+0 850 532 15 22[email protected]

İstanbul Uçak Bileti Sorgula

  • uçak bileti

En Ucuz İstanbul Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
Adana İstanbul 05.12.2017 Pegasus Airlines 50 TL
Antalya İstanbul 22.11.2017 Anadolu Jet 44 TL
Ankara İstanbul 08.12.2017 Pegasus Airlines 40 TL
Trabzon İstanbul 06.12.2017 Anadolu Jet 74 TL
Diyarbakır İstanbul 12.01.2018 Pegasus Airlines 80 TL
Samsun İstanbul 02.02.2018 Pegasus Airlines 80 TL
İzmir İstanbul 28.11.2017 SunExpress 39 TL
Bodrum İstanbul 30.11.2017 AtlasGlobal 80 TL
         
         

Popüler İstanbul  Yurtdışı Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
İstanbul Paris 27.11.2017 Pegasus Airlines 287 TL
İstanbul Londra 25.11.2017 Türk Hava Yolları 259 TL
İstanbul Dubai 01.02.2018 Pegasus Airlines 564 TL
İstanbul Amsterdam 15.12.2017 Agean Airlines 326 TL
İstanbul Şangay 05.01.2018 Aeroflot 1.200 TL
İstanbul Miami 30.11.2017 Aeroflot 1.452 TL
İstanbul Zürih 07.12.2017 Pegasus Airlines 246 TL
İstanbul Madrid 18.12.2017 Air France 307 TL
         
         

Popüler İstanbul Varışlı Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
Barselona İstanbul 15.11.2017 Pegasus Airlines 341 TL
Düseldorf İstanbul 23.01.2018 AtlasGlobal 272 TL
Bakü İstanbul 15.02.2018 Azerbaijan Airlines 341 TL
Milano İstanbul 17.12.2017 Ukraina Int. Airlines  567 TL
Brüksel İstanbul 30.11.2017 Pegasus Airlines 296 TL
Atina İstanbul 05.02.2018 Agean Airlines 242 TL
Viyana İstanbul 03.03.2018 Agean Airlines 312 TL
Kopenhag İstanbul 04.01.2018 Pegasus Airlines 406 TL
         

Popüler İstanbul Yurtiçi Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
İstanbul Antalya 28.11.2017 SunExpress 39 TL
İstanbul İzmir  08.01.2018 SunExpress 39 TL
İstanbul Trabzon 15.02.2018 Anadolu Jet 44 TL
İstanbul Gaziantep 06.12.2017 Pegasus Airlines 50 TL
İstanbul Ankara 30.11.2017 Pegasus Airlines 40 TL
İstanbul Konya 05.02.2018 Pegasus Airlines 40 TL
İstanbul Erzurum 03.03.2018 Pegasus Airlines 75 TL
İstanbul Kayseri 04.01.2018 Anadolu Jet 44 TL

 

 

İstanbul Hakkında

İstanbul medeniyetlerin merkezi olarak tarih boyunca farklı devletlere ev sahipliği yapmış şehirdir. Coğrafi konumu nedeniyle iki kıtayı birbirine bağlayan özelliği de tarihte savaşların odak noktası olmasını sağlamıştır. Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlaması, şehrin Batılaşma yönünde de hızla ilerlemesine, gelişmesine ve nüfusunun da hızla artmasına neden olmuştur. Doğal güzellikleri kadar tarihi yapılarıyla da dikkat çeken İstanbul, her yıl milyonlarca turistin bu şehri ziyaret etmesini de sağlamaktadır. İstanbul Marmara bölgesinde yer alan bölgenin ve ülkenin en yoğun nüfusa sahip metropol kentidir.

Atatürk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Atatürk Havalimanı Avrupa yakasında, Yeşilköy’ de yer almaktadır. İstanbul’a hizmet veren ilk havalimanıdır. Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da Taksi, Otobüs, Havataş, Metro, Araç Kiralama, Transfer seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Taksi

İstanbul Atatürk Havalimanı’na özel olarak hizmet veren taksiler, iç hatlar ve dış hatlar çıkışında beklemektedir.  Taksiler, şoförlü özel araçlar niteliğinde olup istediğiniz yere ulaşmanız konusunda konforlu ve hızlı bir tercih olabilmektedir.

Otobüs

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde olan otobüsler hizmet vermektedir. TH-1 nolu Taksim-Atatürk Havalimanı otobüsleri ile Taksim’e veya YH-1 Yenikapı İDO- Atatürk Havalimanı hattında hizmet veren otobüslerle de havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.  Otobüs güzergâhları hakkında ayrıntılı bilgi almak için İETT resmi web sitesini ziyaret edebilir veya mobilet telefon uygulamasından faydalanabilirsiniz. Otobüsler iki tam bilet ücreti karşılığında hizmet vermektedir.

