+0 850 532 15 22[email protected]

Samsun Uçak Bileti Fiyatları Sorgula

  • uçak bileti

Samsun Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan şehir ilk olarak küçük bir yerleşim yeri olarak M.Ö. 750- 760 yılları arasında Amisos adı ile kurulmuştur. Miletoslular, Pers, Pontus, Roma, Makedonya, Danişment, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı hâkimiyetinde uzun yıllar kalan şehir, pek çok farklı kültürden etkilenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında milli mücadelenin ilk adımı attığı yer olan Samsun, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli bir yere sahiptir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1958 yılında hava trafiğine açılan Samsun Havalimanı, yolcu trafiği yoğunluğuna karşı yetersiz kalması sonucu 1996 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde yeni bir terminal yapılarak hizmet vermeye devam etmiştir. Şehirden uzaklığı 25 kilometre olan havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi, Havataş, araç kiralama ve transfer hizmetleri ile ulaşmanız mümkündür.

Taksi

Havalimanı iç ve dış hatlar geliş terminali önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezi ile çevre ilçeler ve Ordu’ya Bafaş firması tarafından düzenlenen otobüsler ile ulaşmanız mümkün olabilmektedir. Gelen- giden uçakların saatlerine göre düzenlenen otobüs seferleri hakkında bilgi edinmek için firmanın web sitesiniz ziyaret edebilirsiniz.

Havataş

Havalimanı ile şehir merkezi ve Ordu arasında hizmet veren Havataş servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Geçici olarak şehir merkezine hizmeti Samsun Belediyesi’nce durdurulmuş fakat Ordu şehrine servis hizmetleri devam etmektedir.

Metro

Şehirde henüz havalimanı ve şehir merkezi arasında raylı sistem bulunmamaktadır. Yapımına devam edilen Balıkçı Barınağı- Tekkeköy hattı uzatılarak yakın zamanda tramvay ile Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşım sağlanabilecektir.

Araç Kiralama

Samsun Çarşamba Havalimanı iç ve dış hatlarında yer alan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Havalimanında hizmet evren araç kiralama acentaları Osmanlı Oto Kiralama, Yaşar Rent A Car, Avis Rent A Car ve Budget Rent A Car yer almaktadır. Mağdur olmamak için internet üzerinden veya telefonla da iletişime geçerek araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ucuz uçak biletinizi satın alabileceğiniz modabilet.com yetkilileriyle de iletişime geçerek araç kiralama işlemleriniz için bilgi alabilir ve aracınızı kiralayarak uçak inişinizde hazır olan aracınızla havalimanından şehir merkezine seyahat edebilirsiniz.

Transfer Hizmeti

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine transfer hizmetinden faydalanarak seyahat edebilmek için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçmeniz yeterlidir. İsteğiniz doğrultusunda ayarlamaların yapılarak havalimanından alınıp, istediğiniz noktaya konforlu seyahat etmenizi sağlayan hizmetiyle seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. Modabilet.com yetkililiklerine +0 850 532 15 22 numaralı telefondan, web sitesinde yer alan iletişim formu aracılığıyla veya [email protected] adresine mail göndererek ulaşabilirsiniz.

Hava Durumu  

Ilıman iklimin görüldüğü şehirde çok fazla soğuk gün yaşanmaz. Sahile oranla iç kesimlerin yazları daha sıcak ve nemli olması, kış aylarında ise sahil kesimlerinin daha fazla yağış alması gibi farklılıklar görülmektedir.  Kar yağışının fazla görülmediği şehirde karın yerde kalma süresi ise 3- 4 gün gibi kısa süreleri içermektedir. Şehirde 2016 yılına kadar görünen en düşük sıcaklık -8 °C, en yüksek sıcaklık ise 38°C’dir. Nemden kaynaklı hissedilen en yüksek sıcaklık 40°C’den fazladır.

