+0 850 532 15 22[email protected]

Kış Ayında Gidebileceğiniz Yurtiçi 5 Tatil Yeri

  • uçak bileti

 Kış aylarının yaklaşması ile birlikte birçok tatilci kış için tatil planı yapmaya başlamıştır. Yeni gelen eğitim sistemi ile birlikte okul dönemi boyunca aralarda verilen tatiller ile yurt içindeki tatil severlerin yıl içerisinde okuldan bağımsız olarak tatil yapabilmelerinin önünü açmaktadır.

1.En Güzel Kar Tatili İçin Erzurum Palandöken

Ülkemizin doğu bölgesinde bulunur ve zirvenin yüksekliği 3185 metreyi bulmaktadır. Son yıllarda en çok tercih edilen bu yer 2012 yılında dünya kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Tatil konusunda ilk sırada gösterilecek olan Erzurum Palandöken iklim şartları göz önüne alınınca ülkemizin en çok kar yağışı alan bölgeleri arasında bulunmaktadır. Oldukça geniş bir pist alanına sahip olan bu kayak merkezinde birçok otel ve dağ evleri bulunmaktadır.

2.Bursa Uludağ

İç Anadolu’nun birçok kesiminden yerli ve yabancı turist ağırlayan Uludağ Dağ Tesisleri Türkiye’de bulunan kayak merkezlerinin arasında en iyi piste sahip olan yerlerdendir. Özellikle İstanbul’a yakınlığı sebebi ile birçok yerli turist çekmektedir. En çok tercih edilen aylar olan Aralık ve Mart ayında normalin üstünde turist çektiği görülmüştür. İçerisinde birçok lüks otel ve orta sınıf aileler için ekonomik otellerde yer almaktadır.

3.Ayder Yaylası Rize

Karadeniz bölgesinde bulunan Ayder yaylası hem yaz aylarında hem de kış aylarında gidilmektedir. Ağustos ayında bile bir tarafı yaz bir tarafı kış olan Ayder yaylasında bir tarafında güneşlenirken diğer tarafında kayak yapılabilmektedir. Ayder ’de bulunan otel ve ahşap evlerde konaklanabilir ve aile ile baş başa bir tatil yapılabilir.

4.Erciyes Kayseri

Kayseri’nin simgesi olan Erciyes dağı eski bir volkan dağı olarak bilinmektedir. Kış sporları için elverişli olması nedeni ile son yıllarda ileri gelen kış tatili yerleri arasında bulunmaktadır. Erciyes dağında bulunan teleferik ve mangal keyfi sunan restoranlar oteller bulunmaktadır oldukça sakın olan şehir kış tatili için en iyi tercihlerden biridir.

5.iZigana Gümüşhane

Kara denizin incisi olarak adlandırılan ve daha batıda kalan Gümüşhane Zigana Tesisleri Trabzon Gümüşhane arasında bulunmaktadır. Tesis içerisinde kendin pişir kendin ye restoranlar bulunmaktadır.

BONUS: Kocaeli Kartepe

İstanbul’a yakınlığı ile bilinir ve günübirlik ziyaretler için oldukça uygundur. Hafta sonu kaçamağı için ideal bir mekân olan Kartepe, Uludağ kadar olmasa da günü birlik geziler için oldukça tercih edilen yerler arasındadır.  

Günü Birlik Gezilecek Kışlık Alanlar

İlk olarak günü birlik denince akla Bolu Abant gölü gelmektedir. Hem yakınlığı olarak hem de kış eşliğinde muhteşem göl manzarası görenleri hayrete düşürmektedir. Sapanca Adapazarı yine kış aylarında oldukça tercih edilen sakın bölgeler arasında bulunmaktadır. Pamukkale Denizli hem yaz aylarında hem de kış aylarında oldukça tercih edilen yerler arasındadır. Nevşehir Kapadokya hem yazın hem de kış aylarında tercih edilen yerler arasındadır.

En güzel ve en uygun günübirlik turlar için Modatatil Günübirlik turlar sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

 

>