+0 850 532 15 22[email protected]

İstanbul Fethiye Uçak Bileti

  • uçak bileti

Atatürk Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Atatürk Havalimanı Avrupa yakasında, Yeşilköy’ de yer almaktadır. İstanbul’a hizmet veren ilk havalimanıdır. Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da Taksi, Otobüs, Havataş, Metro, Araç Kiralama, Transfer seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Taksi

İstanbul Atatürk Havalimanı’na özel olarak hizmet veren taksiler, iç hatlar ve dış hatlar çıkışında beklemektedir.  Taksiler, şoförlü özel araçlar niteliğinde olup istediğiniz yere ulaşmanız konusunda konforlu ve hızlı bir tercih olabilmektedir.

Otobüs

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde olan otobüsler hizmet vermektedir. TH-1 nolu Taksim-Atatürk Havalimanı otobüsleri ile Taksim’e veya YH-1 Yenikapı İDO- Atatürk Havalimanı hattında hizmet veren otobüslerle de havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.  Otobüs güzergâhları hakkında ayrıntılı bilgi almak için İETT resmi web sitesini ziyaret edebilir veya mobilet telefon uygulamasından faydalanabilirsiniz. Otobüsler iki tam bilet ücreti karşılığında hizmet vermektedir.

Havataş

Havataş’da Havalimanlarına özel olarak hizmet veren servis araçları olup, Atatürk Havalimanı’na otobüs güzergâhında Yenikapı İDO ve Taksim servisleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havataş servis ücretleri firma tarafından belirlenmekte olup resmi web sitesinden veya telefonla arayarak da hat güzergâhı ve ücret bilgisini alabilirsiniz.

Metro

Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşım ise en çok tercih edilen ulaşım şeklidir.  Herhangi bir tramvay veya metro hattından M1A metro hattına aktarma yaparak direk olarak Atatürk

Yenikapı, Aksaray, Emniyet - Fatih, Topkapı - Ulubatlı, Bayrampaşa - Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe - Kocatepe, Esenler Otogarı, Terazidere, Davutpaşa - YTÜ, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy - İncirli, Bahçelievler, Ataköy - Şirinevler, Yenibosna, DTM İstanbul Fuar Merkezi’nden geçerek Atatürk Havalimanı’na gelen metro hattına dilediğiniz duraktan jeton veya E-bilet ile biniş sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’ndan araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Valiz teslim noktalarından sonra yer alan acentelerden veya daha önceden dilediğiniz yerlerden de internet üzerinden araç kiralayabilirsiniz. Günlük, aylık veya haftalık olarak araç kiralama seçeneklerinden acentekurallarına ve sizin tercihinize göre belirleyerek karşılıklı olarak resmi bir anlaşma yapıldıktan sonra aracınızla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Transfer

Atatürk Havalimanı’ndan istediğiniz yere veya konaklayacağınız otele transferler öncesinde seyahat acenteniz veya bilet alımı sırasında firma yetkilileri ile görüşmeniz durumunda sağlanan bir hizmettir.

 

 

Sabiha Gökçen Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı’ndan sonra Asya yakasında hizmet vermeye başlamış havalimanıdır İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik / Kurtköy’de yer almaktadır. Kadıköy’e 40, Pendik’e 12, Taksim’e ise 50 km. mesafede bulunmaktadır.Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da Taksi, Otobüs, Havataş, Metro, Araç Kiralama, Transfer seçenekleri yer almaktadır.

Taksi

İstanbul Sabiha Gökçenden Havalimanı, içhatlarda ve dış hat çıkış kapılarının önünde taksiler hazır olarak beklemektedir. Sıradan herhangi bir taksiye binerek de şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Otobüs ile şehir merkezine ulaşımda gideceğiniz bölgeye göre farklı seçenekler bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na hizmet veren 12 adet farklı otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlar karşılıklı seferlerle Sabiha Gökçenden hizmet veren 16S- Uzun Çayır Metrobüs, SG-1 Kadıköy, SG-2 Taksim, , E-3/ 4. Levent MetroE-9 Bostancı,E- 10 Kurtköy- Kadıköy, E-11 Kadıköy, 122H Yenişehir-4. Levent Metro, 130H Deniz Harp Okulu, E- 18 Altunizade-Ümraniye, KM22 Pendik Metro güzergahlarında hizmet veren otobüslerle Sabiha gökçen Havalimanı’ndan otobüsle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Belirtilen hatlarda otobüs güzergâhı için mobilet telefon uygulamasını veya İETT resmi web sitesinden hat sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz.

