+0 850 532 15 22[email protected]

Konya Uçak Bileti Fiyatları Sorgula

  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti

Konya Hakkında

İç Anadolu bölgesinin en büyük yüzölçümüne sahip şehri olan Konya, Mevlana ile ünlenen kültürel zenginlikleriyle de dikkat çeken bir başka şehirdir. Kültür turizminin hareketli olduğu şehirde Anadolu Selçuklular dönemine ait eserlere ev sahipliği yapmaktadır.  1987 yılında büyükşehir statüsüne kavuşan Konya, tarım ve hayvancılık alanının yanı sıra tarıma dayalı sanayinin de geliştiği bir şehir olarak büyümeye ve kalkınmaya devam etmektedir.

Konya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Konya Havalimanı’ 2000 yılında resmi olarak iç hatlarda, 2001 yılında da dış hatlarda, şehir merkezinden yaklaşık olarak 18 kilometre mesafede Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Havalimanı’ndan şehir merkezine, otobüs, Havataş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanılarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Otobüs

Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine 1353 Havaalanı durağından geçen otobüslereait en güncel bilgilere Konya Belediyesi’nin www.atus.konya.bel.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz. Hat ve durak adına göre duraktan geçen otobüsleri görebilirsiniz

Havataş

Havataş araçları her uçak iniş saatine göre sefer düzenlemektedir. Yolcu çıkış noktalarında bekleyen araçlar yaklaşık olarak 30 dakikalık bir yolculuktan sonra şehir merkezine ulaşmanızı sağlamaktadır. Havataş servis güzergâhı Otogar, Aydınlıkevler, Kulesite, Sille Kavşağı, Belediye, Alaaddin, Zafer, Fuar ve son olarak Anıt durağına kadardır.

Havalimanı’ndan Karamana servisi bulunan Havataş’ın Karaman güzergahı ise Konya havalimanı kalkışından sonra Konya-Ankara Otoyolu, Adana-Ereğli Otoyolu ve Karama olarak belirlenmiştir. Yolculuk süresi yaklaşık olarak 105 dakikadır.

Şehir merkezinden ve Karaman’dan hareket noktaları ve servis saatleri, seyahat ücreti ve Havataş resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Metro- tramvay hattı ile havalimanına ulaşım hizmetlerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Gelişmeleri www.atus.konya.bel.tr takip edebilir, hat ve güzergah bilgisi alarak alternatif yollar belirleyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Konya Havalimanı’ndan 5 adet Rent A Car acentası hizmet vermektedir. Bunlar Sixt Rent A Car, Hertz Rent A Car, Budget Rent A Car, Enterprise ve Avis Rent A Car firmalarıdır. Ayrıca araç kiralama işlemleriniz için uçak biletinizi satın aldığınız modabilet.com yetkilileriyle de görüşerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer

Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sırasında transfer hizmetinden faydalanmak isterseniz modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Özel araçla havalimanından karşılanarak alınmanız ve istediğiniz noktaya kadar konforlu bir seyahat için gerekli düzenlemelerin yapılabilmesi için modabilet.com web sitesinde yer alan iletişim formunu doldurabilir, [email protected] mail gönderebilir veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hava Durumu

Konya’da hava durumu, kış mevsiminde karlı ve soğuk, yaz mevsiminde ise sıcak ve kuraktır. Tam olarak karasal iklim etkilerinin görüldüğü şehirde ölçülen en düşün sıcaklık -27 °C, en yüksek sıcaklık ise 40 °C’dir.

Gezilecek yerler

Konya’da UNESCO tarafından koruma altına alınan Çatalhöyük köyü gezilecek yerler arasında ilk sırada bulunmaktadır. Mevlana’nın adıyla bir tutulan şehirde Mevlana Şems-i Tebrizi Türbesi, ayrıca çocukluğumuzdan beri hikâyeleri anlatılan Nasrettin Hoca’nın adının verildiği Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, yeşili ile dikkat çeken Kyoto Japon Parkı ve Aya Elenia Kilisesi görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunların dışında gezilecek bir çok köyü, müzesi, camii ve bağları bulunan şehirde tur hizmetleri için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Alışveriş

Konya’da alışveriş yapabileceğiniz 4 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunlar Kipa Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Kule Site Alışveriş ve Eğlence Merkezi, M1 Tepe Alışveriş ve Eğlence Merkezi ve Makro Alışveriş ve Eğlence Merkezi’dir. Ayrıca şehir içinde yer alan ve Konya Kestane şekerinin en güzelini alabileceğiniz Kardelen Kestane Şekeri Mağazası, dokuma halılarının bulunduğu Karavan Carpets uğrayabilirsiniz. Şems-i Tebriz Türbesi ve diğer tarihi yerlerin etrafında yer alan küçük butik dükkânlardan da el yapımı yöresel hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir?

