+0 850 532 15 22[email protected]

Zürih Uçak Bileti

  • uçak bileti

Zürih Hakkında

İsviçre’nin en büyük ve en yoğun nüfusa sahip olan kenti olan Zürih, ekonomik ve kültürel açıdan da başkent olarak kabul edilmektedir. Kantonu2nun da başkenti olan Zürih kendi içerisinde 12 ayrı bölgeye ayrılmış ve bu 12 bölgede kendi içerisinde ayrı semtlere ayrılmaktadır. Yönetim biçimi açısından ülkemizdekine benzer belediyecilik sistemi mevcuttur.

Şehir genelinde birçok tarihi yapının ve botanik bahçelerinin yer alması da bu kenti turizm açısında da önemli bir kent haline getirmiştir. Ayrıca FIFA merkezinin de bu kentte yer alması da yine milyonlarca turistin bu kente akın etmesinde başka bir etkendir.

Zürih’te Atlas Okyanusu’ndan kaynaklı karasal iklim ve Atlantik iklimi bir arada görülmektedir. Geçiş iklimi görülen kentte hava genelde ılıman olarak seyretmektedir.

Şehrin genelinde ulaşım amaçlı toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. Buna ek olarak bisiklette bu küçük sayılabilecek kenti gezmek için ek bir seçenek olabilir. Belediye sınırları içerisinde tramvay, metro ve toplu taşıma otobüslerinin kullanılmaktadır.

Zürih Havalimanı

İlk uçuşun 1921 yılında gerçekleştirildiği Zürih Havalimanı şehir merkezinin 13 kilometre kuzeyinde yer almaktadır.  İç dış hatlarda hizmet veren havalimanı statüsüne sahip havalimanı her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir. Şehir merkezinden ve farklı güzergahlardan bir çok şekilde ulaşım gerçekleştirilebilen Zürih Havalimanı içerisine kadar giden hafif raylı sistemler, tramvay ve özel otobüsler ile ulaşım oldukça kolaydır.

Zürih 'e Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Zürih Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında öncelikli olarakülkemizin ilk hava yolu firması olan THY yer almaktadır. Son yıllarda Antalya merkezli olarak turizm bölgelerine hizmet veren Corendon Airlines’da Zürih uçuş gerçekleştirecek hava yolları arasındadır. Sun Express, Pegasus Hava Yolları, Atlas Global’da ülkemizden Zürih’euçuş gerçekleştiren hava yollarıdır. Bunlara ek olarak içerisinde Adria Airways, Aegean Airlines,Aeroflot,  Air Europa, Air Malta, Alitalia, American Airlines, British Airways, El Al, Emirates, Etihad Airways, Finnair, Germanwings, Iberia,KLM,Lufthansa, Qatar Airways,Tunisair yer aldığı 30’dan fazla hava yolu, farklı kıtalardan ve şehirlerden Zürih’e uçuş gerçekleştiren hava yollarındadır.

Zürih Uçak Bileti

Zürih uçak biletinize Dünya’nın neresinde olursanız olun modabilet.com web sitesi üzerinden ve 0850 532 15 22 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz. Zürih uçak bileti sorgulamanız da Ankara- Zürih uçak bileti, İstanbul- Zürih uçak bileti fiyatı, Antalya- Zürih uçak sefer bilgileri, İzmir- Zürih uçak bileti fiyatı, Bodrum- Zürih uçak bileti farklı kentlere ait bilgilere tek sayfada ulaşabilirsiniz.

Yurt dışından Zürih’e direk veya aktarmalı olarak uçuşlarına ait Erbil- Zürih uçak bileti, Londra- Zürih uçak bileti, Paris- Zürih uçak bileti, Madrid- Zürih uçak bileti, Barcelona- Zürih uçak bileti, Şangay- Zürih uçak bileti, Frankfurt- Zürih uçak bileti, Kiev- Zürih uçak bileti gibi farklı bölgelerden gerçekleştirilen uçuşlara ait biletleri ve Zürih uçak seferleri hakkında bilgi alabilir ve birkaç basit işlemle online olarak seyahat biletinizi alabilirsiniz.

Zürih de Seyahat İpuçları

Zürih’ de gezilecek yerler arasında ülkenin simgesi olan Grossmünster ilk sırada gelmektedir. Buna ek olarak tarihi yapıları ve müzeleri ve park ve botanik bahçeleri ile ünlü olan Zürih’de gezilecek yerler, arasında Edvard Munch, Alberto Giacometti'nin önemli eserlerinin yer aldığı Kunsthaus Zürih, Botanik bahçesi Botanischer Garten, modern sanatlar müzesi olan Migros Museum für Gegenwartskunst, en eski yapılarından Alman Lois tarafından inşa ettirilen Fraumünster Kilisesi ve Avrupa’nın en büyük ve yüksek saati olan St. Peterskirhe saat kulesi olarak sıralanabilir.

Zürih 'in Yemek Kültürü ?

Zurigschnatzlets isimli İsveçlere özgü yöresel yemeği öncelikle bu kentte tadılması gerekenler arasındadır. Dana etinden yapılan bu yemek farklı tadı ile damağınızda tadını bırakacak cinstendir. Ayrıca etli turtalara Pastetli denmektedir. Özel taş fırınlarda yapılan Pastetli de yine tadılması gerekenler arasındadır. Zürih’te yenilmesi gerekenler bu kadarla sınırlı değildir. Yumurtalı hamurdan yapılan makarnası Spaetzle ve et sevmeyenlerin tercih ettiği lahana, havuç ve patatesten oluşan Sauerkraut yenilebilecek ana yemeklerdendir.

Zürih tatlıları ve atıştırmalıkları ile de farklı lezzetleri bir arada bulabileceğiniz bir kenttir. Özel olarak yapılan Thrüf çikolataları, ballı kurabiyeleri olan Triggel tadılması gerekenler arasında önceliklidir.

Thrüfler sadece çikolataolarak değil yemek öncesinde peynir Thrüf gibi de karşınıza çıkmaktadır. Atıştırmalık olarak da hardal ile beraber servis edilen kızarmış sosis olan Bratwurst Zürih’te yemeniz gerekenler arasındadır.

Konaklama : 

Otel : Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>