+0 850 532 15 22[email protected]

Nevşehir Uçak Bileti Fiyatları Sorgula

  • uçak bileti
  • uçak bileti

Nevşehir Hakkında

Nevşehir, İç Anadolu bölgesindeki yer almaktadır. Tarih boyunca bu bölgede yaşamış uygarlıkların inşa ettiği eserlerin ve doğal yapıların bulunduğu şehir, turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Daha önce ki isimlerinden biri olan Muşkara; Osmanlı döneminde değiştirilmiş ve bugünkü ismini almıştır. Bölgede yapılan araştırmalarda M.Ö 7000 yılından kalan yerleşim yerleri bulunmuştur. Dünyaca ünlü Türk düşünürü Hacı Bektaşi Veli'nin burada yaşadığı bilinmesi de ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Kapadokya'nın bir bölümü de il sınırları içindedir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dünya'da turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi, çok fazla ziyaretçi potansiyeline cevap vermek için 1998 yılında Nevşehir-Kapadokya havaalanı ismiyle hizmete açılmıştır.  Uluslararası sınır kapısı ilan edilmiş ve yurt dışı uçuşları da gerçekleştirilen havalimanı, sivil kategoride; iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir.  Nevşehir Kapadokya Havalimanı şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi,  dolmuş, araç kiralama ve transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz. 

Taksi

Nevşehir Havalimanın da taksi durağı bulunmamaktadır. Fakat uçuş saatlerinde taksiler çıkış noktalarında ziyaretçileri beklemektedir. Eğer taksi bulamazsanız 0539 200 19 56 numaralı telefonu arayarak taksi çağırabilirsiniz.

Otobüs

Nevşehir Belediyesi Havalimanından şehir merkezine, uçuş saatlerine göre otobüs seferleri düzenlemektedir.  Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0384 213 45 48 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Havataş

Havalimanında Havataş hizmeti bulunmamaktadır. Diğer ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Metro

Şehirde metro hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Nevşehir Kapadokya Havalimanı içerisinde bir adet araç kiralama firmasının acentesi bulunmaktadır. Uçak inişinizden sonra Çapacı Rent A Car ofisine uğrayarak araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca araç kiralama işlemleriniz için modabilet.com web sitesinin yetkilileriyle de iletişime geçerek araç kiralama işlemlerinizi başlatabilir ve araç kiralayabilirsiniz.

Transfer

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan karşılanarak, istediğiniz noktaya kadar rahat bir seyahat geçirmek istiyorsanız, modabilet.com tur hizmetleri kapsamında olan transfer hizmetinden faydalanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Transfer hizmeti özel bir hizmet olup sadece talep doğrultusunda, yolculara sunulan bir hizmettir. Bu nedenle de modabilet.com yetkililerine [email protected], web sitesinde yer alan iletişim sekmesinde ki iletişim formunu doldurarak veya +0 850 532 15 22 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilir ve transfer hizmeti talep edebilirsiniz.

Hava Durumu

Nevşehir’de karasal iklim görülür. Yazları sıcak ve kuraktır, kışları ise soğuktur. Yılın ortalama 75 günü 0 derecenin altıda geçerken, 20 günü de 30 derecenin üstünde geçer. Ortalama yağış miktarı 380 mm'dir. En yüksek sıcaklık 40 °C, en düşük ise –28 °C ölçülmüştür. Kızılırmak vadisinden uzaklaştıkça hava soğumaktadır.

Gezilecek yerler

Tarihi eserlerin, medeniyetlerin bıraktığı yapıların doğaya sarıldığı ve iç içe geçtiği bir şehir olan Nevşehir, gezip görebileceğiniz yerleri çok fazladır. Sadece tarihi eserler değil, doğanın da kendi kendine oluşturduğu yapılar mevcuttur ve muhteşem görselliği sizi cezp edecektir. En başta dünyanın 8. harikası olan Peribacalarını da gezip görebilirsiniz. Nevşehir’de geçebileceğiniz yerler arasında Göreme Açık Hava Müzesi, Hacı Bektaşi Veli Müzesi, Derin Kuyu Yeraltı Şehri, Temenni tepesi, Kaymaklı yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Paşabağ Rahipler Vadisi, Belisırma Köyü, Ürgüp Müzesi, Elmalı Kilisesi, Kapadokya Kaya evleri, Uç Hisar Kalesi, Pancarlık Kilisesi Vadisi, Zelve Vadisi,  Çavuşin Kilisesi, Kapadokya Etnografya Müzesi başlıca yerlerdendir. Balon seyahatine çıkıp manzaranın tadına bakabilir ve kuş bakışı yerleri inceleyebilirsiniz.

