+0 850 532 15 22[email protected]

Kütahya Uçak Bileti Fiyatları Sorgula

  • uçak bileti
  • uçak bileti

Kütahya Hakkında

Kütahya, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı’nın izlerini taşıyan şehrin kuruluşu yaklaşık 7000 yıllık bir tarihe dayanmaktadır. Şehir, dünyaca ünlü çini ve porselenleri, yer altı zenginlikleri ve köklü kültürü ile ülkemizin önemli kültür turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Zafer Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Afyon, Kütahya ve Uşak illerinin hava ulaşım sorununu çözmek üzere yapılan havalimanı 2012 yılında hizmete açılmıştır. İç ve dış hat uçuş gerçekleştiren havalimanı şehirden 41 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eskişehir, Uşak,  Afyonkarahisar ve Kütahya’ya hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşımda, taksi, otobüs, araç kiralama ve transfer hizmeti kullanılmaktadır.

Taksi

İç ve dış hatlar geliş terminali önünde bulunan taksiler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanının şehre olan uzaklığının oldukça fazla olması sebebiyle ekonomik açıdan oldukça pahalı bir seçenektir.

Otobüs

Ulaşımda ekonomik alternatifler arasında yer alan Simpaş tarafından sağlanan otobüs hizmeti ile Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havataş

Kütahya şehir merkezi ve Afyon şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan Havataş yolcu taşıma faaliyetini durdurma kararı almıştır. Gelişmeleri Havataş resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Metro

Şehirde hafif raylı sistem çalışmaları devam etmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden araç kiralayabileceğiniz gibi, Zafer Havalimanı’na hizmet veren araç kiralama acentalarıyla internet üzerinden veya telefonla da arayarak araç kiralama işlemlerinizi yapabilirisiniz. Ayrıca modabilet.com aracılığıyla da araç kiralayarak Zafer Havalimanı’ndan istediğiniz yere seyahat edebilirsiniz. Modabilet.com aracılığıyla araç kiralamak için firma yetkililerine müşteri hizmetleri +0 850 532 15 22 numaralı telefondan, web sitesinde yer alan iletişim formu veya [email protected] aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer hizmetinden faydalanarak seyahat edebilmek için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Transfer hizmeti özel bir hizmet olup sadece talep doğrultusunda havalimanından alınarak istediğiniz noktaya kadar konforlu seyahat etmenizi sağlamaktadır.

Hava Durumu  

Şehrin iklimi İç Anadolu, Ege ve Marmara iklimi arasında geçiş özelliği göstermektedir. Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen denizden uzak olması sebebiyle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Şehirde görülen en yüksek sıcaklıklar Temmuz ve Ağustos aylarında, en düşük sıcaklıklar Ocak ve Şubat aylarında yaşanmaktadır.

Gezilecek Yerler

Şehirde gezilecek yerler arasında, Kütahya Saat Kulesi, Kütahya Zafertepe Anıtı, Kütahya Kalesi, Dumlupınar Şehitliği, Tarihi Kütahya Evleri, Rüstem Paşa Medresesi, Dönenler Mevlevihanesi, Kütahya Çini Müzesi, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Frig Vadisi, Porsuk Barajı, Hıdırlık, Gölcük Yaylası, Domaniç Ormanları, Kaşalıç Tabiat Koruma Alanı, Vakıfçamlığı Tabiat Koruma Alanı, Altıntaş Ovası ve Mızık Çam Tabiat Anıtı yer almaktadır.

Alışveriş             

El sanatlarının oldukça gelişmiş olduğu şehirde birçok konumda yer alan mağazalardan ya da Kütahya Çiniciler çarşısından çini ve porselen eşyalar,  Kütahya Tesbih Borsası’ndan pazarlık ya da trampa usulü ile antika köstekli saatler, tesbih ve yüzük satın alabilirsiniz. Sera AVM, Festiva Outlet,  Güral Porselen Outlet ve Kütahya Porselen Outlet hem gezebileceğiniz hem de alışveriş yapabileceğiniz alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır.

Ne, Nerede Yenir?

Şehrin ünlü lokantaları arasında Izgara et ve sucuk yemek isterseniz Şirin Sucuk, donbey kaymaklı tahinli cevizli kabak tatlısı ve kuzu kavurmasıyla ünlü Beyaz Zambak Lokantası, şehrin ünlü lezzetlerinden gözlemenin bol çeşidini bulabileceğiniz Acar Karavan Gözleme, mezeleri ve eti ile meşhur kendin pişir kendin ye tarzındaki Porsuk Et Mangal Restoran, Tutmaç Çorbası ve kebap yiyebileceğiniz Osmanlı Kebap, Oğmaç Çorbası ve Patatesli Dolamber Böreğini deneyebileceğiniz Tarihi Kütahya Konağı yer almaktadır. Şehirde bulunan restoranlarda deneyebileceğiniz diğer yöresel lezzetler arasında ise Gökçimen Hamursuzu, Tahinli Çörek, Sıkıcık Çorbası ve Kızılcık Tarhanası bulunmaktadır.

Gece Hayatı     

Şehirde otellerin barları haricinde eğlenebileceğiniz canlı müzik yapan alaturka mekanlar arasında yer alan Güral Ocakbaşı ve Levent Restoran bulunmaktadır.  Ayrıca Voodoo Rock House, Kibar Bar Ve Medusa Bar’da farklı tarzlarıyla da güzel zaman geçirebileceğiniz yerler arasındadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler          

Çinisi ile ünlü şehirden çini ve porselen eşyalar almak isterseniz birkaç dükkân gezmeniz farklı fiyat ve pazarlık bakımından yararınıza olacaktır. Şehri ziyaretiniz öncesinde gezilecek yerler hakkında bilgi almanız ise şehirde bulunacağınız zamanı iyi kullanabilmek açısından oldukça önemlidir.

Şehir ve ilçeleri arasında değişen hava sıcaklıklarına karşın önleminizi almanız da hastalanmamanız için oldukça önemlidir.

Konaklama        

Tarihi, doğal ve yeraltı zenginlikleri ile her yıl binlerce turist ağırlayan Kütahya’da şehir merkezinde yer alan oteller, pansiyonlar ve konukevleri haricinde termal oteller de rağbet görmektedir. Şehirde bulunan konaklama seçenekleri arasında, Güral Harlek Termal Resort & Spa Kütahya, Emet Thermal Resort Spa, Qtahya Otel, Nehir Thermal Hotel & Spa, Ecrin Hotel,  Es Güven Suite Home Apart, Hilton Garden Inn Kütahya, Kütahya Öğretmen Evi, Kütahya Polis Evi ve Kütahya Belediyesi Misafirhanesi yer almaktadır. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

>