+0 850 532 15 22[email protected]

Sabiha Gökçen Havalimanı

  • uçak bileti

Sabiha Gökçen Havaalanı

Ülke/ Şehir: Türkiye İstanbul

Açılış Tarihi: 8 Ocak 2001

Şehir Merkezine Uzaklık: Taksim merkeze 50 km, Kadıköy merkeze 49 km, Pendik merkeze ise 12 km uzaklığı bulunmaktadır.

Ulaşım: Ulaşım için TEM otoyolu kullanılıyor. Özel araçlar, taksiler, havayolu şirketlerinin servisleri,  Havaş ve Havataş servisleri ile deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda tren de ulaşım araçları arasındadır.

Havalimanı Kodu: SAW

Havalimanı Tel: Genel Müdürlük Santral Numarası: 0216 588 80 00

                             Santral: 0216 588 88 88

Havalimanı Adres: Sabiha Gökçen Havaalanı Terminal Binası Pendik 34906 İstanbul/ Türkiye

 

Hakkında

Türkiye genelinde çok geniş bir yolcu yelpazesine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı 8 Ocak 2001 tarihinde uçuş hizmetleri vermeye başlamıştır. Havayolu taşımacılığı konusunda başarılı bir çizgiye sahip olan havalimanı Limak Holding ve Hindistan’da faaliyet gösteren GMR Infrastructure ile Malaysia Airports Holding Berhad ile ortaklık sonucu kurulmuştur.

30 Nisan 2014 yılında GMR Grup tüm hisselerini Malaysia Airports Holding’e devretme kararı almıştır. Bu karar neticesinde ise Sabiha Gökçen Havaalanı Malaysia Airports Holding ve Limak Holding tarafından birlikte işletilmeye başlanmıştır. Uzun bir süredir Sabiha Gökçen havayolu sektöründe insanlara son derece profesyonel uçuş deneyimi sunmaktadır. Her iki şirkette havalimanı üzerinde önemli yatırımlar yapmış ve her geçen gün yolcu kapasitesinin de genişlemesi sağlanmıştır. Bu süre zarfında yapılan yatırımlar arasında en iyi olan yatırım yolcu sayısını 25 milyonluk sayıya çıkarmayı başaran yeni terminal binasıdır. Bu terminal binası uçuş deneyimine hazırlanan yolcuların her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Yeni terminal binasının dünya standartlarında olması ve son derece modern bir yapıya sahip olması tüm yolcuların dikkatini çeken bir detaydır. Bu terminal binasının tamamlanma tarihi ise 31 Ekim 2009 yılıdır.

Yeni yapılan terminal binasının eklerinde bulunan bölümler oldukça geniş bir alana yayılıyor. Öncelikle insanlara önemli bir kolaylık sunan ve uzun sıra bekleme sorununu ortadan kaldıran 128 check in kontuarı ve self check in için kiosklar bulunuyor. Bunların yanında gelen ve giden yolculara özel olarak 74 pasaport kontuarı yapılan ek bölümlerdendir. Yiyecek ve içecek tüketimi için birçok markanın bulunduğu özel 5000 metrekarelik bir restoran bölümü var.

İçinde 3300 metrekare gidiş, 1200 metrekare de geliş alanı olarak yiyecek, içecek gibi ürünlerin satışının yapıldığı market bölümü bulunuyor. Terminal binasında aynı zamanda iki katlı VIP Binası bulunuyor. Bunun yanında 400 metrekarelik konferans salonu da var 4718 aracın bulunduğu bir otopark bulunuyor. Bu otoparkın kapasitesi aynı zamanda 72 tane otobüsü barındıracak büyüklüktedir. Arkası arkasına 7 yıl boyunca en hızlı büyüyen havaalanı seçilen Sabiha Gökçen Havaalanı son derece başarılı uçuş deneyimi sunmaktadır.

Konaklama : 

Otel : Tüm otel konaklamalarınızı kardeş web sitemiz olan modatatil.com üzerinden rezerve edebilirsiniz.

>