+0 850 532 15 22[email protected]

Erzincan uçak bileti

  • uçak bileti

Erzincan Hakkında         

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehir, M. Ö. 1050’li yıllardan itibaren Akadlar, Hititler, Urartu, Roma, Sasaniler, Mengücekliler, Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Birinci derece deprem kuşağında yer alan şehir tarihinde büyük depremler görmüştür, bunları en büyüğü ise 1939 yılında yaşanan büyük depremdir.  Her seferinde kendini yenilemeyi başaran şehirde hala ayakta kalan birçok tarihi yapı hasarları onarılarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1988 yılında sivil ve askeri alanda hizmet vermeye başlayan havalimanından yurt içi ve yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezinden 9 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında hizmet veren Eşot Taksi durağındaki taksiler ile havalimanından şehir merkezine kısa sürede ve uygun fiyata ulaşmanız mümkün olabilmektedir.

Otobüs

Havalimanı içinde yer alan otobüs durağından hareket eden otobüsler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı günlük uçuşlara göre düzenlenen güncel otobüs sefer saatlerine Erzincan Belediyesi web sayfası üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Havataş

Şehirde Havataş tarafından hizmet verilmemektedir.

Metro

Şehirde henüz hafif raylı sistem mevcut değildir. Fizibilite çalışmaları devam eden tramvaylar 2017 yılında projelerin tamamlanması bekleniyor.

Araç Kiralama

Erzincan Havalimanı’nda AVIS, ASİS ve City 24 araç kiralama ofislerine uğrayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilriisniz. Ayrıca araç kiralama konusunda modabilet.com yetkilileriyle degörüşerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer hizmetinden faydalanarak ulaşabilmek için modabilet.com yetkililerine transfer hizmeti talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Firma yetkililerine  +0 850 532 15 22 numaralı telefondan, web sitesinde yer alan iletişim formunu doldurarak ve [email protected] adresine mail göndererek ulaşabilirsiniz.

Hava Durumu  

Doğu Anadolu ve İç Anadolu iklimi arasında geçiş özelliği gösteren şehirde sert karasal iklim görülmektedir. Yazların sıcak kışların ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Aralık ve Mayıs ayları arasında yoğun kar yağışı görülmektedir ve karın yerde kalma süresi oldukça uzundur.

Gezilecek Yerler

Erzincan gezilecek yerler arasında Abrenk Kilisesi, Gülabibey Camii, Köroğlu Mağarası, Ekşisu Kaplıcası, Aygır Gölü, Erzincan Melik Gazi Türbesi yer almaktadır. Diğer gezilecek yerler ise Erzincan Müzesi, Altıntepe Ören Yeri, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Mama Hatun Türbesi, Girlevik Şelalesi, Otlukbeli Gölü, Kemah Kalesi, Endiçi Kalesi, Roma Mezarlığı, Topkapı Cami, Orta Cami, HKaranlık Kanyon, Erzincan Ilıcası, Kadıgölü, Beytahtı Mesire Yeri, Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi ve Sakaltutan Kayak Merkezi bulunmaktadır.

Alışveriş             

Şehir merkezinde yer alan Yeraltı Çarşısı ile şehir merkezinde bulunan dükkanlardan bakır el işlemesi semaver, tepsi gibi hediyelik eşyalar ile yöresel motifli halı ve kilimler, meşhur Erzincan Tava Leblebisi ve Tulum Peyniri alabilirsiniz. Ermerkez AVM, Ergan AVM ve Akmer AVM gibi alışveriş merkezlerinde ise hoş vakit geçirebilirsiniz.  

Ne, Nerede Yenir ?       

Erzincan da hayvancılıkla geçimini sağlayan bir şehirdir. Bu nedenle de bu şehirde de diğer yerlerde olduğundan daha lezzetli kebapları tadabilirsiniz. Özellikle yaprak dönerinin oldukça lezzetli olduğü Kebabistan ve Evin Döner’de kebap çeşitlerini de tadabilirsiniz. Erzincan’ın yöreselyemeklerini tadabileceğiniz 2004 yılından beri hizmet veren Ayla’nın Mutfağı ise muhakkak uğramanız gereken yerler arasındadır. Boğaziçi Restoran’da Avcı Böreğini, Grand Simay Restoran’da ise Erzincan yöresel kahvaltısıyla da güne başlayabilirsiniz.

Gece Hayatı ve Eğlence

Erzincan’da gece yapabilecekleriniz oldukça kısıtlı olmakla beraber çok saatlere kadar süren eğlenceler sadece üniversite öğrencilerinin düzenlediği partilerde mümkündür. Gece gidebileceğiniz pub tarzı yerlerden daha ziyade meyhanelerin bulunduğu şehirde veya nargile de içebileceğiniz kafelerde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler          

Sert karasal iklim nedeniyle de uzun kışların görüldüğü bu şehirde kış mevsiminde özellikle kalın kıyafetler götürmenizi ve yolda kalma tehlikesine karı hava durumuna göre hareket etmenizi öneririz.

Geziniz sırasında araç kiralama en uygun seçenek olabilir. Şehir merkezinin dışında yer alan bölgelerde de gezilebilecek yerlere otobüs veya diğer araçlarla ulaşım oldukça zor.

Konaklama        

Şehirde konaklayabileceğiniz yerler arasında Grand Simay Hotel, Büyük Erzincan Oteli, Eriza Boutique Hotel, Hotel Grand Alemdar, Hilton Garden Inn Erzincan, Bozkurt Otel, Konak Mazlum Otel, Meva Hotel, Karakaya Otel, Büyük Erzincan Otel ve Akbulut Kayak Tesisleri ve Oteli yer almaktadır.  Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>