+0 850 532 15 22[email protected]

Denizli Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti

Denizli Hakkında

Denizli, Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük on beş şehirlerinden biridir. Ege ve Akdeniz Bölgesinde toprakları bulunan şehir, iki bölge arasında geçit durumundadır. Tekstil ve horozuyla meşhur olan şehir, tarihi, mimarisi ve doğal güzellikleriyle her sene ziyaretçilerin yoğun ilgisini görmektedir. Dünya'ca bilinen Pamukkale de kentin simgelerinden biridir.

Denizli Çardak Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım  

İlk olarak askeri statüsünde olan Denizli Çardak Havalimanı, 1991 yılında  sivil statüde  yolcu hizmetine başlamıştır. 1998 yılında havalimanın kapasitesi yetmemesi nedeniyle genişletilmiştir. Genişletilme ve yenilenme işlemleri en son 2008 yılında yapılmış ve yıllık 2 milyon kişiden fazla yolcu taşıma kapasitesine ulaşmıştır. İç ve Dış hatlarda hizmet vermektedir.  Şehir merkeziyle havalimanı arası 54 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi, servis, araç kiralama ve transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Taksi

Denizli Çardak Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksiler İç hatlar ve dış hatlar çıkış noktalarında hazır olarak beklemektedir. Taksi bulunmadığı durumlarda taksi çağırmak için ya da detaylı bilgi almak için 0537 305 45 45 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Otobüs

Çıkışlardaki Türk Hava Yollarına ait yolcu servis otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca özel firmalara ait servis otobüsleri de bulunmaktadır.

Havataş

Havalimanında Havataş hizmeti bulunmamaktadır.

Metro

Şehirde metro hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Denizli Çardak Havalimanı’nda araç kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için, havalimanında yer alan araç kiralama ofisleri bulunan Avis Rent A Car, Baytur Rent A Car, Budget, Europcar ve Varlık Turizm acentalarına uğrayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca modabilet.com web sitesi yetkililerine ulaşarak da araç kiralama işlemlerinizi başlatabilir ve havalimanından çıkışınızda hazır olan aracınızla şehir merkezine seyahat edebilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmeti, Denizli Çardak Havalimanı’ndan karşılanarak seyahat edeceğiniz noktaya kadar özel araçlarla konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlamaktadır. Transfer hizmeti talep üzerine verilen bir hizmet olup, bu hizmetten faydalanabilmek için modabilet.com web sitesi yetkililerine web sitesinde yer alan iletişim sekmesinde bulunan iletişim formunu doldurarak, [email protected] mail adresine-mail göndererek veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Hava Durumu

Denizli konum itibariyle Ege ve Akdeniz iklimlerinin arasındadır. Ege bölgesinin en serin şehridir. Şehrin etrafındaki dağlar denize dik olarak konumlandığı için rüzgâr şehri serinletme etkisi yapmaktadır. Yıllık ortalama 550 mm yağış yağmaktadır. En yüksek sıcaklık 41,2°C en düşük sıcaklık ise –11,4°C olarak ölçülmüştür.

Gezilecek yerler

Denizli şehrinin doğa güzellikleri, tarihi yerleri her sene ziyaretçilerin uğrak bir yer haline gelmiştir. Pamukkale travertenleri en yoğun olarak ziyaret edilen yerler arasındadır, ilk olarak bu doğa harikasını gezebilirsiniz. Kaplıcalarıyla meşhur olan şehir, termal otellerinde hem tatil hem sağlık hizmeti sunmaktadır. Şehir merkezinde ve yakın çevresinde tarihi yerleri görmeniz mümkündür. Akhan Kervansaray, Acıpayam Yazır Cami, Boğaziçi Cami, Server Paşa Cami, Goncalı Kilisesi, St. Philippe Martyrion Kilisesi bu yerler arasındadır. Dünyaca ünlü antik kentlere ev sahipliği yapan şehir, Hierapolis Antik Kenti ve Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Colossae Antik Kenti, Tripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti, Laodikya Antik Kenti görebileceğiniz yerler arasındadır. Aynı zamanda Keloğlan Mağarası, Ağlayan Kaya Şelalesi, Güney Şelalesi, Kaklık Mağarası görebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır.

