+0 850 532 15 22[email protected]

Pegasus Uçak Bileti

  • uçak bileti

Pegasus En Ucuz Yurtiçi Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
İstanbul
Ankara
15.11.2017
Fly Pegasus
39 TL
Antalya
Trabzon
12.12.2017
Fly Pegasus
29 TL
İstanbul
Antalya
15.01.2018
Fly Pegasus
40 TL
Ankara
Adana
02.03.2018
Fly Pegasus
39 TL
Adana
İstanbul
09.01.2018
Fly Pegasus
40 TL
İstanbul
Konya
16.12.2017
Fly Pegasus
40 TL
İzmir
Elazığ
03.11.2017
Fly Pegasus
74 TL
Samsun
Gaziantep
02.02.2018
Fly Pegasus
79 TL

 

Pegasus En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

Kalkış
Varış
Tarih
Havayolu
Tutar
İstanbul
Dubai
15.11.2017
Fly Pegasus
386 TL
Berlin
İzmir
23.01.2017
Fly Pegasus
390 TL
Ankara
Münih
15.02.2018
Fly Pegasus
396 TL
Kuveyt
İstanbul
17.12.2017
Fly Pegasus
400 TL
İstanbul
Amsterdam
30.11.2017
Fly Pegasus
401 TL
Adana 
Beyrut
05.02.2018
Fly Pegasus
396 TL
İzmir
Atina
03.03.2018
Fly Pegasus
498 TL
Paris
Antalya
04.01.2018
Fly Pegasus
386 TL

 

Pegasus Künye Bilgileri

 

Kuruluş
Uçak Sayısı
Uçuş Noktaları
IATA Kodu
Merkezi
1990 78 Uçak 103 Nokta H9 İstanbul

 

Pegasus Hakkında

1989 yılında kurularak 1990 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları, İstanbul merkezli olarak operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Düşük maliyetli hava yolu firması olarak bilinen Flypgs, hava yolu ile ulaşımın her kesimden insana ulaştırmak amaçlı kurulmuş düşük ücret ile taşıma gerçekleştiren hava yolu firmasıdır.

Düşük maliyetinden dolayı hizmetlerinde bazı kısıtlamaları da bulunan hava yolu firması ek hizmetlerini ücretli olarak müşterilerine sunmaktadır. Pegasus Hava Yolları farklı noktalara direk uçuşları ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Pegasus Plus Programı

Pegasus Plus kredi kartı kapsamında da kullanılabilen, sürekli olarak seyahat eden müşterileri için özellikle tasarlanmış bir programdır. Program kapsamında internet üzerinden veya sms ile başvuru yapabildiğiniz kart başvurusu sonrasında tarafınıza ulaştıran kart ile yaptığınız alışverişlerde harcama miktarınıza bağlı olarak %1 kadar bir oranla Uçuş Puan kazanabilir ve bu puanları dilediğiniz şekilde uçak bileti alımlarınız da veya diğer harcamalarınızda da kullanmanızı sağlamaktadır.

Ayrıca Pegasus Plus üyelerine sunulan kampanyalardan da yararlanabileceğiniz gibi ihtiyaç duyduğunuzda nakit avans özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Modabilet.com, Pegasus Hava Yolları’ nın uçak bileti fiyatlarını sorgulamanız ve en ucuz uçak biletini almanız için düzenlendi.

Pegasus Bagaj Kuralları

Pegasus bagaj kuralları yurt içi ve yurt dışında hava yolu taşımacılığında uygulanan kuralların tümü geçerlidir. Bunlardan ilk sırada olanı ise kişi sağlığına zararlı maddeler ve yanıcı, patlayıcı maddelerin taşınmamasına ilişkin usul ve esaslardır.

Süper Eko Paket kapsamı dışındaki müşterilerine serbest bahaj hizmeti veren Pegasus Hava Yolları, bagaj ağırlıklarında belirli sınırlamalara sahiptir. Biletinizin durumuna göre iç hatlarda Eko Paket’te 15 kilogram, Avantaj Paket’te 20 kilogram, Ekstra Paket’ te ise 25 kilogram bagaj hakkı sunmaktadır. Bu ağırlığı geçen bagajlar için ağırlık başına iç hatlar da 15 ve altı bagajlar için 4 TL 15 kg ve üstü bagajlar içinse 8 TL kadar ücret tahsil etmektedir.

Dış hatlar da ise Eko Paket’ te 20 kilogram, Avantaj Paket’te 20 kilogram ve Ekstra Paket’te ise 25 kg bagaj hakkı sunmaktadır. Belirtilen ağırlıktan fazla olan bagajlar için ücret tahsil eden Pegasus Hava Yollarının dış hatlarda ki ücret tarifesi bölgeye göre değişmektedir.

