+0 850 532 15 22[email protected]

Kayseri Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti

Kayseri Hakkında

Orta Anadolu’da en sanayi ve ticaret alanında en gelişmiş şehirlerden biri olarak kabul edilen Kayseri, bulunduğu coğrafi konum ve verimli topraklarından dolayı da birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Pastırması ve sucuğuyla anılan bu şehirde kültür turizmi açısından her mevsim oldukça hareketlidir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarıyla da hizmet veren havalimanı da şehrin gelişmesinde oldukça büyük bir yere sahiptir. İç Anadolu’nun güney kesiminde yer almaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarıyla sınır kapısı olarak da hizmet veren Kayseri Erkilet Havalimanı 1998 yılından itibaren hizmet vermektedir. Şehir merkezinden 5 kilometre mesafede yer alan Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi, otobüs, Havaş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile gitmek isteyenler için havalimanı yolcu çıkış noktasında hazır olarak taksiler belemektedir Haftanın her günü 24 saat taksi bulabileceğiniz havalimanın da hazırda taksi bulunmadığı durumlarda Havalimanı Taksi Durağını +90 352 337 71 11 / +90 530 434 30 34 numaralı telefonları arayarak da taksi çağırabilir veya iniş saatine göre aracınızın hazır olarak  beklemesini isteyebilirsiniz.

Otobüs

Kayseri belediyesi tarafından sağlanan otobüslerle Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüslerle 20 dakika kadar kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet otobüslerin hat bilgisi için Kayseri Belediyesi’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havaş

Her uçağın iniş saatine göre Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine servisler düzenlenmektedir. Uçak iniş saatine göre 25 dakika sonra hareket eden Havaş servis güzergahı; Tren Garı, Yeni Sanayi DSİ Kavşağı, Eski Şeker Karakolu ve Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı (BYZ Avm Otoparkı) olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Havaş araçlarıyla Talas’a ulaşım da sağlanabilmektedir. Havaş Talas servis güzergâhı ise Kayseri Form AVM, Farabi Sok. PTT Başmüdürlüğü, Tuna Tramvay Durağı, İpek Saray AVM önü, M.Şimşek Cad. Cemil Baba parkı, Erciyes Üniversitesi Talas Bulvarı Hastane Giriş ve Anayurt olarak belirlenmiştir.

Şehir merkezinden ve Talas’tan Havalimanı’na ulaşım içinde aynı güzergâh kullanılmakta olup ücret bilgisi ve servis saatleri için Havaş web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Havalimanı’ndan metro ile şehir merkezine ulaşım sağlanmamaktadır. Şehir içi metro hat bilgisi için Kayseri Belediyesinin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Kayseri Erkilet Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisi bulunan firmalar Alvis Tour, Sixt Rent A Car, Avis, Carmobil İnoto Otomotiv, Filopar ve Hertz’ dir. Havalimanı içerisinde bu acentalara uğrayarak aracınızı kiralayabilir veya modabilet.com yetkileriyle de iletişime geçerek araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer

Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer hizmetinden faydalanarak da seyahat edebilirsiniz. Havalimanı’ndan karşılanarak dilediğiniz noktaya kadar özel araçla seyahat etmenizi sağlayan transfer hizmeti sadece talep eden yolculara verilen bir hizmettir. Transfer hizmetinden faydalanabilmek için modabilet.com web sitesinde yer alan iletişim formunu doldurabilir, [email protected] mail gönderebilir veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hava Durumu

Kayseri’de kış mevsimi karlı ve soğuk, yaz mevsimi de oldukça sıcak olarak geçmektedir. Bahar dönemlerinde ise sıkça yağmur yağmaktadır. Kayseri’de görülen en düşük sıcaklık -32 °C ve en yüksek sıcaklık ise 40,7 °C olarak ölçülmüştür.

Gezilecek yerler

Kayseri’de gezilecek yerler arasında birçok cami, kümbet ve müze yer almaktadır.  Bunlar arasında öncelikle dikkat çeken yerler arasında Seyyid Burhaneddin Hz. Turbesi, Kayseri Saat Kulesi, Haci Kilic Camii, Döner Kümbet, Sahabiye Medresesi, Atatürk Evi Müzesi, Karatay Han ve Kanesh Antik Kenti yer almaktadır. Doğal yapılarından ise Kapuzbaşı şelaleleri ve kış mevsimlerinde kayak severlerin ziyaret ettiği Erciyes Dağı’nı gezebilirsiniz.

Alışveriş

Kayseri’de alış veriş yaparken kendinize ve sevdiklerinize bu şehrin meşhur pastırmasından, tatlı sucuğundan ve mantısından satın alabilirsiniz. Kayseri’de alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında en çok tercih edilen yerler İpeksaray, Kayseri Park, Metroland, Tepe Home ve Kasseria Alışveriş Merkezi’ dir.

Ne, Nerede Yenir?

Kayseri denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi olan mantıdır. Kayseri’de farklı mantı çeşitleriyle de oldukça lezzetli tadıyla da ön plana çıkan yerlerden birisi olan Kaşık-la Mantı Restoran’ da mantı yiyebilirsiniz. Hayvancılığın yaygın olduğu Kayseri’ de taze etlerden yapılan Sac Kebabı Adem Baba‘nın yerinde tadabilirsiniz. Ayrıca kadayıf tatlısını da denemenizi öneririz. Ciğer ve Tantuni’ yi ise ismiyle de sıcaklık uyandıran Canım Ciğerim Restoran’da deneyebilirsiniz. Künefe’yi de burada tatmanızı öneririz. Yöresel bir sabah kahvaltısı için Saray Çiftliği ve balık sevenler içinde Ergün Balık Restoran’ı tercih edebilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

Kayseri’de her kesime hitap eden bir eğlence mekânı bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan kafeler ve barların yanı sıra meyhaneler biraz daha sokak aralarında bulunmaktadır. Kayseri’ de gece gidebileceğiniz yerler arasında Cafe Mills, Mest-i Mekan ve Kale Roof Bar en çok tercih edilen yerlerdendir. Ayrıca sinemaseverlerde bu şehirde özel sinema odalarının bulunduğu, yemek servisinin de bulunduğu Sinemasal’ da farklı deneyim yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği yerlerden birisidir.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Kayseri’de şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçları belirli bir saate kadar hizmet vermektedir. Bu nedenle de şehir içi gezilerinizde geç saatlere kadar dışarıda kalacaksanız taksi veya araç kiralama tercih edebilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma araçlarında e-bilet kullanılmaktadır. E- biletleri satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Şehir içinde hırsızlık olayları çok nadir görülmektedir fakat hediyelik ürünleri satın alırken pazarlık yapmanızı öneririz.

Konaklama

Kayseri özellikle kış turizmi açısından ve kültürel turizmin aktif olduğu şehirlerden birsidir. Kayak merkezinden dolayı konaklayabileceğiniz yerlerin çoğu bu bölgede yer alsa da şehir içinde de konaklayabileceğiniz birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Kayseri’de kalabileceğiniz otellerden bazıları City One Hotel, Hilton Oteli, Novotel Kayseri, Lifos Hotel, Grand Eras Oteli, Nüzhet Otel, Admiral Hotel ve İmamoğlu Paşa Butik Otel’dir. Bütçenize göre daha fazla seçenek için modabilet.com tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

>