Metro

Sabiha gökçen Havalimanı’ndan direk metro seferleri ile şehir merkezine ulaşım sağlanamamaktadır. Kartal metro istasyonunun uzatılarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılması çalışmalar arasında olup, otobüslerle metro güzergahında inerek metro ile ancak şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan araç kiralama işlemleri de yapılabilmektedir. Uçaktan indikten sonra çıkmadan hava yollarının acentalarının bulunduğu bölgede araç kiralama ofisleri de yer almaktadır. Araç kiralama acentalarıyla görüşerek gerekli şartlar ve koşulları görüştükten sonra aracınızı kiralayabilirsiniz veya şehir içinde hizmet veren araç kiralama ofisleriyle de internet üzerinden anlaşma sağlayarak da aracınızı kiralayabilir ve uçaktan indikten sonra aracınızı teslim alarak şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmeti uçak bileti aldığınız yerlerden veya seyahat acentanızla anlaşmanız durumunda verilen bir hizmettir. Hizmet kapsamında anlaşmanız doğrultusunda sizi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karşıladıktan sonrasında gitmek istediğiniz yere gitmenizi kapsayan bir hizmet olup, direk olarak havalimanında alabileceğiniz bir hizmetten ziyade öncesinde anlaşma yapmanız durumunda verilebilen bir hizmettir.

Hava Durumu

İstanbul’ da hava durumu oldukça değişken olup dört mevsimi tek bir günde yaşayabileceğiniz ender şehirlerden birisidir. Genel olarak ılıman bir iklime sahip İstanbul’u ziyaretlerinizde mevsime göre yanınıza kıyafet almanızı tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezilecek yerler arasında öncelikle tarihi eserlerin yer aldığı Eski Şehir merkezi yer almaktadır. Sultan Ahmet Camii, Yere Batan Sarnıcı, Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ortaköy, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Eminönü Eski Pazar alanı, Kapalı Çarşı gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Büyük Ada, Büyükçekmece, Sabancı Müzesi gibi yerler de görülmesi gereken, İstanbul’da gezilecek yerlerdir.

Alışveriş

İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktır. Alışverişinizde aradıklarınıza göre tercihlerinizde buna göre değişebilir Moda’nın da başkenti olan İstanbul’da çok fazla alışveriş merkezi bulunmaktadır. Farklı bir çok mağazayı bir arada bulabileceğiniz alışveriş merkezlerinin yanı sıra Kadıköy, Taksim ve Beşiktaş gibi merkezi caddeleri bulunan semtlerde de alışveriş yapabilirsiniz.  Biraz daha yöresel ürünlerinde yer aldığı Mısır Çarşısı, kuyumcuların ve yine yöresel ürünlerin çoğunlukta bulunduğu Kapalı Çarşı, Feriköy Antikacılar Pazarı, Sahaflar Çarşı’sı da İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz yerler arasındadır.

Ne, Nerede Yenir?

İstanbul gezilecek tarihi yerleri kadar yemekleriyle de ünlüdür. Her yemeğin kendine ait bir alanı bulunan İstanbul’da ne, nerede yenir diye düşünüldüğünde akla ilk gelen ve bu şehirde yemeden gitmemeniz gereken yemekler arasında Eminönü’nde Balık Ekmek, Ortaköy’de kumpir, Rumeli Kavağında Balık ve Midye yer almaktadır. Ayrıca Karaköy’ de nargile ve kahve, Sultanahmet’te Sultanahmet Köftesi, Sarıyer’de Börek, Beşiktaş’ da ise kahvaltıcılar sokağında kahvaltınızı yaparak farklı lezzetleri deneyebilirsiniz.

