+0 850 532 15 22[email protected]

Giresun Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti

Giresun Hakkında

Karadeniz’in Doğu kesiminde yer alan Giresun, Lazca K'erosili olarak bilinmektedir. Şehir merkezinin aksu ve Batlama vadilerinin ortasında bulunduğu Giresun, fındık yetiştiriciliğiyle anılmaktadır. Yaylaları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarih boyunca Miletos kabilesi ile başlayan yerleşim yeri olarak kullanımı, günümüze kadar devam etmiştir. Doğa sporları açısından tırmanışçıların ve kamp severlerin ziyaret ettiği Giresun, kültür turizmi açısından bu şehrin güzellikleri ve tarihini merak edenleri ağırlamaktadır.

Giresun Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Giresun Havalimanı, Ordu- Giresun arasında, Ordu il sınırları içerisinde yer alan bir havalimanıdır. Sivil havacılık alanında hizmet veren Giresun Havalimanı, deniz üzerine kurulu Türkiye’de ki ilk havalimanı olma özelliğindedir. Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, Havaş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Giresun Havalimanı yolcu çıkış noktalarında bulunan ve taksiler aracılığıyla Giresun şehir merkezine seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Giresun Belediyesi tarafından havalimanına hizmet veren otobüs hatları bulunmamaktadır.

Havataş

Havataş araçları uçak iniş saatinden 25 dakika sonrasında hareket eden araçlarla, Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Giresun Havalimanı’ndan hareket eden Havataş araç güzergâhı, Bulanacak, Giresun şehir merkezi, Keşap, Espiye ve Tirebolu’da son bulmaktadır. Servis güzergâhı ve ücret bilgisi için Havataş resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine metro hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Giresun Havalimanı’nda hizmet veren Sixt Rent A Car ve Sam City Rent A Car acentaları aracılığıyla araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca modabilet.com web sitesi yetkilileriyle de iletişime geçerek araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer

Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yollarından en kolay ve rahat olan alternatiflerinden biri de transfer hizmetidir. Transfer hizmeti özel bir hizmet olup modabilet.com web sitesi yetkilileriyle iletişime geçerek bu hizmeti talep etmeniz gerekmektedir. Transfer hizmetinden faydalanmak ve ayrıntılı bilgi almak için modabilet.com yetkililerine [email protected] mail gönderebilir, iletişim formunu doldurarak gönderebilir veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hava Durumu

Giresun iklim sınıflandırılmasına göre subtropikal iklime sahip bir şehirdir. Sonbahar ve ilkbahar mevsimleri en fazla yağışın görüldüğü zamanlardır. Yıl boyunca da sürekli olarak yağışlı bir şehir olan Giresun, kış mevsimi yağmurlu ve karlı, yazları ise sıcak ve nemlidir. Giresun’da yıl içinde görülen en yüksek sıcaklık 37 °C, en düşük sıcaklık ise -10 °C ‘dir.

Gezilecek Yerler

Giresun’da gezilecek yerler arasında ilk akla gelen yaylalardır. Sis Dağı Yaylası ve Gölyanı Yaylası en çok ziyaret edilen görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Giresun Adası, Pınarlar Köyü, Giresun Kalesi, Bedrama Kalesi, Liman ve Hacı Miktat Camii’ de Giresun’da gezilecek yerler arasındadır.

Alışveriş

Giresun’da fındığı kadar kirazı da meşhurdur. Alışveriş yaparken fındık ve kirazını sevdiklerinize ve kedinize alabilirsiniz. Giresun’ da alışverişleriniz de fındık yağı, fındık ezmesi, fındık anahtarlığı gibi fındıkla ilgili birçok ürün bulabilirsiniz.  Bu tür ürünleri Atatürk Meydanı’nda kolaylık bulabilirsiniz. Hediyelik eşya satan dükkânlarda bu tarz ürünlerin yanı sıra tarım ve hayvancılıkla uğraşan halkın yaptığı lezzetli tereyağı, peynir gibi ürünleri de satın alabilirsiniz. Şehir içinde doğal ürünler satan aktarların yanı sıra Park AVM, Yön AVM gibi alışveriş merkezlerinde de aradıklarınızı burkabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir?

Giresun, Karadeniz bölgesinde Karadeniz Pidesi yiyebileceğiniz restoranları ve pidecileri ile ünlü bir başka şehirdir. Şehir içinde ve Giresun yolu üzerinde mükemmel manzarasıyla Eğrice Pide Salonu’nda, Kükül Pide Salonu ve Ayvasil Pide Salonlarında Karadeniz Pidesini tadabilirsiniz. Karadeniz’e gidip de balık yemeden dönmek istemeyenler ise Bozat yolunda yer alan Bozat Alabalık’ da lezzetli balıkları deneyebilirler. Biraz daha küçük ve sıcak bir ortam arayan, yöresel yemekleri ve Hamsi Böreği’ni tatmak içinse Muhtarın Yeri’ne muhakkak uğramanızı tavsiye ederiz. Bunlara ek olarak lezzetli haşlamalarıyla da tadı damağınızda kalacak yemekler için Haşlamacı İlhan’a uğrayabilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

Şehir içinde gündüz olduğu kadar gece de oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Şehir içinde bulunan meyhaneler kıyı şeridinde bulunmaktadır. Ayrıca pub tarzı barlarda da iyi vakit geçirebilirsiniz. Canlı müzik yapan bazı restoranlarda da gece eğlenebilirsiniz. Genellikle otellerin düzenlediği eğlencelerin yanı sıra öğrencilerin bulunduğu kamplarda da gece eğlencelerine katılabilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet veren taksiler çoğunlukla Ordu şehir merkezine hizmet vermekte olup, Giresun şehir merkezine taksiyle ulaşabilmek için özellikle bu hatta hizmet veren taksileri tercih etmenizi yoksa normalden daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir.

Giresun Havalimanı’ndan saat 00.30’dan sonra Havaş servisleri Giresun merkeze kadar hizmet vermektedir. Espiye ve Tirebolu’ya gitmek isteyen yolcular Giresun şehir merkezinden sonra alternatif yolları denemeleri gerekmektedir.

Şehir içinde ulaşımda otobüs ve dolmuş kullanılmaktadır. Yaylalara şehirlerarası terminalden hareket eden minibüs tarzı araçlarla ulaşım sağlanmaktadır.

Giresun’da özellikle yaylalarda bahar mevsimlerinde çok sık yağmur yağmaktadır. Bu nedenle de dikkat etmenizi öneririz.

Konaklama

Giresun’da yaylalarda ve şehir içinde konaklayabileceğiniz oteller, dağ evleri ve butik oteller bulunmaktadır. Bunların arasında Bal Otel, Birun Kümbet Dağ Evi, Lonca Butik Otel, Ormancılar Otel, Süllü Dağ Evi, Ekolojik Güney Köy Pembe Köşk ve Kümbet Chalet yer almaktadır. Seyahatinizi planlamak ve seyahat planınızı düzenlemek üzere modabilet.com web sitesi yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

>