Alışveriş

Denizli de meşhur olan tekstil ürünleri oldukça ilgi görmektedir. Hatta ihraçta havlularıyla bir Dünya markası olmuştur. Oz-Ra tekstil firmasının havlularından alabilirsiniz. Kaleiçi çarşısı en ünlü çarşılarındandır. Bu çarşıdan hediyelik eşyalar, dokumacılık, dericilik, bakırcılıkla alakalı eşyalar alabilirsiniz. İpek Yolu Çarşısı, Babadağlılar İşhanı, Teras Park Alışveriş Merkezi, Forum Çamlık Avm gibi yerlerden alışveriş yapabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir ?

Denizli şehrinin meşhur yöresel lezzetleri, ziyaretçilerin keyifli yemek yemeleri için en güzel yerlerden biridir. Çılbır, iber Tatarı, Tandır Kebabı, Tİrit, Kuzu Çevirme, Aşure, Keşkek, Çabut Aşı, Sıyırma, Yoğurtlu Patlıcan közlemesi sayabileceğimiz lezzetler arasındadır. 40 yıla aşkın hizmet veren Kocabaylar Kebap Salonundan Tandır Kebabı yiyebilirsiniz. Türkiye'nin en iyi kokoreç yapan yerlerinden biri olan Akçeşme Kokoreç Salonunda kokoreç yiyebilirsiniz. Hacı şerif tatlıcısından irmik tatlısını yemenizi öneririz. Bizim Ev Lokantası, Mavi Köşe Lokantası, Değirmende Alabalık Restoran, Tavaslı Pideci Nihat Usta gidebileceğiniz yerler arasındadır.

Gece Hayatı / Eğlence

Denizli'de gece hayatı ziyaretçilerin gelişi ile daha çok hareketlenmektedir. Diğer tatil bölgelerine göre gece hayatı daha sakin olsa da, keyifli dakikalar geçirebileceğiniz yerler bulunmaktadır. İmagine Cafe Bar, Keyif Bar, Arena Pool Clup, Denizli Jazz Rock Bar, Saint Tropez eğlenebileceğiniz mekanların başında gelir.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Termal otellerde kalacaksanız eğer, ziyaretçilerin yoğunluğundan dolayı hangi otelde kalacağınızı seçmeniz ve rezervasyon yapmanızı öneririz.

İlçeler arasında seyahat edecekseniz merkezden kalkan otobüsleri, bütçenizi kolaylaştıracağı için seçebilirsiniz.

Denizli pilot şehir olarak birçok yeniliklerin ilk olarak denendiği bir şehirdir. Bu nedenle de oldukça gelişmiş ve yeniliğe de açık olan bir kent olarak insanları da son derece anlayışlı ve hoşgörülüdür. Şehir içinde hırsızlık çok az görülmekle beraber, suç oranının da düşük olduğu kentlerden birisidir.

Şehir içinde seyahat ederken otobüslerde e-bilet kullanılmaktadır. E-biletleri belirlenen satış noktalarında satın alabilirsiniz.

Konaklama

Denizli şehri turistlerin yoğun ilgi olarak geldiği yerler arasında olduğu için konaklama konusunda gelişmiştir. Pamukkale ilçesin yoğun olarak termal otel bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama yeri bulunmaktadır. Dedeman Park, Grand Denizli, North Point Hotel, Şiir Hotel, Rİchmond Pamukkale Termal Hotel, Umut Termal Hotel, Lavin Hotel, Laodikya Hotel, Anya Suit, Şamdan Termal Hotel başlıca sayabileceğimiz oteller arasındadır. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 
 

 

 

>