+0 850 532 15 22[email protected]

Adana Uçak Bileti Sorgula

  • uçak bileti

Adana Hakkında

Dana, Seyhan Nehri kıyısında yer alan ve Akdeniz Bölgesinde ki önemli ve yoğun nüfusuyla da dikkat çeken bir başka şehrimizdir. Doğal güzelliği ile dikkat çeken Çukurova’ya da ev sahipliği yapan Adana, Seyhan Nehri’nin bereketi ile verimli topraklara sahiptir. Bu özelliğiyle de bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış şehir tarihi dokusuyla da dikkat çekmektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık olarak 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda taksi, otobüs, Havataş servisleri, dolmuş, araç kiralama ve transfer hizmetleriyle sağlanmaktadır.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım da, çıkış noktasında ve havalimanı içerisinde hizmet veren havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Hazırda bekleyen taksileri tercih edebileceğiniz gibi taksi bulamadığınız durumlarda direk olarak taksi durağını telefonla arayarak da taksi isteyebilirsiniz. 

Otobüs

Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 numaralı Balcalı otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinde yer alan otobüs durağından bilet veya ücret karşılığında otobüs hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca yine aynı güzergâhta hizmet veren havalimanı şehir merkezi hattında ve meydan hattında dolmuşlarla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Havataş

Türkiye’nin bütün havalimanlarından şehir merkezine ulaşım hizmeti veren Havataş servisleri, uçuşunuz sonrasında çıkış kapılarında hazır olarak beklemektedir. Belirli bir ücret karşılığında şehir merkezine Havataş servisleri ile gidebilirsiniz. Şehir merkezinden de karşılıklı olarak hizmet veren Havataş servislerinin saatleri ve güzergâhları hakkında ayrıntılı bilgiyi Havataş resmi web sitesinden edinebilir veya telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz.

Metro

Şakirpaşa Havalimanı’ndan metro ile şehir merkezine ulaşım sağlanamamaktadır. Gerekli çalışmalar proje aşamasındadır.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde yer alan acentalardan araç kiralayarak şehir merkezine gidebilir veya internet üzerinden önceden anlaştığınız araç kiralama ofislerinden de aracınızı hazır olarak havalimanı çıkışınızda alabilirsiniz.

Transfer

Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda transfer hizmetlerinden faydalanabilmek için seyahatinizi düzenleyen turizm acentasıyla görüşmeniz gerekmektedir. Modabilet.com web sitesinden satın alacağınız biletlerden sonrasında satış danışmanıyla görüşerek Şakirpaşa Havalimanı’ndan transfer işlemlerinizi ayarlayabilirsiniz.

Hava Durumu

Adana’da hava durumu, yaz boyunca sıcaktır. Kış mevsiminde ise oldukça ılıman bir iklimi olan Adana’da Akdeniz iklimi görülmektedir ve hava durumu ise çoğunlukla güneşlidir. Kış ve sonbaharda yağmur yağsa da aşırı soğuklar pek görülmemektedir.

Gezilecek Yerler

Adana’da gezilecek yerler arasında yer alan Atatürk Evi Müzesi, Taş Köprü, Ulu Camii, Şar antik Kenti özellikle görüşmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Çukurova Üniversitesi’nin içinde yer aldığı Seyhan Nehri Barajı da görülmesi gereken yerlerdendir.

Alışveriş

Adana’da alışveriş yapabileceğiniz merkezler, Optimum, M1 Tepe, Carrefour SA, YKM, Metro, Çetinkaya ‘dır. Ayrıca şehir içinde yer alan yöresel pazarlar ve merkezde yer alan caddelerde de alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca yöresel ve hediyelik eşya alabileceğiniz Art Jophiel ve Halıcı Osman’da alışveriş yapabileceğiniz yerlerdendir.

Ne, Nerede Yenir?

Adana’da özellikle adıyla da meşhur olan Adana kebabı’nı tadabilirsiniz. Neredeyse bütün restoranlarda tadabileceğiniz Adana Kebabı KOÇO, Eyvah Kebap, Hasan Usta Kebap’dan yiyebilirsiniz. Ayrıca hamur işinde ve özellikle börekleriyle ün yapmış olan Kardeşler Börek’ te yiyebileceğiniz en leziz börekleri tadabilirsiniz.  Ciğer konusunda da bir numaralı şehirlerden birisi olan Adana’da en güzel ciğer yiyebileceğiniz yer ise ‘Ciğerci Mahmut’ olarak hizmet veren restorandır. Tatlı konusunda da Adana’nın en çok tüketilen Bici Bici tatlısını büfelerden ve seyyar satıcılardan da alarak deneyebilirsiniz.

Gece Hayatı

Adana’da gece hayatı olarak rakı eşliğinde sıra geceleri düzenlenmektedir. Yöresel bir eğlence türü olan sıra gecelerinde farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca son dönemlerde açılan ve daha genç kesime hitap eden barları da bulunmaktadır.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Adana’da dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sıcak havadan etkilenmemek için yanınızda güneş kremi, gözlüğünüzü ve şapkanızı bulundurmanızdır. Yaz aylarında özellikle aşırı sıcaklardan dolayı güneş çarpmasının sıkça rastlanmaktadır.

Ulaşım konusunda otobüsler kadar dolmuşlarda sıkça kullanılmaktadır ve otobüslerin bazılarında ücret geçerliyken bazılarında ise E-bilet kullanılmaktadır. Adana’da taksi oldukça az tercih edilmektedir. Mesafenin yakınlığından dolayı taksi ücretleri biraz fazla olup taksilerle binmeden önce ücret konusunda anlaşma yapabilirsiniz.

Konaklama

Adana’da şehir içinde Hilton Oteli, Seyhan Oteli, Sürmeli Otel, Zaimoğlu Otel, Mavi Sürmeli Otel, Riva Reşatbey Hotel, İnci Oteli, Koza Oteli, Aksoy ve Hotel Princess Maya en çok tercih edilenler arasındadır. Ayrıca düşük bütçeli bir konaklama yeri arıyorsanız pansiyonlar veya butik otellerde şehir içinde yer almaktadır. İnternet üzerinden konaklamak istediğiniz şehre göre rezervasyon işleminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz tüm otel konaklamalarınızı modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>