+0 850 532 15 22[email protected]

Fethiye Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • uçak bileti

Fethiye Hakkında

Muğla sınırları içerisinde yer alan turizm merkezlerinden biri olan Fethiye, bodrum’dan sonra da en yoğun nüfusa sahip ilçedir.  Özellikle yaz mevsiminde turizmin hareketli olduğu bölgelerden biri olan Fethiye, bulunduğu konum itibariyle de M.Ö 3000 yıllarından itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Persler, Mısırlar, Menteşoğulları, Bizans ve Osmanlı’lara da ev sahipliği yapan Fethiye aynı zamanda kültür turizmi açısından da en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir.

Fethiye- Dalaman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dalaman Havalimanı, Fethiye’ye 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye şehir merkezine ulaşım, taksi, otobüs, Havataş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanılarak yapılabilmektedir.

Taksi

Havalimanı yolcu çıkış noktalarında hazır olarak bekleyen taksiler 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Muğla Belediyesi tarafından hizmet veren Muttaş araçlarıyla Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Muttaş servisleri uçak iniş saatlerine göre düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için Muğla Belediyesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havataş

Havataş araçları, Dalaman Havalimanı’ndan Göcek, Günlükbaşı, Adnan Menderes Bulvarı’ndan Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ ne kadar hizmet vermektedir. Yolcu çıkış noktalarında uçak iniş saatlerine göre servis düzenlenmektedir. Yolculuk süresi ve servis ücreti hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Havalimanı’ndan metro ile Fethiye şehir merkezine ulaşım hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Fethiye şehir merkezine, havalimanında araç kiralama ofisleri bulunan Avis Rent A Car, Budget Rent A Car, Almira Rent A Car ve Europcar ofislerine uğrayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca modabilet.com web sitesi yetkililerine [email protected] mail adresinden veya (0212)216 15 55 telefon numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmeti, www.modabilet.com web sitesinin tur hizmetleri kapsamında yolcularına sunduğu özel bir hizmettir.  Transfer hizmeti kapsamında havalimanından karşılanarak özel araçla istediğiniz noktaya kadar konforlu bir şekilde seyahat etmeniz sağlanmaktadır.

Hava Durumu

Fethiye’de yıl içerisinde görülen en yüksek sıcaklık 35/40 °C, en düşük sıcaklık ise 10/15 °C’ dır. Fethiye’de yazlar sıcak, kışlar ise yağışlıdır.  Akdeniz iklim etkisi altında olan Fethiye, Bodrum ve Dalaman’a göre coğrafi konumu itibariyle daha serindir.

Fethiye’ de Gezilecek yerler

Fethiye’de gezilecek yerler arasında birçok antik kent ve koy bulunmaktadır. Kelebekler Vadisi ise akla ilk gelen gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden birisidir. Dağların arasında bulunan Kelebekler Vadisi, doğal güzelliği ve imar izninin bulunmaması da doğal yapısının tarihler boyunca bozulmadan günümüze kadar gelmesini sağlamaktadır. Ayrıca doğa sporu severlerin her yıl akın ettiği Likya Yolu’da yine Fethiye’den geçmektedir. Kabak Koyu, Telmessos, Kaunos, Tlos, Çalış Kumsalı, İztuzu Plajı ve Şövalye Adası’da yine Fethiye’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Alışveriş

Fethiye’de satın alabileceğiniz ürünler daha çok doğal taşlar ve cam ürünlerden yapılma hediyelik ürünlerdir. Fethiye’de plaj yakınlarında ve limanda bulunan butik dükkânlarda sanatçıların kendi yapımları olan resimleri, cam atölyelerin de isteğiniz doğrultusunda yapılan tasarım takı eşyaları, Fethiye Ölüdeniz’e özel magnetler satın alabilirisiniz. Erasta AVM, Migros gibi büyük alışveriş zincirlerinde, daha yöresel ürünler içinde halk pazarlarında da alışverişinizi yapabilirsiniz. Fethiye çevresinde yaşayan köylerde ki doğal ürünlerin satışı halk pazarlarında yapılmaktadır.

Ne, Nerede Yenir?

Fethiye denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Ölüdeniz’de daha çok pnasiyon ve otellerin kendi restoranları bulunmaktadır. Bunlar arasında Atalagoon Beach’in efsane mantarlı tavuğunu,  manzarasıyla ruhunuzu da dolduracak Boğaziçi Restaurant, şarap tadabileceğiniz Kaya Levissi Garden ve sabah kahvaltı yapabileceğiniz ve yöresel yemekleri de tadabileceğiniz Dut Ağacı’nı öneririz.

Gece Hayatı / Eğlence

Otel bölgesi olarak da Fethiye’de her otelin veya pansiyonun kendi eğlencelerine katılarak keyifli zaman geçirebileceğiniz gibi, sakin bir akşam için Dut Ağacı’nı, Ölü Deniz’de sahilde gerçekleştirilen etkinliklere katılabilir veya Help Bar, Cengiz Bar, Deep Blue Bar ve Kum Saati gibi barlarda da sabahlara kadar doyasıya eğlenebilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Dalaman Havalimanı ile Fethiye arası 50 kilometre kadar bir mesafe olduğundan taksiyle Fethiye şehir merkezine ulaşım oldukça pahalı olabilmektedir. Bu nedenle de taksi yerine diğer ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Toplu olarak seyahatlerinizde taksi, araç kiralama veya transfer seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Fethiye özellikle yaz mevsiminde yoğun taleple karşılaştığından dolayı konaklama için önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle kelebekler vadisinde kalmak istiyorsanız, erken rezervasyon mağdur olmamanız için oldukça önemlidir.

Fethiye’de Kelebek Vadisine tekne ve vapurlarla gidilmektedir. Eğer deniz tutmasından rahatsızlanıyorsanız yanınıza ilaç almanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Fethiye’de dalgıçlık, paraşüt ve su sporları alanında da farklı etkinlikleri de Ölüdeniz’de gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir tehlikeye karşı özel eğitim almış kişilerin eşliğinde bu etkinlikleri gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Konaklama

Fethiye’de gideceğiniz bölgeye göre konaklama hizmetleri de farklılık göstermektedir. Kelebekler Vadisin de konaklamak isterseniz bungalov evleri tek tercih olup, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Şirin Pansiyon, doğa Deniz Pansiyon, Gemile Beach Lodge, Liberty Hotels, Jiva Beach Resort, White Hotel ve Hilside Beach Club Fethiye’de konaklayabileceğiniz yerlerden bazılarıdır. Bütçenize en uygun otel, pansiyon ve butik oteller için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek, tur hizmetleri kapsamında tatilinizi planlayabilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>