Havataş

Havataş’da Havalimanlarına özel olarak hizmet veren servis araçları olup, Atatürk Havalimanı’na otobüs güzergâhında Yenikapı İDO ve Taksim servisleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havataş servis ücretleri firma tarafından belirlenmekte olup resmi web sitesinden veya telefonla arayarak da hat güzergâhı ve ücret bilgisini alabilirsiniz.

Metro

Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşım ise en çok tercih edilen ulaşım şeklidir.  Herhangi bir tramvay veya metro hattından M1A metro hattına aktarma yaparak direk olarak Atatürk

Yenikapı, Aksaray, Emniyet - Fatih, Topkapı - Ulubatlı, Bayrampaşa - Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe - Kocatepe, Esenler Otogarı, Terazidere, Davutpaşa - YTÜ, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna, DTM İstanbul Fuar Merkezi’nden geçerek Atatürk Havalimanı’na gelen metro hattına dilediğiniz duraktan jeton veya E-bilet ile biniş sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’ndan araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Valiz teslim noktalarından sonra yer alan acentelerden veya daha önceden dilediğiniz yerlerden de internet üzerinden araç kiralayabilirsiniz. Günlük, aylık veya haftalık olarak araç kiralama seçeneklerinden acentekurallarına ve sizin tercihinize göre belirleyerek karşılıklı olarak resmi bir anlaşma yapıldıktan sonra aracınızla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Transfer

Atatürk Havalimanı’ndan istediğiniz yere veya konaklayacağınız otele transferler öncesinde seyahat acenteniz veya bilet alımı sırasında firma yetkilileri ile görüşmeniz durumunda sağlanan bir hizmettir.

Sabiha Gökçen Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı’ndan sonra Asya yakasında hizmet vermeye başlamış havalimanıdır İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de yer almaktadır. Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır.Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da Taksi, Otobüs, Havataş, Metro, Araç Kiralama, Transfer seçenekleri yer almaktadır.

Taksi

İstanbul Sabiha Gökçenden Havalimanı, içhatlarda ve dış hat çıkış kapılarının önünde taksiler hazır olarak beklemektedir. Sıradan herhangi bir taksiye binerek de şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Otobüs ile şehir merkezine ulaşımda gideceğiniz bölgeye göre farklı seçenekler bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na hizmet veren 12 adet farklı otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlar karşılıklı seferlerle Sabiha Gökçenden hizmet veren 16S- Uzun Çayır Metrobüs, SG-1 Kadıköy, SG-2 Taksim, , E-3/ 4. Levent MetroE-9 Bostancı,E- 10 Kurtköy- Kadıköy, E-11 Kadıköy, 122H Yenişehir-4. Levent Metro, 130H Deniz Harp Okulu, E- 18 Altunizade-Ümraniye, KM22 Pendik Metro güzergahlarında hizmet veren otobüslerle Sabiha gökçen Havalimanı’ndan otobüsle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Belirtilen hatlarda otobüs güzergâhı için mobilet telefon uygulamasını veya İETT resmi web sitesinden hat sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Metro

Sabiha gökçen Havalimanı’ndan direk metro seferleri ile şehir merkezine ulaşım sağlanamamaktadır. Kartal metro istasyonunun uzatılarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılması çalışmalar arasında olup, otobüslerle metro güzergahında inerek metro ile ancak şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan araç kiralama işlemleri de yapılabilmektedir. Uçaktan indikten sonra çıkmadan hava yollarının acentalarının bulunduğu bölgede araç kiralama ofisleri de yer almaktadır. Araç kiralama acentalarıyla görüşerek gerekli şartlar ve koşulları görüştükten sonra aracınızı kiralayabilirsiniz veya şehir içinde hizmet veren araç kiralama ofisleriyle de internet üzerinden anlaşma sağlayarak da aracınızı kiralayabilir ve uçaktan indikten sonra aracınızı teslim alarak şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmeti uçak bileti aldığınız yerlerden veya seyahat acentanızla anlaşmanız durumunda verilen bir hizmettir. Hizmet kapsamında anlaşmanız doğrultusunda sizi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşıladıktan sonrasında gitmek istediğiniz yere gitmenizi kapsayan bir hizmet olup, direk olarak havalimanında alabileceğiniz bir hizmetten ziyade öncesinde anlaşma yapmanız durumunda verilebilen bir hizmettir.

Hava Durumu

İstanbul’ da hava durumu oldukça değişken olup dört mevsimi tek bir günde yaşayabileceğiniz ender şehirlerden birisidir. Genel olarak ılıman bir iklime sahip İstanbul’u ziyaretlerinizde mevsime göre yanınıza kıyafet almanızı tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezilecek yerler arasında öncelikle tarihi eserlerin yer aldığı Eski Şehir merkezi yer almaktadır. Sultan Ahmet Camii, Yere Batan Sarnıcı, Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ortaköy, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Eminönü Eski Pazar alanı, Kapalı Çarşı gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Büyük Ada, Büyükçekmece, Sabancı Müzesi gibi yerler de görülmesi gereken, İstanbul’da gezilecek yerlerdir.

