler          

Tokat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksiler ve özel servisler daha avantajlı olmaktadır. Eğer grup halinde seyahat ediyorsanız araç kiralama seçeneğini de değerlendirmenizi de tavsiye ederiz. Ayrıca kış mevsiminde kar yağışından dolayı Sivas Havalimanı’ndan giderken yollar kapanabilir. Bu nedenle de yolculuklarınızda gündüz yolculuğu, yollarda buzlanma ve kaza riskini daha aza indirmektedir.

Şehir içinde hizmet veren belediye otobüslerinde e-bilet yanı sıra otobüs içi de ücret ödemesi yapabilirsiniz. Aynı şekilde şehir içinde hizmet veren minibüslerle de şehir içi ve ilçeler arası ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konaklama        

Tokat’ta konaklayabileceğiniz büyük ve güzel oteller arasında Yeniçınar Oteli, Büyük Otel, Grand Ballıca Oteli yer almaktadır. Bunlara ek olarak daha uygun fiyata hizmet veren pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz. Şehir içinde konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlar için tur hizmetleri kapsamında modabilet.com yetkilileriyle de iletişime geçebilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>