+0 850 532 15 22[email protected]

Gaziantep Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • uçak bileti

Gaziantep Hakkında 

Gaziantep, Güney Anadolu’nun en önemli şehirlerindendir. Bölgede birçok şehir gibi kurtuluş savaşında büyük payı vardır. Şehrin savaştaki üstün başarasından dolayı TBMM ''Gazi'' unvanını vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin en kalabalık 8. ilidir. Şehrin en önemli akarsuyu Fırat nehridir. Hitiler, Mısır, Medler, Asurlular, Persler, Makedonya, Komagene, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep Havalimanı 1976 yılında hizmete açılmıştır. Sivil statüsündedir. Uluslararası hizmet vermek için dış hat uçuşları 1993 yılında başlamıştır. Havalimanı hizmet kalitesi yönünden uluslararası sertifikalıdır. Şehir merkezine uzaklığı 6 kilometredir. Şehir merkezine gitmek için taksi, otobüs, servis, araç kiralama ve transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Taksi

Gaziantep Havalimanı iç hatlar ve dış hatların çıkışlarında 24 saat taksi hizmeti bulunmaktadır. Ücret, konum daha farklı konuda yardım almak isterseniz 0342 582 11 11 / 23 66 dahili numarayı arayabilirsiniz.

Otobüs

Gaziantep Belediyesinin sağlamış olduğu belediye toplu taşıma araçları 24 saat hizmet vermektedir. Daha ekonomik ulaşım için uygundur. 1 saat aralıklarla otobüs bulunmaktadır.  Otobüs güzergahı  Havalimanı, Karataş, Üniversite Bulvarı, Valilik, Balıklı şeklindedir. Daha detaylı bilgi almak için 0342 329 45 43 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Havataş

Havalimanında, Havataş hizmeti verilmektedir. Hareket saatleri uçak iniş ve kalkış saatlerine göre değişmektedir. Saatleri ve güzergah hakkında bilgi almak için firmanın web sayfasından öğrenebilir ya da 444 0 487 çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz

Metro

Gaziantep şehri metro hattı çalışmaları başlamıştır fakat henüz hizmet vermemektedir.

Araç Kiralama

Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak seyahat etmek isteyen yolcular, havalimanı içerisinde hizmet veren 9 farklı araç kiralama ofisinden birine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirerek, araçlarını kiralayabilirler. Ayrıca modabilet.com web sitesi yetkilileriyle de [email protected], iletişim sekmesinde yer alan iletişim formu aracılığıyla veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonla da arayarak araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmetinden faydalanarak Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için, modabielt.com yetkililerine ulaşarak transfer hizmeti talep etmeniz gerekmektedir. Transfer hizmeti özel bir hizmet olup sadece talep eden yolculara hizmet edilmektedir.

Hava Durumu

Şehrin konumu sebebiyle Akdeniz iklimi ve Karasal iklimin bir karışımı gözükmektedir. Hava yaz aylarında çok fazla sıcaktır. Aralık, ocak ve şubat ayları da en soğuk zamanlardır. Ölçülen en yüksek sıcaklık 44 derece en düşük ise –13 derecedir. Bölgenin konumu itibariye gece ve gündüz sıcaklık farkları oldukça fazladır.

Gezilecek yerler

Gaziantep şehrinin tarihi geçmişi, kültürü, müzeleri, zanaat evleri, mimarisi her sene milyonlarca ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Şehre inip kalacağınız yere giderken sizi büyülen ahşap evlerini ilk olarak gezebilirsiniz. Şehir merkezinde dolaşırken dar taş sokaklar, pazarlar, hanlar geçmişin izlerini taşımakta ve geçmişten bize bilgi sunmaktadır. Gezeceğiniz yerler arasında Gaziantep Kalesini, Rum Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Bedestenler, Bakırcılar Çarşısı, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Oyuncak Müzesi, Dulukbaba Tabiat Parkı, Gaziantep Müzesi, Botanik Bahçesi, Kurtuluş Camii, Tarihi Gümrük Hanı, Arkeoloji Müzesi, Savaş Müzesi, Zeugma Belkıs Antik Kenti, Yesemek Açık Hava Müzesi gibi yerleri öncelik verebilirsiniz. 

Alışveriş

Şehirde tarihi pazarlar oldukça yaygın, ilk olarak bu yerlere uğrayabilirsiniz.  Bunlardan biri olan Zincirli Bedesten, 3 girişi vardır ve 73 yakın dükkân bulundurmaktadır. Bu Çarşı içinde baharattan bakıra, ayakkabıdan yemeniye, çantadan ahşap süs eşyalarına kadar birçok çeşit hediyelik eşya alabilirsiniz. Bakırcılar Çarşısından da şahane çömlekler, çanaklar, el işi süs eşyaları, hac malzemesi alabilirsiniz. Size tavsiyemiz Antep fıstığı almayı unutmayın. Elmacı pazarı, Sanko Park AVM, Primemall AVM, Forum Gaziantep AVM gibi yerlerden de alışveriş yapabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir ?

Gaziantep mutfağı her yönüyle ülkemizde hatta Dünya'da başarısını kanıtlamış, birçok lezzeti içinde barındıran zengin bir mutfaktır. Etli, sebzeli yemekleri, çorbaları, tatlıları, mezeleriyle,  salatalarıyla sizi memnun edecektir. Gaziantep’te Halil Usta'nın yerinde karışık kebap ve küşleme yiyebilirsiniz. Lahmacun, Ali Nazik kebabını da İmam Çağdaş Restoranda yemenizi öneririz. Lahmacunu ayrıca Üçler Kebap Salonunda da yiyebilirsiniz.  Değişik bir tat olarak nohut dürümü Recep Ustanın yerinden yiyebilirsiniz.  Daha birçok güzel yemek yiyebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Tatlı olarak da  FIstıkzade Baklava, Katmerci Murat, Ayıntap  Baklava, Cumba Künefe gibi yerlerden yiyebilirsiniz. 

Gece Hayatı / Eğlence

Turistlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği şehrin gece hayatı da gündüzü kadar hareketlidir. Gaziantep'in kültürünü anlatan geceler de yoğun ilgi görmektedir.  Herkese hitap eden mekanlar mevcuttur. Dİsko olarak Dedeman Deep Night  Clup'ı gidebilirsiniz. Rock Bar olarak La Mia Verita, Türkü Bar olarak da Zılgıt Cafe-Bar'a gidebilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Gezinize başlamadan önce kalacağınız yeri birkaç gün önceden ayırtmanızı öneririz ki bazı zamanlar yoğunluktan dolayı sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Şehir içi ulaşımın bazı noktalara yetersiz olduğundan gezileriniz de taksi veya araç kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Özellikle grup halinde ki gezileriniz için bu seçenek daha uygundur. 

Kişisel güvenliğiniz için çok geç saatlere kadar dışarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Konaklama

Gaziantep şehri konaklama konusunda oldukça iyi yerlere sahiptir. Her bütçeye uygun yer bulmak çok kolaydır. Uğurlu Termal Resort Hotel, Hıdıroğlu Konak, Hotel Büyük Veliç, GAP Hotel, Zeynep Hanım Konağı, Tilmen Hotel, Asude Konak, Efe Bey Konağı, Anadolu Evleri gibi bir çok konaklama yeri mevcuttur. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.


 

 

>