Alışveriş

İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktır. Alışverişinizde aradıklarınıza göre tercihlerinizde buna göre değişebilir Moda’nın da başkenti olan İstanbul’da çok fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. Farklı bir çok mağazayı bir arada bulabileceğiniz alışveriş merkezlerinin yanı sıra Kadıköy, Taksim ve Beşiktaş gibi merkezi caddeleri bulunan semtlerde de alışveriş yapabilirsiniz.  Biraz daha yöresel ürünlerinde yer aldığı Mısır Çarşısı, kuyumcuların ve yine yöresel ürünlerin çoğunlukta bulunduğu Kapalı Çarşı, Feriköy Antikacılar Pazarı, Sahaflar Çarşı’sı da İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz yerler arasındadır.

Ne, Nerede Yenir?

İstanbul gezilecek tarihi yerleri kadar yemekleriyle de ünlüdür. Her yemeğin kendine ait bir alanı bulunan İstanbul’da ne, nerede yenir diye düşünüldüğünde akla ilk gelen ve bu şehirde yemeden gitmemeniz gereken yemekler arasında Eminönü’nde Balık Ekmek, Ortaköy’de kumpir, Rumeli Kavağında Balık ve Midye yer almaktadır. Ayrıca Karaköy’ de nargile ve kahve, Sultanahmet’te Sultanahmet Köftesi, Sarıyer’de Börek, Beşiktaş’ da ise kahvaltıcılar sokağında kahvaltınızı yaparak farklı lezzetleri deneyebilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

İstanbul, gündüz kalabalığı ve yoğun temposuna karşı gecede uyumayan bir şehirdir. İstanbul’da gündüz kadar gece hayatı da oldukça eğlenceli ve hareketlidir. Genel olarak eğlence mekanlarının yer aldığı, Taksim, Kadıköy ve Bostancı semtleri dışında ülkenin de en çok tercih edilen ve Boğaz Köprüsü altında yer alan gece kulüpleri ve boğaz manzaralı restoran, kafe var barlarıyla Ortaköy’de bir eğlence mekanıdır. Yaşamak istediğiniz deneyime göre İstanbul’un eğlence mekanlarından dilediğinizi seçerek dilerseniz rakı, balık eşliğinde tarih kokan bir sokak olan Nevade’de fasıla katılabilir veya dans ederek çılgın bir gece geçirmek için küçük Beyoğlu’nda sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Bunların yanı sıra eğlence anlayışınıza farklı bir renk katmak için en büyük eğlence yerlerinden olan ve büyükler için oyuncakların yer aldığı lunapark olan Vialand gibi farklı yerleri de tercih edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

İstanbul çok kalabalık bir şehir olduğundan kaynaklı her kişilikte farklı insanlarla karşılaşabilirsiniz. Dolandırıcılığın ve hırsızlığın çok fazla denk geldiği şehirde üzerinizde taşıdığınız değerli eşyalarınıza dikkat etmenizde fayda var.

Şehir içi ulaşımda taksiler oldukça pahalı olduğundan kaynaklı toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Toplu taşıma araçlarında birkaç binişlik kartlardan ziyade standart e-bilet olarak kullanılan kartları almanız daha uygun ve avantajlıdır.

Yoğun nüfusundan kaynaklı trafiğinde sorun olabildiği şehirde yine toplu taşıma araçlarından metro, metrobüs ve deniz yolunda hizmet veren vapur ve tekneleri kullanmanız daha iyi olacaktır.

Pazarlarda veya hediyelik eşya satın alabileceğiniz yerlerde ise normalden daha fazla fiyata bazen satış yapılabilmektedir. Bu nedenle de pazarlık yapmanız oldukça karlı olacaktır.

Konaklama

İstanbul’da konaklama için büyük oteller kadar küçük butik otellerde tercih edilmektedir. Daha uygun fiyatlara da günlük olarak da kiralanan evleri de tercih edebilirsiniz. İstanbul’un hemen her bölgesinde lüks otellere veya butik otellere denk gelebileceğiniz gibi öğrenciler için de uygun fiyatlı birkaç kişiyle berber kalabileceğiniz apartlar da yer almaktadır.

Daha profesyonel olarak rahat etmek ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden internet üzerinden araştırma yapmanız ve rezervasyonunuzu önceden yapmanız gerekmektedir. Ayrıca seyahat acentaları ile anlaşarak da uygun fiyata konforlu ve lüks yerlerde de konaklayabilirsiniz.  İstanbul’un hemen her semtinde konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Dilerseniz tüm otel konaklamalarınızı modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>