+0 850 532 15 22[email protected]

Muş Uçak Bileti

  • uçak bileti

Muş Hakkında 

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş, doğal, tarihi ve kültürel değerler bakımından büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Urartular ile başlayan köklü tarihinde, Medler, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi büyük devlet ve medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şehre komşu iller, Ağrı, Erzurum, Bingöl, Diyarbakır, Bitlis ve Siirt’tir.

Muş Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1992 yılımda sivil hava trafiğine açılan havalimanından iç hat uçuşlar gerçekleştirmektedir. Şehir merkezinden uzaklığı 17 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Muş Havalimanı geliş terminali önünde bulunan durakta bekleyen taksiler ile şehir merkezine kısa sürede konforlu yolculuk yapmanız mümkün olabilmektedir. Taksi dolmuş olarak da hizmet veren bu araçlar maddi olarak da bütçenizi zorlamadan Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine rahat bir yolculuk yapma imkanı sunmaktadır.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz otobüsler ile ekonomik olarak ulaşabilirsiniz. Otobüs seferleri günlük uçak saatlerine göre belirlenmektedir.

 Havataş

Havalimanında Havataş hizmeti verilmemektedir.

Metro

Şehirde henüz metro altyapısı bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Muş Havalimanı içerisinde iki farklı araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Bunlar Muş Havalimanı Rent A Car ve Veysel Baba Rent A Car’dır. Önceden telefon yoluyla ile iletişime geçebilir veya havalimanında yer alan acentalarına uğrayarak da araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak modabilet.com web sitesi yetkilileriyle de iletişime geçerek araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Transfer hizmeti modabilet.com tarafından sunulan özel bir hizmet olup, sadece transfer talep edlen kişilere sunulmaktadır. Havalimanından alınarak istenildiğiniz noktaya kadar konforlu bir seyahat imkanı sunan transfer hizmeti için modabilet.com yetkililerine [email protected], +0 850 532 15 22 numaralı telefondan veya web sitesinde yer alan iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hava Durumu  

Sert karasal iklim yaşanan şehirde yazlar aşırı sıcak ve kurak geçerken, kışlar çok soğuk ve yağan kar miktarı ve yerde kalma süresi fazladır.  Yaz aylarında 37 °C dereceye çıkan sıcaklık kış aylarında -29 °C’ye kadar düşebilmektedir.

Gezilecek Yerler            

Muş’ta gezilecek yerler arasında Arak Manastırı, Yıldız Han, Muş Kalesi, Hamurpet (Akdoğan) Gölü, Murat Köprüsü, Alaaddin Bey Hamamı, Güllü Hamam, Bostankale Höyüğü, Varto Kayalıdere Ören Yeri, Muş Ulu Camii, Hacı Şeref Camii, Malazgirt Kalesi, Malazgirt Yeniköy Kaya Mezarı,  Güzeldağ Kayak Merkezi yer almaktadır. Ayrıca şehirde Şubat ayında Kar- Buz Festivali ve 29-30 Nisan tarihlerinde Lale Festivali, 17-20 Temmuz tarihleri arasında Koğ Şenliği, 26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferi Kutlamaları, 21 Mart’ta Nevruz Bayramı gibi birçok kutlama ve festival düzenlenmektedir.  

Alışveriş             

Şehir merkezinde yer alan Yukarı Çarşı adı ile anılan cadde yer alan dükkanlar ile Ceylan AVM, Beyaz Saray AVM ve Muş Mega AVM gibi alışveriş merkezlerinden alışveriş yapmanız mümkündür. Şehirden alabileceğiniz ürünler ise geleneksel el sanatlarının örneklerinden olan halı, kilim, yöresel çantalar, hasır örme kilimler, boncuk ve dantel oyaları ve yün çoraplar ile Muş Balı ve Cağ Salamurası yer almaktadır.

Ne, Nerede Yenir ?       

Yörede hayvan yetiştiriciliğinin ön planda olması şehrin yemek kültürünün et üzerinde yoğunlaşmasına sebep olmuştur. Yemek kültürü sadece şehirle sınırlı kalmayıp bölgenin yemek kültüründen birçok çeşide rastlamak mümkündür. Muş Köftesi, Domatesli Lahana Dolması, Hez Dolması, Cavbelek, Mirtöge,  Keşkek, Cağ Kebabı başta olmak üzere kebap çeşitleri ve Çorti şehirde en çok tüketilen yemekler arasında yer almaktadır. Şark Kebap Salonu, Eywan Restoran, Ofis Ocakbaşı, Nar-et Nihat Usta, Park Lokantası ve Doğan Balık Evi şehirde yöresel lezzetleri deneyebileceğiniz mekanlar arasında yer almaktadır.

Gece Hayatı     

Muş’ta sınırlı bir gece hayatı olsa da otellerin barları, şehir merkezinde yer alan cafe, türkü evi ve barlarda eğlenebilirsiniz.  Teras Cafe, Tuana Cafe ve Türkü Cafe Bar şehrin favori mekanları arasında yer almaktadır.  

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler          

Karasal iklimin en sert yaşandığı şehirlerden biri olan Muş’u kış aylarında ziyaret edecekseniz yanınıza kalın kıyafetler almalısınız. Olumsuz hava koşullarından dolayı sık sık kapanan yollar ve iptal edilen uçuşların sizi zor durumda bırakmaması için hava tahmin raporlarını kontrol etmelisiniz.

Konaklama        

Şehirde konaklama hizmeti veren pek çok otel, pansiyon ve konukevi bulunmaktadır. Hotel Diyar Paris, Muş Mir Hotel Saray, Özcanlar Otel, Zümrüt Otel, Yücesoy Otel ve Muş Grand Hotel gibi otellerin yanı sıra Muş Polis Evi, Muş Üniversitesi Konukevi ve Muş Öğretmen Evi’nde konaklamanız mümkündür. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>