Alışveriş

Gidebileceğiniz her yerde oraya ait hediyelik eşya ve orayı anımsatacak el yapımı olan  yapıların minyatür hallerini alabilirsiniz. El yapımı çanak ve çömleklerin meşhur olduğu ilde, çoğu yerde bulmanız mümkün olacaktır. Kapadokya'dan gümüş ve altın takılar, seramik, halı, antikalar da alabilirsiniz. GÖreme Onix, Çavuşin Seramik, Sultanhisar halı, Kapadokya El Sanatları Merkezi, Forum Nevşehir AVM, Forum Kapadokya AVM gibi yerlerden alışverişiniz yapabilirsiniz.

Ne, Nerede Yenir?

Nevşehir mutfağı yöresel yemeklerin yoğun şekilde yer aldığı ve ziyaretçilerin memnun kaldığı zengin bir mutfağı vardır. Testi kebabını birçok yer de yiyebilirsiniz ama göreme ilçesinden geçecekseniz bu lezzeti orada tatmanızı öneriyoruz. Ayrıca yemeklerin yanında meşhur olan Kapadokya şarabı içebilirsiniz. Düğün çorbası, nohutlu yahni, ağpakla, sütlü çorba, kayısı dolması, kömbe, soğanlama gibi bazı yöresel lezzetleri tatmanızı öneririz. Bu güzel tatları, Han Odası Saklı Bahçe Et Lokantası, Nevşehir Konağı, No: 10 Restoran, Han Restoran, Sos Restoran, Cappadocia cuisine gibi yerlerde yiyebilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

Şarabı ile ünlü olan Nevşehir'e bağlı Kapadokya'nın sayesinde şarap evlerinin sayısı oldukça fazladır. Akşam serinliğinde ve ilerleyen saatlerde çeşitli şarapların tadına oldukça uygun fiyatlarla bakabilirsiniz. Ürgüp, Göreme, Avanos gibi beldelerde disco ve barlar yer almaktadır. Red Red Wine, Red Rock Cave Bar, Abarı Disco, Harem Bar, Ambiance Bar, Mahzen Şarap Evi gidebileceğiniz yerler arasından birkaç tanesidir.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Gezilecek ve konaklanacak yerlerin çok olması nedeniyle; geziye başlamadan önce plan yapmanız vakit ve ekonomi açısından size birçok avantaj sağlayacaktır. Bunun için gezilecek yerlerin haritası, konaklama yerlerinin katalogları gibi gezinizi kolaylaştıracak malzemeleri yanınıza almanızı öneririz.

Akşam saatlerinde şarap evlerinde ve peribacalarının iç bölümlerinde yer alan konaklama hizmeti de veren yerlerde semazen gösterisi eşliğinde özel Nevşehir şarabını da tadabilirsiniz.

Özellikle Kapadokya bölgesinde uzak mesafelere yürümek istemezseniz nostaljik bir yol olan eşekle de ulaşımı tercih edebilirsiniz. Fakat eşeklere binmeden önce fiyat konusunda anlaşmanızı öneririz.

Bu bölgede ATV ile safari etkinlikleri de yapılmaktadır. Bu hizmetler tur hizmeti kapsamında olmasının yanında bireysel olarak da katılabileceğiniz etkinlikler arasındadır.

Nevşehir Kapadokya’da balona binmek isterseniz sabahın erken saatlerinde gün doğmadan hazır olmanız gerekmektedir. Gün doğumunda kalkan balonların hazırlığını da görmek isterseniz sabah beş- altı civarında balon kalkış noktasında hazır olmanız gerekmektedir.

Nevşehir’de şehir içi ulaşımda otobüsler ve dolmuşlar kullanılmaktadır. E-bilet kullanabileceğiniz gibi otobüs ve dolmuşlara gideceğiniz yere göre de ücret ödeyerek de seyahat edebilirsiniz. Taksi ücretleri oldukça yüksek olduğundan pek önermiyoruz. Fakat bir arkadaş grubuyla beraber seyahat ediyorsanız taksi veya araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Konaklama

Turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği şehirde konaklama hizmeti oldukça gelişmiştir. Her bütçeye uygun otel bulunduran şehrin, ilçe ve beldeleri de bu konuda gelişmiştir. Ürgüp, Göreme bu konuda başı çeken yerler arasındadır. Azure Cave Suites, Millstone Cave Suites, Kozaklı Grand Termal Hotel, Miracle Cave, Rox Kapadokya, Kapadokya Hill, Osiana Hotel gibi daha sayamadığımız birçok konaklama yeri bulunmaktadır. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 


 

 

>