İç hat ve dış hatlarda değişmeksizin 2 yaşından küçükler için 10 kg kadar bagaj hakkı vermektedir.

Avrupa havacılık kuralları gereği her türlü bagajda tek parçanın ağırlığı 32 kg’dan fazla olmamalıdır.

Kabin Bagaj / Ek Koltuk

Kabin bagajı veya ek koltuk uygulaması bulunan Pegasus Hava Yolları müşteri talebi doğrultusunda ek koltuk satışı da yapmaktadır. Ek koltuk ücreti normal uçak bileti tarifesi üzerinden tahsil edilmektedir.  Müzik aletleri, kırılabilir eşyalar gibi kişinin yanında taşımak istediği eşyaları Pegasus Hava Yolları bagaj kuralları çerçevesinde taşıyabilirler.

Kabin bagajı veya ek koltuk için yolcunun kendisi için rezervasyon yaptırdığı sırada ek koltuk rezervasyonunu yapması ve ücretini ödemesi gerekmektedir. Kabin bagajı uygulamasında taşınan eşyanın sorumluluğu uçağa taşınması ve uçaktan indirilmesi tamamen yolcuya ait olmakla beraber ayrıca boyutu da koltuğa sığabilir durumda ve ağırlığının da en fazla 75 kilogram olması gerekmektedir. Bu kapsam dışında kalan bagajlar kabin bagajı olarak kabul edilmemektedir.

Kayıtlı Bagaj

Kayıtlı bagaj uygulaması Pegasus hizmetlerinden serbest bagaj hakkı kapsamında müşterilerine sunduğu avantajlardan birisidir. Bilet rezervasyon işleminden sonra check-in işlemi sırasında görevlilere teslim edilen bagaj sorumluluğu tamamen Pegasus Hava Yollarına aittir. Güvenlik sebebi ile kilitli olan bagajlara verilen zararlar dışında bütün zararlar için bagaj tesliminden sonra hava alanından çıkmadan tutanak tutturabilirsiniz.

Kayıtlı bagaj miktarları yurt içi veya yurt dışında farklılık göstermekle beraber genel olarak 15-25 kg arasında farklılık göstermektedir. Serbest bagaj hakkından fazla bagajlar içinse kilogram başına Pegasus Hava Yolları tarafından belirlenen ücret tahsil edilmektedir.

El Bagajı

El bagajı uçak kabini içerisinde ayakaltınız da veya üst raflarda taşıyabileceğiniz bagajları kapsamaktadır. Pegasus el bagajı bir adetten fazla olmama koşulu ile beraber Pegasus el bagajı ağırlığı 8 kilogram kadardır. Buna ek olarak 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını da geçen bagajlar el bagajı olarak kabul edilmemektedir.

El bagajlarının belirtilen ağırlık limitinden fazla olması durumunda dış hat yolcuları için her limit üzeri el bagajı için 50 € ücret tahsil edilir ve uçak altına kayıtlı bagaj kapsamında taşınır. İç hat yolcularında ise el bagajının ağırlık limitini aşması durumunda kayıtlı bagaj kapsamında serbest bagaj uygulaması ile taşınır. Eğer serbest bagaj kapsamını aşıyorsa iç hat tarifesine uygun olarak fazla bagaj ücreti yine kilogram başından hesaplanarak müşteriden tahsil edilir.

Uçak içerisinde unutulan veya uçak içerisinde taşınmasına izin verilen eşyalara herhangi bir zarar durumunda Pegasus Hava Yolları bütün sorumluluğu müşterilerine vermektedir.

Pegasus Uçuş Noktalar

Pegasus Hava Yolları kurulduğu yıldan itibaren her yıl uçuş noktalarını arttırmış ve günümüz de yurt içinde 33, yurt dışında ise 70 farklı noktada toplamda 103 farklı şehre tarifeli uçak seferleri düzenlemektedir.

Pegasus yurt içi uçuş noktaları arasında İstanbul, Antalya, İzmir, Dalaman, Bodrum, Amasya, Nevşehir, Muş, Kahramanmaraş, Kayseri, Diyarbakır, Ankara, Trabzon, Adana gibi şehirler de yer almaktadır. Yurt içi en çok uçuş gerçekleştirdiği noktalar arasında ise; Beyrut, Londra, Paris, Amsterdam, Köln, Düsseldorf yer almaktadır.

Pegasus yurt içinde 33, yurt dışında 70 olmak üzere toplamda 40 ülkede toplam 103 noktaya tarifeli seferler düzenliyor. Dilerseniz gideceğiniz yer için tüm otel konaklamalarınızı modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

Diğer Hava Yolları

» Onur Air                                          » Anadolu Jet

» AtlasGlobal                                     » SunExpress

» Türk Hava Yolları ( THY )               » Borajet

>