+0 850 532 15 22[email protected]

Uşak Ucuz Uçak Bileti Fiyatları Sorgula

  • uçak bileti

Uşak Hakkında

Uşak, Ege Bölgesi’nde Batı ve Orta Anadolu’nun birleştiği Uşak Platosu üzerinde kurulmuştur. M.Ö. 4000 yıllara kadar dayanan şehrin tarihi Selçuklu, Roma, Frigya ve Lidyalılara kadar uzanmaktadır. Evren Dede söylencesi sonrasında da Dervişler Şehri olarak anılan şehir kültür turizminin etkin olduğu şehirlerden birisidir.

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1998 yılında ilk olarak açılan ve dönemsel olarak uçuşların durdurulmasından sonra 2006 yılında tekrar hizmete açılarak kesintisiz hizmet veren Uşak Havalimanı, şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs, taksi, Havataş, araç kiralama ve transfer hizmetleri ile sağlanmaktadır.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz taksiler en hızlı ulaşım çeşitleri arasındadır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre en hızlı ve konforlu ulaşım olarak kullanılan taksiler terminal önünde beklemektedir.

Otobüs

Uşak Havalimanı’ndan Banaz-Uşak yönünde hizmet veren otobüslerle şehir merkezine 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.  Ayrıca Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine midibüslerle ulaşım da sağlanmaktadır.

Havataş

Uşak Havalimanı’na Havataş firması hizmet vermemektedir.

Metro

Şehirde metro sistemi yapım aşamasındadır.  Henüz metro ile havalimanından şehir merkezine ulaşım hizmeti bulunmamaktadır. Uşak Belediyesi resmi web sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Uşak Havalimanı’ndan araç kiralama ofisleri bulunmamaktadır. Araç kiralama için şehir merkezinde yer alan araç kiralama ofislerinden birini arayarak rezervasyon yaptırabilir ve aracınızı havalimanına getirmelerini rica edebilirsiniz. Ayrıca modabilet.com üzerinden de dilerseniz araç kiralama hizmeti için görüşebilirsiniz.

Transfer Hizmetleri

Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine konforlu araçlarla şehir merkezine ulaşmak isterseniz modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek transfer hizmeti talep edebilirsiniz. Havalimanı’ndan alınarak dilediğiniz noktaya bırakılmanızı kapsayan hizmet hakkında ücret bilgisi ve daha detaylı bilgi için [email protected] mail gönderebilir, iletişim formu aracılığıyla veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hava Durumu  

Ege ve İç Anadolu Bölgesi’nde geçiş özelliği gösteren şehirde daha çok karasal iklim görülmektedir. Yazların sıcak ve kurak, kışların soğuk ve uzun geçtiği şehirde en çok yağış kış ve bahar aylarında görülmektedir.  

Gezilecek Yerler            

Uşak, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve şifalı su kaynakları ile meşhur bir ilimizdir. Gezilecek yerler arasında Germiyanoğlu Süleyman Şah’ın damadı adına yaptırılmış Şeyh Hacı Kemer Türbesi, Selçuklular tarafından yaptırılmış Çatalköprü, Dokuzsele Deresi üzerine kurulmuş Halıpazarı Köprüsü, Gediz Irmağı’nda bulunan Beyler Han Köprüsü,  şehrin en eski camilerinden olan Burmalı Camii ve Çakaloz Camii, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yapılan Zafer Anıtı, İnay Kervansarayı, Ulubey Kanyonları, Uşak Arkeoloji Müzesi ile Hamamboğazı Ilıca ve İçmesi ve Aksaz Kaplıcası yer almaktadır. 

Alışveriş             

Halı sanatının merkezi olarak kabul edilen şehirde alışveriş denilince ilk akla gelen tabii ki de şehrin el dokuması halılarıdır. Şehirdeki çarşıda içinde kuyumcu dükkânları bulunan tarihi Bedestenden, Hacı Gedik Hanı’ndan, Cahan Ayakkabıcılar Çarşısı’ndan ile Zübeyde Hanım ve Fatih Caddeleri üzerinde yer alan dükkânlardan alışveriş yapabilirsiniz. Şehirde ayrıca Festiva Outlet ve Karun Avm gibi alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

Ne, Nerede Yenir ?       

Oldukça zengin yemek çeşitlerine sahip şehirde şehrin ünlü yemeklerini bulabileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır. Şehrin en lezzetli Tarhana Çorbasını tadabileceğiniz Tarhana Baba, Çoban Kavurma ve yöresel ev yemekleri ile ünlü İlyas Usta Lokantası, Döndürme’yi ilk defa deneyecekler için Halime Abla Döndürme, Ciğer ve mezeleri ile ünlü Uşak Konağı, İşkembe ve Çöp Şiş sevenler için Şişko Restoran şehri ziyaretiniz sırasında eşsiz lezzetler bulabileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Peksimet, Haşhaş Sürtmesi, Köpük Helva, Höşmerim ve Tahin Helva şehirde neredeyse tüm restoranlar ve gıda marketlerde bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz yöresel lezzetlerdendir.

Gece Hayatı     

Şehirde gece hayatı, barlardan alaturka mekânlara ve ailenizle beraber gidebileceğiniz meyhanelere çeşitlilik göstermektedir. Canlı DJ performansları ile 1APub, şehrin gözde mekânlarından White House Cafe and Pub, canlı müzik yapan Maça Kafe& Bar, ailenizle beraber gidebileceğiniz alaturka mekânlar Mangal Restoran, Günebakan Restoran ve Akar Restoran şehrin favori mekânları arasında bulunmaktadır.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Şehrin trafik sorununu çözümlemek için yapılan yol çalışmaları trafiğin zaman zaman daha da yoğun olmasına sebep olmaktadır. Uşak Belediyesi’nin web sitesinde yer alan duyurulardan gideceğiniz lokasyona göre alternatif yolları tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yetersizliğinin sizi zor duruma düşürmemesi için araç kiralama alternatifini düşünebilirsiniz.  Ziyaretiniz Nisan ayına denk geliyorsa Cirit Şenliklerine, Mayıs ayında ise Kanyon Festivaline katılabilirsiniz.

Konaklama        

Uşak’ta pek çok konaklama tesisi bulunmaktadır. Yoğunlukla şehir merkezinde bulunan otellerde, tam pansiyon, yarım pansiyon ya da oda kahvaltı seçenekleri bulunan otellerden bütçenize göre tercih yapmanız mümkündür.  Ramada Uşak Hotel, Ağaoğlu Hotel, Hotel Şahlan 1, Özgöbek Rönesans Hotel, Dülgeroğlu Hotel, Otel Onarslan, Kremon Hotel ve Ören Termal Hotel konaklayabileceğiniz oteller arasında yer almaktadır.  Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>