+0 850 532 15 22[email protected]

Bursa Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti
  • uçak bileti

Bursa Hakkında

Bursa, 2016 verilerine göre Dünya’nın yaşanabilir 28. şehri olarak seçilmiştir. Otomotiv ve tekstil sanayi alanında gelişmiş sanayisiyle dikkat çeken Bursa, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi eserleriyle de turizmin de hareketli olduğu şehirlerdendir. Bursa, Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehridir. 

Bursa Yenişehir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Resmi olarak 2010 yılında açılışı yapılan, 2011 yılında hizmet vermeye başlayan Bursa Yenişehir Havalimanı, Yenişehir ilçesinin 10 kilometre batısında yer almaktadır. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, otobüs, dolmuş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bursa Yenişehir Havalimanı’na 24 saat hizmet veren taksilerle de şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Yolcu çıkış noktasında taksi bulamazsanız 0224 773 19 00 numaralı telefonu arayarak taksi talep edebilirsiniz veya iniş saatinize göre de önceden arayarak taksi çağırabilirsiniz.

Otobüs

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine 80 numaralı belediye otobüsüyle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanına iniş gerçekleştiren uçak seferlerine göre düzenlenen otobüsler Ankara yolu üzerinden şehir merkezine gitmektedir. Ayrıntılı güzergâh bilgisi ve otobüs fiyat bilgisi için www.burulas.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yenişehir Seyahat Kooperatifi tarafından da havalimanından şehir merkezine karşılıklı olarak seferler düzenlemektedir. Sefer bilgileri ve ücret bilgisi için 0 224 772 36 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ayrıca Bursa Doğu Garajı ile Yenişehir ilçe merkezi arasında hizmet veren dolmuşlarla da havalimanına ve Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havataş

Bursa Havalimanı’nda Havataş hizmet vermemektedir.

Metro

Metro ile Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlanmamaktadır.

Araç Kiralama

Bursa Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak seyahat etmek isteyen yolcular, modabilet.com web sitesi yetkililerine ulaşarak araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilir. Modabielt.com yetkililerine iletişim sekmesinde yer alan iletişim formunu doldurarak, [email protected] mail adresine-mail göndererek veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Transfer

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan transfer hizmetinden faydalanarak şehir merkezine ulaşabilmek için, modabilet.com web sitesi yetkilileriyle iletişime geçerek transfer hizmeti talep etmeniz gerekmektedir.

Hava Durumu

Kuzey Marmara Denizi etkisiyle genelde ılıman iklim görülse de, şehrin güneyinde Uludağ bölgesinde sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Bursa’da Temmuz ve Ağustos ayları en sıcak aylarken, Aralık ve Ocak’ da en soğuk aylardır. Bursa’da görülen en yüksek hava sıcaklığı 43  °C ve en düşük sıcaklık ise -20 °C civarındadır.

Gezilecek yerler

Bursa’ da gezilmesi ve gidilmesi gereken yerlerin arasında kış sporları için tercih edilen ve kayak merkezi olarak da hizmet veren Uludağ ilk sırada yer almaktadır. 1300 ‘lü yıllarda Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş ve hala bozulmadan tarihi dokusunu koruyan Cumalıkızık, Ulu Camii ve Fransız Kilisesi, II. Selim döneminde inşa edilen Geruş Sinagogu, Mudana ve İznik ilçeleri de doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerler olarak Bursa’da gezilecek yerler arasındadır.  Bunlara ek olarak Bursa Kent Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi’nin de dâhil olduğu 15 farklı müze Bursa’da gezilebilecek yerlerdendir.

Alışveriş

Tarihi İpek Yolu’nun geçtiği bilinen Bursa, tekstil ve otomotiv alanında oldukça ilerlemiş bir şehirdir. Bursa’da alışveriş yaparken tarihi dokunun da içine işlediği, ipek eşarplar ve kıyafetlerden satın alabilirsiniz. Bursa’nın kestane şekeri, bakırdan yapılan hediyelik eşyaları ve el oyma sanatı ve çini sanatının da birbirinden özel ürünlerini satın alabilirsiniz. Bursa’da alışveriş yapabileceğiniz yerler şehir merkezinde, Mudanya ve İznik’te liman çevresinde bulunan butik hediyelik eşya dükkânlarında bulabilirsiniz. Ayrıca şehir içinde alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında Anatolium, Burç Pasajı, Buttim Ticaret Merkezi, İnegöl Çarşısı, Kent Meydan AVM, Korupark, Sönmez İş Sarayı ve Zafer Plaza yer almaktadır.

Ne, Nerede Yenir?

Bursa’da et döner kadar, tavuk dönerin de meşhur olmasını sağlayan yerlerden birisi olan Demir Amca döner uğramanız gereken yerlerden birisidir. Bursa’da İskender yiyebileceğiniz ve gerçek İskender tadabileceğiniz yerlerden biri olan Kebapçı Hüseyin Usta’da tereyağlı nefis İskender tadabilirsiniz. Diğer kebap türlerini de burada deneyebilirsiniz.  Çiğbörek ve mantı severler içinse Akay Çiğbörek ve Mantı Salonu’nu, 1965 yılından beri hizmet veren köftesiyle meşhur olan Ömür Köftecisi ve Üç Köftecisi ve yöresel bir yemek olan Cantık’ı Acı Dayı Cantık Salonu’nda tatmanızı tavsiye ederiz. Acı Dayı, Kebapçı İskender, Dürümcü Bekir Usta, Tarihi Abdal Simit Sarayı ve Tarihi Çınar Ağacı Çay Bahçesi’ne de uğramanızı tavsiye ederiz.  

Gece Hayatı / Eğlence

Bursa’da gündüz olduğu kadar gece hayatı da gündüz hayatı kadar hareketlidir. Bursa’da canlı müzik eşliğinde eğlenebileceğiniz yerlerin başında düzenlediği konserlerle de yoğun ilgi göre Hayal Kahvesi ilk sırada yer almaktadır. Daha çok üniversite öğrencilerinin de tercih ettiği her akşam müzik keyfine doyabileceğiniz Adress Bar ‘da gidebileceğiniz yerler arasındadır. Bar ortamını sevenlerin gidebileceği müzik eşliğinde dans etmeyi sevenler de Cariye Club, Vici Chyna’ yı tercih edebilirler. Caddeüstü Cafe ve Bar, Anadolu Evi Fasıl Restaurant, Joly Joker, Just Pub ve Black Bar’ da gece veya gündüz eğlenebileceğiniz yerlerdir.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Yenişehir Havalimanı’ndan karşılıklı olarak düzenlenen belediye otobüsleri akşam belirli bir saatten sonra hizmet vermemektedir.  Yaz ve kış uygulamasına göre değişen otobüs sefer bilgileri için belediyenin resmi web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bursa’ya şehrin güneyinde Uludağ bölgesinde özellikle Aralık ve Ocak aylarında görülen yoğun kar yağışından dolayı yolda kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kar yağışına karşı aracınızda gerekli hazırlıkları yapmanız oldukça önemlidir.

Konaklama

Bursa şehir merkezinde ve diğer tatil bölgelerinde konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlardan bazıları, Ağaoğlu My Resort Uludağ, Almira Otel, Artıç Otel, Hotel Çelik Palas, Hotel Gönlüferah, Kervansaray ve Uslu Hotel bunlardan bazılarıdır. Bursa seyahatinizi planlamak için modabilet.com tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

 

>