+0 850 532 15 22[email protected]

İSTANBULDA SABAH KAHVALTISI YAPILABİLECEK YERLER

  • uçak bileti
  • uçak bileti

İstanbul’da sabah kahvaltısı yapılabilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Bu yerlerin başında, tarihi ve doğa içerisindeki mekanlar gelmektedir. Eski kasırlar ve saraylarda yapılacak kahvaltılar ayrı bir güzellik sunacaktır. Özellikle, bahar ve yaz aylarında doğa içerisinde yapılacak kahvaltılar da ayrı bir keyif sunacaktır. Bunların haricinde, farklı semtlerde çok şık kahvaltı mekanları da yer almaktadır. Bazıları geçmişten günümüze uzanan çok eski mekanlar olduğu gibi, kimisi de yeni ve modern konseptli mekanlardır.

İstanbul’da Tabiat İçerisinde Kahvaltı Yapılacak Mekanlar

İstanbul’da tabiat içerisinde yapılacak kahvaltı mekanları içinde, Polonezköy ve Şile ilk sıralarda gelecektir. Özellikle, havaların ısınması ile birlikte hafta sonları temiz hava almak isteyen ailelerin tercihi, Polonezköy’den yana olacaktır. Tek ve iki katlı geleneksel Polonya Mimarisinin görüldüğü bu evlerde, bahçe içerisinde kahvaltı edilebilir. Özellikle, çocuklu ailelerin tercih ettiği mekanlar içerisinde, ilk sıralarda yer alır. Polonezköy içerisinde, bu şekilde birçok mekâna rastlamak mümkündür. Bunlar içerisinde ilk sıralanacak yerler, Polina ve Stella hemen hatıra gelenlerdir.

Boğaz havası almak isteyenlere öneri de Kandilli tarafında, Kuleli’de bulunan Yakamoz olacaktır. Anadolu Kavağı’nda bulunan Yoros Kafe de en bilinenleri içerisindedir.

İstanbul’da Farklı Zevklere Hitap Eden Kahvaltı Mekanları

İstanbul’da farklı zevklere hitap eden kahvaltı mekanları, oldukça çeşitlidir. Açık büfe, serpme kahvaltı ya da yöresel kahvaltı çeşitleri çok fazladır. Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi de bunlardan biridir. Tarihten bu yana farklı bir yeri olan bu çay bahçesi, adını içerisindeki Çınardan almıştır. Son dönemlerde yenilenen yüzü ile son derece modern bir lezzet merkezi haline gelmiştir. Kafe ve kahvaltı mekânı olarak ta tercih edilen yerler arasındadır. Avrupa yakasında, Boğaz manzarasına hâkim bir konumdadır. Rumelihisarı’ndaki Kale Kahvaltı mekânı da bunlardan birdir. Eşsiz lezzetleri ve manzarası ile tercih edilebilir. Karaköy’deki Moms Cafe de yöresel lezzetleri sunan, bir başka kaliteli mekanlardan biridir.

Tarihi Kahvaltı Mekanları

İstanbul, çok sayıda tarihi mekâna sahip yerler içerisindedir. Eski saraylar, köşkler hem tarih meraklıları hem de buradaki atmosferi yaşamak isteyenler için tercih edilir. Bu yerler içerisinde, Emirgan içerisindeki köşkler önerilecektir. Tarihi köşklerde yapılacak bu kahvaltılar hem tabiat içerisinde olması hem de tarihi yaşamak isteyenler için tercih edilecektir. Ayrıca, Kanlıca’da bulunan Mihribat Korusu da eşsiz boğaz manzarası ile önerilecek mekanlar arasındadır. Zengin kahvaltı menüsü ile tercih edilecek lezzet mekanları arasındadır.

Kahvaltı Mekanları Arasında Adaların Tercih Edilmesi

Kahvaltı mekanları arasında, Ada manzarası da tercih edilecek kahvaltı yerleri içerisindedir. Büyükada’da bulunan Ada Kahvaltı mekânı da bu yerler içerisinde, tercih edilecek yerlerdendir. Yöresel lezzetler, ağaçlar içerisinde bir bahçe içerisinde sunulur. Bahçesindeki portakal ağaçları, mekâna ayrı bir güzellik katacaktır. Manzarası, doğası ile tercih edilecek yerler arasındadır. Özellikle, bahar aylarında Adalar, İstanbul’un tercih edilecek en gözde yerleri arasında yer alacaktır.

>