+0 850 532 15 22info@modabilet.com

Ankara Adana Uçak Bileti

  • uçak bileti
  • modabilet mobil

Ankara - Adana Uçak Bileti Fiyatlarını Buradan Sorgulayabilirsiniz.

Ankara- Adana uçak bileti satışları internet üzerinden modabilet.com web sitesi aracılığıyla ve telefondan 0850 532 15 22 numaralı telefonu arayarak alabilirsiniz.

Ankara-Adana uçak bileti satışı olan Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Bora Jet, Pegasus  Hava Yollarına ait bütün uçak seferlerini ve uçak bileti fiyatlarını Ankara-Adana uçak bileti sorgulamasını yaparak görüntüleyebilirsiniz.

Ankara-Adana uçak bileti fiyatları hava yolları firmalarına ve dönemsel olarak farklılık göstermektedir. En güncel ve kampanyalı fiyatlara sizler için 150’den fazla hava yolunun temsilcisi olan modabilet.com tek sayfada sıralamakta ve hizmetinize sunmaktadır. Seçtiğiniz biletinizi ise taksit imkânlarından da faydalanarak birkaç dakika içerisinde satın alabilirsiniz.

Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti ve siyasi bakımdan en önemli kenti olan Ankara, iç Anadolu bölgesinde yer almaktadır.

Özel ve devlete ait bütün kamu kuruluşlarının merkezinin bulunduğu Ankara, Atatürk’ün anıt mezarına da ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün öldükten sonra mumyalanarak saklandığı Anıt Mezar ayrıca Kurutuluş Savaşı’na ait önemli belgeler ve eşyaların da sergilenmesinden kaynaklı önemli bir müzedir.

Ankara’da gezilecek yerler arasında Eymir Gölü,  Gençlik Parkı, Ankara Kalesi’de Anıt Kabir’den sonra yer almaktadır.

Ankara’nın bir diğer özelliği ile ulaşımda kavşak noktası görevi görmesidir. Doğu ile Batı arasında ulaşım noktası olarak demir yolu, kara yolu ve hava yolu ulaşımı sağlanabilmektedir.

Adana Hakkında

Adana, Seyhan nehri kıyısında yer almaktadır ve Seyhan nehrinin bereketinin topraklarına yansımasıyla da tarımın oldukça geliştiği kentlerden birisidir. Akdeniz ikliminin görüldüğü Adana’da tarım ve hayvancılık oldukça gelişmiştir. Bu nedenle de Türkiye genelinde karpuz yetiştiriciliğinin en çok olduğu ve kendi adıyla kebabı olan şehirlerden birisidir.

Adana, yemekleri dışında doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla da dikkat çekmektedir. Tarihte Asurlar, Hititler, Kilikyalılar ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapan Adana’da gezilecek yerler Taş Köprü, Şar Antik Kenti, Bebekli Kilise, Ulu Camii, Seyhan Nehri olarak sıralanabilir.

Yemekleriyle ünlü Adana’da yenilecekler ise Şırdan, Adana Kebabı, Bici bici ve karpuz olarak sıralanabilir.

Adana’ya ulaşım kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile sağlanabilmektedir. Şehir içindeyse otobüs ve dolmuş hatları kullanılmaktadır. 


>