+0 850 532 15 22[email protected]

Amsterdam Uçak Bileti

  • uçak bileti

Amsterdam Hakkında

Almanya ve Belçika’ya komşu olan Hollanda’nın başkenti Amsterdam birçok kişinin rüyalarını süsleyen şehirler arasında bulunuyor. 13. yüzyılda ticaret amacıyla kurulan Amsterdam şimdilerde eğlenmek isteyenlerin sıkça uğradığı bir şehir. Toplamda 219 kilometrelik bir alanı kaplayan Amsterdam yollarının oldukça düzayak bir şehir olması bisiklet kullanımını kolaylaştırıyor. Şehirde yerli halk arasında bisiklet kullanımı oldukça yaygın. Amsterdam dünyaca ünlü Van Gogh Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Van Gogh’un en önemli eserlerinin olduğu bu müze 1973 yılında açılmış olup, müze, 200’den fazla esere ev sahipliği yapıyor ve birçok kişi tarafından oldukça ilgi görüyor. Dünyanın en büyük bira üreticileri arasında yer alan Heineken Experience, Amsterdam sokaklarında eski zamanların üretim yeri, şimdilerinse müze ve tadım evi olarak kullanıldığı, girişinde koca tanklarla dikkat çeken bir görüntüyle karşınıza çıkıyor. Burada hem biranın tarihini ve şirketin geçmişini dinleyip üretim alanlarını gezebilir, hem de çeşit çeşit biraların tadına bakabilirsiniz. Güneşin tadını çıkarıp çimlere uzanmak isteyenlerin ilk uğradığı yerse Vondelpark. Vondelpark Amsterdam’ın en büyük parkı olma özelliğini taşıyor. Yerli halkın gün içinde sıklıkla uğradığı bu yere, turistler de oldukça ilgi gösteriyor. Van Gogh Müzesi’nin hemen arka tarafında yer alan Vondelpark’ta Vondel Heykeli, Groot Melkhuis adında büyük bir çocuklar için oyun alanı, dökme demirden yapılan bir müzik kubbesi ve özellikle yaz aylarında hizmete açılan teras manzaralı bir restoran bulunuyor. Savaş dönemlerini en iyi şekilde anlatan Anne Frank Evi Amsterdam’da o iki yıllık süreçte neler yaşandığını gözler önüne seriyor. Özellikle yaz aylarında canlanan şehir gündüz gezilecek birçok yer sunarken geceleri de bambaşka bir dünyaya kapılarını açıyor. Canlı müziğin oldukça yaygın olduğu Amsterdam kafe ve pub barlarında klasik müzikten rock müziğe kadar her zevke hitap eden müzik performansları sergileniyor.  Leidseiplein ve Rembrandtplein Amsterdam gece hayatını deneyimleyebileceğiniz en gözde yerlerden.  Amsterdam’ın aktif bir gece hayatına sahip olmasından dolayı şehirde taksiler ve otobüsler gece gündüz hizmet veriyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan Amsterdam Schiphol Havalimanı 90’ın üzerinde hava yolu şirketini bünyesinde barındırmasından dolayı birçok kişiye ev sahipliği yapıyor. Toplamda 260’ın üstünde bölgeye ulaşım sağlayan Amsterdam Schiphol Havalimanı şehir merkezinin 15 kilometre güneybatısında konumlanıyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Tren: Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımlarda kullanılan en popüler ulaşım araçlarının başında trenler geliyor. Havalimanının çıkışında alt katta bulunan tren istasyonu önemli merkez noktalardan olan Amsterdam Centraal, Amsterdam RAI, Amsterdam Zuid yerlerine ulaşım sağlıyor. 20 dakikada bir seferlerin düzenlendiği trende tek yön veya çift yön bilet seçenekleri mevcut.

Otobüs: Havalimanı çıkışında bulunan duraklardan hareket eden 197 numaralı otobüsler şehir merkezine kadar ulaşıyor. Son durak Leidsplein’a varan bu otobüsün fiyatları sabahları 2,5 avroyken gece seferlerinde 4 avroya kadar çıkabiliyor.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi: Toplu ulaşım araçlarından sonra en sık tercih edilen taksilerin taksimetre açılış ücreti 2017 yılı itibariyle 2,6 avro. Ücretler gidilecek noktaya göre değişiklik gösterirken, kilometre başına 1,95 avro talep ediliyor. Havalimanında otobüs duraklarının hemen yan tarafında birçok taksi müşterilerini bekliyor.

Araç Kiralama: Uluslararası bir üne sahip Eurocar, Sixt, Alamo, Budget, Hertz ve AVIS gibi birçok araç kiralama şirketinin şubesi Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda da var.  Araç kiralama ücretleri en düşük 40 avrodan başlayarak aracın özelliklerine göre değişebiliyor.

Konaklama : 

Otel : Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>