+0 850 532 15 22info@modabilet.com

Antalya Diyarbakır Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • modabilet mobil

Antalya-Diyarbakır Uçak Bileti Fiyatlarını Kolayca Sorgulayabilirsiniz.

Antalya- Diyarbakır uçak bileti satışları günümüz teknolojisinde en kolay şeklinde internet üzerinden modabilet.com web sitesinden ve telefon aracılığı ile 0850 532 15 22 numaralı çağrı merkezinden biletinizi alabilirsiniz.

Antalya- Diyarbakır uçak bileti sorgulama sonucunda, Antalya- Diyarbakır uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Onur Air, Sun Exprress, Anadolu Jet, Borajet, Pegasus hava yollarına ait sefer bilgilerine ve uçak bileti fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Antalya- Diyarbakır uçak bileti fiyatları da hava yollarına ve dönemsel olarak farklılık göstermektedir ve sabit bir fiyat uygulaması bulunmaktadır. Antalya- Diyarbakır uçak bileti fiyat bilgisini sürekli olarak hava yollarının veri tabanlarından alarak güncelleyen modabilet.com web sitesi sizlere en son bilgileri sunmaktadır. Web sitesi üzerinden alacağınız biletlerde ayrıca kredi kartınıza sunulan taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz.

Antalya Hakkında

Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunan ve Türkiye’nin bacasız sanayisinin kalbidir. Deniz,  kum, güneş üçlüsünü tercih eden yerli ve yabancı turistlerin her yıl ziyaret ettiği Antalya’da klasik Akdeniz iklimi görülmektedir. Kışları yağışlı ve ılık, yazları ise sıcaktır.

İklim koşulları gereği de bu bölgenin halkı genelde turizm alanında hizmet sektöründe ve tarım iğle uğraşmaktadır. Portakalları ile ünlü olan kentte her yıl düzenlenen Altın Portakal ödülleri de bu kente ayrı bir hareketlilik kazandırmaktadır.

Antalya’da gezilecek yerlerde doğal güzellikleri ile daha çok ormanlık ve deniz kenarının birleşimindeki Olimpos, Çıralı gibi yapılaşmanın yasak olduğu yerlerdir. Şehrin içerisinde yer alan oyuncak müzesi ve barların, kafelerin en çok olduğu tarihi doku ile iç içe Kaleiçi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, kentin içerisinde yer alan bakır madenlerinden kaynaklı özellikle Atatürk’ün isim değişikliği talep ettiği kenttir. Eskiden adı Diyarbekir olan kent Atatürk’ün dilekçesi üzerine resmi adı Diyarbakır olarak değiştirilmiştir. Mezopotamya bölgesinde yer alan Diyarbakır, tarih boyunca da farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Diyarbakır’da gezilecek yerler arasında öncelikli olarak UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri bulunmaktadır. Kent içerisinde yer alan Surlar ve Behram Paşa Camii, Meryem Ana Kilisesi de gezilecek yerler arasındadır.

Diyarbakır’a ulaşım kara yolu, demir yolu ve şehrin 6 kilometre uzağında 1952 yılında inşa edilerek hizmete açılan havalimanı aracılığı ile hava yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

 


>