Gezilecek Yerler

Şehirde gezilecek yerler arasında Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi, Sivrikese Camii, Göğceli Camii, Samsun Büyük Camii, Gökgöl Camii, Taşkale Camii, Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, Mater Dolorosa Katolik Kilisesi yer almaktadır. Diğer gezilecek yerler ise Amisos Tepesi, Lerdüge Tümülüsleri, İkiztepe Höyüğü, Dündartepe Höyüğü, Ladik Gölü, Akalan Şelaleleri, Kabaceviz Şelaleleri, Tekkeköy Mağaraları, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Hamamayağı Kaplıcası, Ladik Kaplıcası ve Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’dir.

Alışveriş             

Şehri ziyaretiniz sırasında şehirde bulunan çarşı ve pazarlardan, Bafra Lokumu, Süt Çökeleği, Bafra Nokulu, Keten bezinden yapılan çeşitli giyecek ve çantalar ile el işlemesi Vezirköprü Semaveri satın alabilirsiniz. Şehrin işlek caddelerindeki dükkânlar harici Piazza AVM, Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi ile Lovelet AVM’den alışveriş yapabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir ?       

Samsun’un ünlü balık lokantası Fevzi’nin yerinde balık çeşitleri ve Kara Lahana Çorbası, meşhur pide çeşitlerini deneyebileceğiniz Gülhan Tesisleri ve Samsun Pidecisi Nuri Usta, Çarşamba Pidesini tadabilirsiniz.

Samsun yöresel yemek çeşitlerini de Midilli Kafe Restoran, harika manzarası ve fırın sütlacı ile ünlü Amisos Kafe ve Restoran, doğal ortamda, canlı alabalık yiyebileceğiniz Candal Restoran, döner ve İskender yemek isterseniz Beyaz Ev Restoran’a uğrayabilirsiniz. Ayrıca meşhur Samsun Menemen’ini de şehir merkezine giderken yol üstünde bulunan restoranlarda deneyebilirsiniz.

Şehir merkezinde Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan restoranlarda, Katık Sündürmesi, Nokul, Kaz Pilavı, Haluçka ve Cevizli Tavuk yiyebilirsiniz.

Gece Hayatı     

Samsun gece hayatı şehir merkezinde yer alan canlı müzik yapılan kafelerde ve barlarda, nostaljik meyhanelerde oldukça hareketlidir. Ayrıca şehir merkezi dışında Atakum ilçesinde gece hayatı oldukça hareketlenmektedir. Otellerin barları ve şehirde renkli eğlencelerin yaşandığı mekânlar arasında Lucca Exclusive, Mojito, Garage Club, Dino’s Bar, Venn Club, Harlequin yer almaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler          

Şehirde hizmet veren taksilerin fiyatları oldukça pahalı olduğu için oldukça gelişmiş olan toplu ulaşımla gitmek istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Havalimanı şehir merkezinden oldukça uzakta yer aldığından taksi ücretleri bütçenizi sarsmaması için toplu taşıma araçlarını veya şehir merkezine hizmet veren servisleri tercih edebilirsiniz.

Samsun’da Atakum olarak bilinen ve sahil bölgesinde daha çok yazlıkların yer aldığı ilçesi daha modern ve daha rahat giyinip, daha rahat hareket edebileceğiniz yerler arasındadır.
Atakum sahilinde denize girmek isterseniz şemsiyenizi de yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz. Kumsalda hizmet veren tesislerin şemsiye ve şezlongları yetersiz kalabilmektedir.

Konaklama        

Şehirde her bütçeye uygun 5 yıldızlı otellerden butik otellere, pansiyonlardan konuk evlerine kadar konaklama yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Hotel Amisos, Neba Royal Otel, Yeni Tuana Hotel, Anemon Otel, Serra Otel, Sheraton Hotel, Ancere Termal Otel, Sam My House Otel, North Point Hotel, Hampton By Hilton Otel, Venn Butik Otel, Tuğra Park Otel, Samsun Öğretmen Evi ve Samsun Polis Evi konaklayabileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.  Ayrıca Atakum’da yer alan dönemsel olarak kiralayabileceğiniz evlerde bulunmaktadır. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

>