Gece Hayatı / Eğlence

İstanbul, gündüz kalabalığı ve yoğun temposuna karşı gecede uyumayan bir şehirdir. İstanbul’da gündüz kadar gece hayatı da oldukça eğlenceli ve hareketlidir. Genel olarak eğlence mekanlarının yer aldığı, Taksim, Kadıköy ve Bostancı semtleri dışında ülkenin de en çok tercih edilen ve Boğaz Köprüsü altında yer alan gece kulüpleri ve boğaz manzaralı restoran, kafe var barlarıyla Ortaköy’de bir eğlence mekanıdır. Yaşamak istediğiniz deneyime göre İstanbul’un eğlence mekanlarından dilediğinizi seçerek dilerseniz rakı, balık eşliğinde tarih kokan bir sokak olan Nevade’de fasıla katılabilir veya dans ederek çılgın bir gece geçirmek için küçük Beyoğlu’nda sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Bunların yanı sıra eğlence anlayışınıza farklı bir renk katmak için en büyük eğlence yerlerinden olan ve büyükler için oyuncakların yer aldığı lunapark olan Vialand gibi farklı yerleri de tercih edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

İstanbul çok kalabalık bir şehir olduğundan kaynaklı her kişilikte farklı insanlarla karşılaşabilirsiniz. Dolandırıcılığın ve hırsızlığın çok fazla denk geldiği şehirde üzerinizde taşıdığınız değerli eşyalarınıza dikkat etmenizde fayda var.

Şehir içi ulaşımda taksiler oldukça pahalı olduğundan kaynaklı toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Toplu taşıma araçlarında birkaç binişlik kartlardan ziyade standart e-bilet olarak kullanılan kartları almanız daha uygun ve avantajlıdır.

Yoğun nüfusundan kaynaklı trafiğinde sorun olabildiği şehirde yine toplu taşıma araçlarından metro, metrobüs ve deniz yolunda hizmet veren vapur ve tekneleri kullanmanız daha iyi olacaktır.

Pazarlarda veya hediyelik eşya satın alabileceğiniz yerlerde ise normalden daha fazla fiyata bazen satış yapılabilmektedir. Bu nedenle de pazarlık yapmanız oldukça karlı olacaktır.

Konaklama

İstanbul’da konaklama için büyük oteller kadar küçük butik otellerde tercih edilmektedir. Daha uygun fiyatlara da günlük olarak da kiralanan evleri de tercih edebilirsiniz. İstanbul’un hemen her bölgesinde lüks otellere veya butik otellere denk gelebileceğiniz gibi öğrenciler için de uygun fiyatlı birkaç kişiyle berber kalabileceğiniz apartlar da yer almaktadır.

Daha profesyonel olarak rahat etmek ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden internet üzerinden araştırma yapmanız ve rezervasyonunuzu önceden yapmanız gerekmektedir. Ayrıca seyahat acentaları ile anlaşarak da uygun fiyata konforlu ve lüks yerlerde de konaklayabilirsiniz.  İstanbul’un hemen her semtinde konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır.

 

 

 

 

Fethiye - Dalaman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dalaman Havalimanı, Fethiye’ye 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye şehir merkezine ulaşım, taksi, otobüs, Havataş, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanılarak yapılabilmektedir.

Taksi

Havalimanı yolcu çıkış noktalarında hazır olarak bekleyen taksiler 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Muğla Belediyesi tarafından hizmet veren Muttaş araçlarıyla Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Muttaş servisleri uçak iniş saatlerine göre düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi için Muğla Belediyesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havataş

Havataş araçları, Dalaman Havalimanı’ndan Göcek, Günlükbaşı, Adnan Menderes Bulvarı’ndan Fethiye Şehirlerarası Otobüs Terminali’ ne kadar hizmet vermektedir. Yolcu çıkış noktalarında uçak iniş saatlerine göre servis düzenlenmektedir. Yolculuk süresi ve servis ücreti hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Havalimanı’ndan metro ile Fethiye şehir merkezine ulaşım hizmeti bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Fethiye şehir merkezine, havalimanında araç kiralama ofisleri bulunan Avis Rent A Car, Budget Rent A Car, Almira Rent A Car ve Europcar ofislerine uğrayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca modabilet.com web sitesi yetkililerine [email protected] mail adresinden veya (0212)216 15 55 telefon numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Transfer

Transfer hizmeti, www.modabilet.com web sitesinin tur hizmetleri kapsamında yolcularına sunduğu özel bir hizmettir.  Transfer hizmeti kapsamında havalimanından karşılanarak özel araçla istediğiniz noktaya kadar konforlu bir şekilde seyahat etmeniz sağlanmaktadır.

Hava Durumu

Fethiye’de yıl içerisinde görülen en yüksek sıcaklık 35/40 °C, en düşük sıcaklık ise 10/15 °C’ dır. Fethiye’de yazlar sıcak, kışlar ise yağışlıdır.  Akdeniz iklim etkisi altında olan Fethiye, Bodrum ve Dalaman’a göre coğrafi konumu itibariyle daha serindir.

