+0 850 532 15 22[email protected]

Mardin Uçak Bileti Fiyatları Sorgula

  • uçak bileti
  • uçak bileti

Mardin Hakkında           

Suriye ile sınır ili olan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Birçok beylik ve medeniyete ev sahipliği yapan şehrin tarihi 3000 yıl öncesine dayanmaktadır. Farklı dini inanışların etkisi altında gelişen inanç turizmi şehrin gelişmesinde etkili olmuştur.

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1999 yılından beri faaliyet gösteren havalimanı şehirden 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine taksi, minibüs, araç kiralama ve transfer hizmetlerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda rahat ve hızlı ulaşım seçenekleri arasında yer alan ve terminal geliş kapısı önünde bekleyen taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine otobüsler hizmet vermemektedir. Mardin – Kızıltepe arasında hizmet veren minibüsler şehir merkezine ulaşımda kullanılabilecek alternatifler arasında bulunmaktadır. Havalimanı çıkış kapısı önüne yürüyerek, Mardin – Kızıltepe yolu üzerinden geçen minibüslere binebilirsiniz.

Havataş

Şehirde Havataş firması tarafından servis hizmeti verilmemektedir.

Metro

Şehirde henüz metro hattı bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Mardin Havalimanı iç hatlar terminal binası içinde hizmet veren iki adet araç kiralama ofisi bulunmaktadır.  Avis Rent A Car ve Enterprise Rent A Car ofislerine uğrayarak araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi modabilet.com yetkilileriyle de ileitşimegeçerek aracınızı kiralayabilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Transfer hizmeti, modabilet.com üzerinden sizlere sunulan özel bir hizmettir. Sadece bu hizmetten faydalanmak isteyen yolculara sunulan transfer hizmeti anlaşmanız doğrultusunda havalimanından alınarak istediğiniz noktaya kadar konforlu bir şekilde seyahat etmenizi sağlamaktadır. modabilet.com yetkililerine [email protected], +0 850 532 15 22 numaralı telefon numarası veya web sitesinde yer alan iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hava Durumu  

Mardin’de karasal iklim ve Akdeniz ikliminin gösterdiği geçiş özelliğinden ve yükseltiden dolayı kışlar soğuk yazlar ise sıcak geçmektedir.  Şehir merkezi ile çoğu ilçelerinde kışlar oldukça soğuk geçerken Derik, Nusaybin ve Savur ilçelerinde ise daha ılıman bir kış yaşanmaktadır. Yılda en fazla 10 gün kar yağışı ve sıfırın altında dereceler ise sadece 60 gün kadar görülmektedir.

Gezilecek Yerler

Mardin’de tarihi  manastır, kilise, kale ve camiilerin fazlaca bulunduğu şehirlerden birisidir.  Mardin’de gezilecek yerler arasında özellikle görmeniz gerekenler Mardin Müzesi, Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Latifiye Camii, Eminüddin Medresesi, Hatuniye Medresesi, Ulu Camii, Zeynel Abidin Camii, Mor Behnam Kilisesi, Meryemana Kilisesi, Mor Yusuf Kilisesi, Mor Efrem Manastırı , Mor Petrus - Mor Paulus Kilisesi, Mort Şmuni Kilisesi, Surp Kevork Kilisesi, Mor Hürmüzd Keldani Kilisesi, Mor Mihael Manastırı, Mardin Kalesi, Kız Kalesi, Arur Kalesi ve Rabbat Kalesi’ de yer almaktadır

Alışveriş             

Mardin’de alışveriş yapabileceğiniz yerlerde özellikle almanız gerekenler arasında bu şehre özgü el yapımı, tesbi, talkari takılar, incili veya yakutlu nazarlıklar, bıttım ağacının meyvesinden sadece bu bölgede yapılan bıttım sabunu, kök boyamada kullanılan eski kalıplarla yapılmış yazmalar, ipek el baskısı eşarp, badem şekeri, leblebi ve peksimet satın alabilirsiniz.  Yöresel ürünleri şehrin içinde yer alan çarşılarda, alışveriş merkezlerinde bulunan doğal ürün satan aktarlarda ve tarihi yapıların çevresinde yer alan butik dükkânlardan satın alabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir ?       

Mardin denilince akla ilk olarak nefis kebapları, kahvesi ve Süryani şarabı gelmektedir. Mardin’de kebap yiyebileceğiniz yerler arasında Yusuf Usta’da fıstıklı ve acılı kebap yiyebilirsiniz yanında da ev yapımı ayran tercih etmenizi öneririz, Rido’da acılı kebap yiyebilirsiniz.  Mardin’de künefe denilince de akla ilk gelen Sadık Künefe’dir. Üzerinde sade dondurmasıyla da oldukça lezzetli olan künefelerden sonra, manzarasıyla da dikkat çeken Cercis Murat Konağı’nda kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Kahve içebileceğiniz bir diğer ise Antik Kafe’dir. Manzarası, dekorasyonu ve fakrlı kahvelerini tadabilirsiniz. Çay severler de Mezopotamya Çay Bahçesini öneririz.

Şüryani Şaraplarıyla da ün yapan Mardin’de şarap denilince Ninova Süryani Ev Şarapları’nı öneririz. Oldukça uygun fiyatlara lezzetli şaraplardan tadabilir veya sevdiklerinize hediye içinde satın alabilirsiniz.

Gece Hayatı     

Mardin’de akşamları düzenlenen sıra geceleri oldukça keyifli zaman geçirmenizi sağlarken, daha modern bir eğlence anlayışına sahipler içinde kafeler ve barlar bulunmaktadır. Gecenin geç saatlerine kadar süren eğlencelerde, dilerseniz canlı müzik eşliğinde eğlenebilir, dilerseniz kafeler de arkadaşlarınızla sohbet ederek bu yöreye özgü nargile içerek de zaman geçirebilirsiniz. Çok fazla alternatifin bulunduğu şehirde her kesimin eğlence anlayışına uygun bir yer bulmanız mümkün.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler          

Mardin tarihi yapısıyla dikkat çekerken bu bölgede sözde rehberlere ücret ödememek adına uyanık olmanızı tavsiye ederiz. Bu şehirde yaşayan insanlar sözde rehberlik hizmetiyle turistleri kandırabilmektedir.

Hediyelik eşyalarınızı satın alırken de pazarlık yapmanız bütçenizi korumanız için uygun olacaktır. Ayrıca hediyelik ürünlerde alternatifin çok olduğu şehirde birden fazla yere bakmanızı öneririz.

Mardin yazları çok sıcak, kışları ise aşırı soğukların yaşandığı bir şehirdir. Yazları sıcaktan etkilenmemek için öğle vakitlerinde dışarı çıkmamanızı, kış mevsiminde ise akşamları daha soğuk olduğundan belirli bir saatten sonra sıcak yerlerde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Mardin’de ulaşımda şehrin neredeyse bütün noktalarına toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz.  Bu nedenle de aşırı pahalı olan taksilerdense toplu taşımaları tercih edebilirsiniz.

 

Konaklama        

Mardin’de konaklayabileceğiniz bir çok otel, pansiyon ve konak bulunmaktadır. Bunlarda bizim sizin seçtiklerimiz; Dara Konağı, Antik Tatil Dede Butik Otel, Erdoba Evleri Osmanlı Konağı, Reyhani Kasrı Oteli, Erdoba Evleri Babil Konağı ve Grand Estel Otel’dir. Daha fazla konaklama seçeneği için ve tatilinizi planlamak için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>