Konya hayvancılıkla da uğraşan bir şeir olduğundan bu şehirde en güzel kebapları yiyebilirsiniz. 1907 yılından beri hizmet veren Hacı Şükrü Fırın Kebapçısı ise bu şehirde muhakkak uğramanız gereken yerlerden birisi olarak ilk sıradadır. Konya’nın meşhur yemeklerinden biri olan Tirit’i ise Tiritçi Mithat’da deneyebilirsiniz. Esnaf lokantası olarak hizmet veren bu yerde şehrin en güzel Tirit’ini tadabilirsiniz. Köfte için Köfteci Ateş Baba, Konya Etli ekmeği içinse 1985 yılından beri hizmet veren işin uzmanı olan ve yıllardır aynı tat ve lezzetle etli ekmek yapmaya devam eden Cemo’nun yerine uğrayabilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

Konya’da her yaş ve zevke göre gece eğlence anlayışınıza göre farklı mekanlar bulunmaktadır. Lüksten hoşlananlar Dedeman Otel’de özellikle bar konseptinde restore edilen yerde veya Konya’nın ilk eğlence mekânları arasında yer alan Kulüp inferno'da eğlenceli zaman geçirebilirken, bütçe kısıtlaması olan ve daha genç gruba hitap eden Alaeddin tepesi ve Zafer Caddesi’nde yer alan Curcuna Bar gibi bar ve diskolara da gidebilirsiniz. Daha gelenekçi ve gazino sevenlerdenseniz de otogar çevresinde yer alan Maydonoz Gazinosu’nda güzel ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Genel olarak tutucu bir yapısı olduğu görülen Konya’da geleneklere göre hareket etmek son derece önemli. Sokakta yürüyen çiftlerin birbirine aşırı yakın tavırları çevre tarafından kınanarak uyarılmalarına sebep olabilmektedir. Cami ve türbe ziyaretlerinizde ise aşırı açık kıyafetler tercih etmemeniz uygun olacaktır.

 Konya’da gece ve gündüz iki farklı yaşam tarzı görülmektedir. Gündüz tutucu olan şehir, gece tutucu tavrını rahat ve özgür bir şekilde dilediğinizi yapabileceğiniz bir yere dönüşmektedir.

Şehirde kapkaç ve hırsızlık olayları çok nadir görülse de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Karasal iklim görüldüğü şehir İç Anadolu bölgesindeki diğer kentlere göre biraz daha ılıman bir iklime sahip olduğu görülse de kış mevsimi karlı ve soğuk geçmektedir. Bu nedenle de özellikle kış mevsiminde kar botlarınızı ve kalın montlarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Şehir içi ulaşımın oldukça geliştiği şehirde El-Kart adı verilen e-bilet kullanılmaktadır. El-kart satış noktalarından temin edebilirsiniz. Toplu taşıma da El-kart olmaksızın kullanılamamaktadır.

Konaklama

Konya’da konaklama için bir çok alternatif bulunmaktadır. Butik otelk, pansiyon ve otellerden bazıları; Hilton Garden Inn, Rixos Konya, Dedeman Konya Hotel, Hich Konya, Anemon Konya, Pasapark Hotel, Konya Dervish Otel, Mesnevi Horel, Bera Otel, Otel Selcuk Sems-i Tebrizi, Hotel Rumi, Ramada Plaza Konya, Novotel Konya, Sillehan Boutique Hotel ve Augustus Boutique Hotel bunlardan bazılarıdır. Konya seyahatlerinizi düzenlemek ve konforlu bir otelde tatil yapabilmek için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek seyahatinizi planlayabilir, tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.  Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>