Fethiye’ de Gezilecek yerler

Fethiye’de gezilecek yerler arasında birçok antik kent ve koy bulunmaktadır. Kelebekler Vadisi ise akla ilk gelen gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden birisidir. Dağların arasında bulunan Kelebekler Vadisi, doğal güzelliği ve imar izninin bulunmaması da doğal yapısının tarihler boyunca bozulmadan günümüze kadar gelmesini sağlamaktadır. Ayrıca doğa sporu severlerin her yıl akın ettiği Likya Yolu’da yine Fethiye’den geçmektedir. Kabak Koyu, Telmessos, Kaunos, Tlos, Çalış Kumsalı, İztuzu Plajı ve Şövalye Adası’da yine Fethiye’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

Alışveriş

Fethiye’de satın alabileceğiniz ürünler daha çok doğal taşlar ve cam ürünlerden yapılma hediyelik ürünlerdir. Fethiye’de plaj yakınlarında ve limanda bulunan butik dükkânlarda sanatçıların kendi yapımları olan resimleri, cam atölyelerin de isteğiniz doğrultusunda yapılan tasarım takı eşyaları, Fethiye Ölüdeniz’e özel magnetler satın alabilirisiniz. Erasta AVM, Migros gibi büyük alışveriş zincirlerinde, daha yöresel ürünler içinde halk pazarlarında da alışverişinizi yapabilirsiniz. Fethiye çevresinde yaşayan köylerde ki doğal ürünlerin satışı halk pazarlarında yapılmaktadır.

Ne, Nerede Yenir?

Fethiye denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Ölüdeniz’de daha çok pnasiyon ve otellerin kendi restoranları bulunmaktadır. Bunlar arasında Atalagoon Beach’in efsane mantarlı tavuğunu,  manzarasıyla ruhunuzu da dolduracak Boğaziçi Restaurant, şarap tadabileceğiniz Kaya Levissi Garden ve sabah kahvaltı yapabileceğiniz ve yöresel yemekleri de tadabileceğiniz Dut Ağacı’nı öneririz.

Gece Hayatı / Eğlence

Otel bölgesi olarak da Fethiye’de her otelin veya pansiyonun kendi eğlencelerine katılarak keyifli zaman geçirebileceğiniz gibi, sakin bir akşam için Dut Ağacı’nı, Ölü Deniz’de sahilde gerçekleştirilen etkinliklere katılabilir veya Help Bar, Cengiz Bar, Deep Blue Bar ve Kum Saati gibi barlarda da sabahlara kadar doyasıya eğlenebilirsiniz.

Dikkat edilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Dalaman Havalimanı ile Fethiye arası 50 kilometre kadar bir mesafe olduğundan taksiyle Fethiye şehir merkezine ulaşım oldukça pahalı olabilmektedir. Bu nedenle de taksi yerine diğer ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Toplu olarak seyahatlerinizde taksi, araç kiralama veya transfer seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Fethiye özellikle yaz mevsiminde yoğun taleple karşılaştığından dolayı konaklama için önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle kelebekler vadisinde kalmak istiyorsanız, erken rezervasyon mağdur olmamanız için oldukça önemlidir.

Fethiye’de Kelebek Vadisine tekne ve vapurlarla gidilmektedir. Eğer deniz tutmasından rahatsızlanıyorsanız yanınıza ilaç almanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Fethiye’de dalgıçlık, paraşüt ve su sporları alanında da farklı etkinlikleri de Ölüdeniz’de gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir tehlikeye karşı özel eğitim almış kişilerin eşliğinde bu etkinlikleri gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Konaklama

Fethiye’de gideceğiniz bölgeye göre konaklama hizmetleri de farklılık göstermektedir. Kelebekler Vadisin de konaklamak isterseniz bungalov evleri tek tercih olup, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Şirin Pansiyon, doğa Deniz Pansiyon, Gemile Beach Lodge, Liberty Hotels, Jiva Beach Resort, White Hotel ve Hilside Beach Club Fethiye’de konaklayabileceğiniz yerlerden bazılarıdır. Bütçenize en uygun otel, pansiyon ve butik oteller için modabilet.com yetkilileriyle iletişime geçerek, tur hizmetleri kapsamında tatilinizi planlayabilirsiniz. Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

 

>